TL-WR842ND V2 nie udana zmiana oryginalny firmware na LuCI

Witam!
Próbowałem szukać ale nie znalazłem podobnego problemu. A mianowicie, chciałem zmienić oryginalny firmware w moim TP-LINK-u WR842ND V2 na LuCI. Pobrałem taką wersję http://eko.one.pl/luci/ar71xx/luci-ar71xx-tl-wr842nd-v2-squashfs-factory.bin i zrobiłem upgrade. Wydawało się, że wszystko poszło OK. Niestety po restarcie routera zapala się tylko skrajna lewa dioda syganlizująca zasilanie i to wszystko. Podpięcia kabla sieciowego w dowolne gniazdo Lan lub Wan zero reakcji, nie zapala się żadna dioda. Próba resetu do ustawień domyślnych zero reakcji. Próbowałem powrócić do oryginalnego firmware wykorzystując serwer Tftp (taką operację robiłem na innym routerze WR842ND ale w V1 i tam poszło bez problemu) ale niestety tak jakby router nie był wykrywalny. Oczywiście zapora wyłączona. Dziwne jest zachowanie routera, bo gdy chcę wejść w tryb recovery, to gdy nacisnę i trzymam przycisk reset i podłączę zasilanie to oprócz lewej skrajnej diody sygnalizującej zasilanie, zapala się prawa skrajna, taka z symbolem kłódki. Niestety niez zapala się dioda sygnaalizująca USB.
Przepraszam za może zbyt chaotyczny i przydługi opis i proszę o jakąś pomoc jak go ożywić. Nowa maszynka dopiero co wyjęta z pudełka :frowning:
Pozdrawiam!

Próbowałeś trybu failsafe

Wydaje mi się że bez portu szeregowego się nie obędzie . Ale oczywiście zobacz jeszcze metodę podaną przez Administratora .

Też mi się tak wydaje ale zawsze warto sprawdzić jeszcze failsafe :wink:

Dzięki za podpowiedź, spróbuję wieczorem, bo teraz oczywiście praca :-))
A propos portu szeregowego, to jeżeli tryb failsafe nie pomoże, to jak??


tu masz akurat interfejs od noki ale można kupić konwerter USB-UART (RS232 TTL)

Tryb Failsafe nie będzie raczej potrzebny. Z konwerterem tez możesz się wstrzymać.
Świecąca kłódka (WPS) oznacza włączenie trybu Recovery z Uboota.
Niestety nie wiem dokładnie jaka nazwa pliku ani jaki adres IP routera musi być podany przez TFTP żeby router to pobrał i wgrał. Wiem ze firmware musi być bez boot w nazwie.
Firmware mogę przygotować.
Musiał byś zainstalować na komputerze np. Wireshark którym dało by przechwycić pakiet który żąda nazwy pliku.
Tryb failsafe działa dopiero po załadowanym uboot i i kernelu ( jest 3 sekundy aby nacisnąć przycisk reset). Żeby failsafe zadziałał to przy starcie routera powinna zacząć mrugać kontrolka SYS (obok power).

Po pierwsze serdeczne dzięki wszystki za pomoc. Urządzenie ożyło.
Więc tak: tak jak cytuję powyżej, świecąca kłódka to tryb recovery. Adres jaki ma w tym trybie router to 192.168.0.86 Ustawiamy adres na komputerze na 192.168.0.66. Odpalamy tFtp serwer i nazwa pliku z firmware musi być wr842nv2_tp_recovery.bin
Trochę inaczej jak w V1. Doszedłem do tego metodą prób i błędów.
Dodatkowo tym trybem można również wgrać np. Gargoyle, zmieniając odpowiednio nazwę pliku firmware jak powyżej (sprawdzone osobiście).
Pozdrawiam!