TP LINK 722n przerywa

iz0u8l

No to pinguj 192.168.0.1 zamiast 192.168.1.1

nie wiem co znacza te wartosci, ale domyslam sie ze to lagi.

Tak dokładnie. Problemy z połączenie do samego routera. Bez zmiany kanału nadawania trudno wyeliminować problem z zakłóceniami a wyglądają że są dość duże od innych sieci.

Moge cos z tym zrobic? Zaklocenia od innych sieci tj od innych wifi ktore sa gdzies w okolicy? Czemu w laptopie nie ma takiego problemu?

Prawdopodobnie karta z laptopa ma mniejszą czułość co sprawa że zakłócenia od innych sieci są mniej dokuczliwe.

Moge cos z tym zrobic?
Bez dostępu do konfiguracji routera nic.

to co radzisz? Co z tym fantem zrobic?

Zmienić położenie routera lub komputera tak aby sygnał z routera był silniejszy niż z innych oklicznych siec. Metoda prób i błędów.

nie wiem czy to ma znaczenie, ale sila sygnalu na ikonce jest na full

Ikonka to tylko wskaźnik, spójrz na wskazania inSSIDer-a. Większość sieci nadaj w tych samych okolicach bo to pewno wszystko Vectra.

a w jakis sposob jesli np zadzwonie do vectry to oni moga mi to przestawic jakos tam u siebie czy musialby ktos przyjsc?

Nie znam kompletnie tego operatora więc trudno mi coś doradzić. Dobrze było by przestawić kanał na 1 czy 2 wtedy przetestować stabilność.

to moj modem


Nie wiem czy pomoze, ale moze cos z tego wyczarujesz

Nic nie wyczaruje bo Vectra blokuje dostęp do swoich urządzeń w przeciwieństwie do np, UPC.

Czy przesuniecie mojej karty o jakis metry w strone modemu ktory jest w drugim pokoju moze cos pomoc? :smiley:
BTW. Wielkie dzieki, ze w ogole tracisz na mnie swoj czas :slight_smile:
EDIT: Nie pomoglo

Jak zadzwonie do nich to co im moge powiedziec?

Musisz mieć włączonego inSSIDer-a i na podstawie jego wskazań robić roszady. To samo co mi mówisz, że masz dużo sieci na tym kanale i prosisz i jego zmianę.

wlaczyc insidera i jak bedzie ze tak powiem "przerwany pasek" to znaczy ze dalej jest problem tak?

Nie, musisz patrzeć na swoją nazwę sieci i jej poziom sygnał względem innych nadających na tym samym kanale. Tak aby twój sygnał był najsilniejszy a pozostałe z tego kanału najsłabsze. Nie daję gwarancji że coś to da. Poziom szumów na tym kanale jest bardzo wysoki.

Zaraz przestawie komputer na podloge przy samym routerze zeby stal, moze wtedy cos sie zmieni