TP link 8816 nie chce sie skonfigurować z routerem

Zwykły kabel to tzw. prosty czyli obydwie końcówki zaciśnięte w tym samym schemacie. Natomiast crossover to różne zarobienia końcówek

rozumiem, kupie go, tylko czy to nie jest dziwne skoro na poprzednim normalnie chodziło ?

mam oryginalny kabel od tego TP linka więc chyba powinno na nim działać :x?

Nie wiem jak w tym routerze z obsługą Auto MDI-MDIX - to ostatnia rzecz jaka przychodzi mi do głowy.

okej, dziękuje bardzo za pomoc, jeśli mi się uda coś zrobić z tym to postawie piwo normalnie ^^ jeśli jednak nie to będę musiał dalej kombinować..

Jak konfigurujesz Asusa podłączając np pod port LAN?

Kolega pisał że ma ciemność na każdym z portów nowego asusa. Podłączając pod komputer ma linika na jednym jak i drugim routerze.

Tak czytałem. Też ostatnio miałem podobny przypadek i trzeba było poczekać chwilkę aż router zareagował. W jego przypadku może być źle ustawione mdixowanie na Asusie. Takie mam przeczucie :wink:

Faktycznie przypadek bardzo dziwny. Tak jak widzisz - osobiście spróbował bym jeszcze z kablem crossover.

Router niby nie jest jakiś tam stary. Radyjko ma na 150Mb. Poprosimy wszystkie skany z portu WAN jak i LAN.

zauważyłem jedynie ze jak podłącze do siebie urządzenia to i na jednym i na drugim RAZ mrygnie ta zielona dioda i dalej już nic się nie dzieje jest po prostu zgaszona

Musiałbym to zobaczyć nawet zdalnie. Tak wygląda na kable.

coś jeszcze mogę sprawdzić przed zakupem kabli? jakieś screeny wysłać?