TP link 8816 nie chce sie skonfigurować z routerem

witam, mam problem, modem TP link 8816 nie łączy się z routerem, działa jedynie bezpośrednio z komputerem podłączony a gdy się podłączy do routera w moim przypadku ASUS nie świeci się nawet kontrolka LAN, czym to może być spowodowane ? pare miesięcy temu to normalnie działało a obecnie nawet kupilem drugi router i dalej nic ?

Czyli podłączając TP-linka do komputera masz dostęp do internetu? Link na karcie sieciowej jest aktywny?

podłączając tp link do komputera wszystko jest jak najbardziej OK ale gdy podłączę do innego urządzenia, nawet nie koniecznie router to LAN się nie świeci i inne urządzenia go nie widzą

Sam kabel sprawdziłeś/wymieniłeś na inny? To jest oryginalny patchcord czy coś robionego?

kabel jaki by nie był to nie chodzi po prostu na innym urządzeniu, nie zmieniałem w nim nic, tyle jedynie że tp link został zresetowany wcześniej..

Właśnie o to mi chodzi czy w ogóle zmieniałeś ten kabel. Sytuacja bardzo dziwna bo powinno działać tak samo dobrze jak przy połączeniu do komputera.

że dziwna to już wiem bo dzwoniłęm do swojego usługodawcy i twierdzą że jeśli pod PC działa to jest sprawny >.< nie wiem co moge zrobić w takiej sytuacji ?

Warto było by sprawdzić te kable miernikiem. Modele tych dwóch pozostałych routerów?

kabel nowy wczoraj kupiłem, modele routera są dość podobne ale wcześeniej działało na nim asus RT-N10E

Masz tam 4 porty LAN (żółte) i jeden niebieski WAN, czy tak? Podłączając kabel z TP-linka do któregokolwiek z 5 portów dioda (link) się nie zapala?

dokładnie tak, starałem się konfigurować go pod WAN ale jak skoro nie widzi go router nawet ani po włożeniu w żaden z portów LAN

Sam Asus jest sprawny? Podłączając go do komputera masz linka?

podłączając je osobno każdy mogę konfigurować lecz gdy jeden podłączę do drugiego nawzajem się nie widzą jakby nie istniały dla siebie (asus jest nowy)

nawet zmieniałem ASUSA IP na 192.168.0.1 i razem sie nie widzą..

Link (diody) powinien świeci bez względu na adresację routerów.
Robiłeś reset TP-linka do ustawień fabrycznych? Pierwszy raz słyszę o takim przypadku.

resetowałem TP linka już kilka razy, wcześniej miał takie odpały że raz widział potem nie widział, zrobiłęm reset i juz się pożegnałem z tym żeby zobaczył jakiekolwiek inne urządzenie.. nie wiem co mam zrobić bo jak obecnie mam podłączonego do komputera święcą się wszystkie diody ale jak podłączę lan do routera to nie świeci się dioda LAN. nie jestem aż tak w tym zielony, umiem skonfigurować router ale obecnie jestem bezradny .. :-[

Spróbuj jeszcze z kablem crossover.

próbuje bez skutecznie juz od dłuższego czasu.. gdyby było coś z kablem to komputer by go nie widział ? poza tym jest drugi nowy kabel :o . NIE MAM POJĘCIA CO ZROBIĆ

Ale wiesz co to kabel crossover?

chodzi o zwykły kabel LAN? możliwe ze nie wiem