TL-WR841N z Gargoyle nie zapamiętuje ustawień

Witam
Mam router WR1043 i chcę wyciągnąć WiFi na piętro - w tym celu postawiłem WR841N (v 9.1) jako AP. Na WR1043 mam postawione Gargoyle i to samo chciałem zrobić na 841.
Wgrałem Gargoyle 1.8.1 - ustawiłem tryb AP, adresy IP, itp - wszystko niby działa więc chciałem wgrać polski język, motyw Gargoyle@TP-LINK v1 i plugin "WiFi scheduling for Gargoyle" - zainstalowałem język i kicha - mam zainstalowany ale nie mogę go ustawić bo nie mam zakładki "języki" w menu ;(. Okazało się że to dopiero początek bo przestały się zapisywać ustawienia (nawet nie mogłem dodać dodatkowego linku do źródeł dodatków żeby ściągnąć motyw).
Wgrałem Gargoyle 1.8 - nie instalowałem języka tylko dodałem linki z pluginami i zainstalowałem motyw - w menu pojawiła się zakładka "motywy" i widać zainstalowany "Gargoyle@TP-LINK v1" ale po wybraniu nic się nie dzieje.
Wgrałem Gargoyle 1.7.1 i to samo...
Nie można odinstalować zainstalowanych pluginów...
O co chodzi?
Jak to poprawić?

Moja trochę złośliwa porada jest taka : wrócić do zwykłego firmwaru... Nie miała baba kłopotu - kupiła se prosię .....

Niestety wersje 1.7. 1.8 i 1.9 nie są jeszcze dopracowane i nie jesteś pierwszą osobą która zmaga się z tym problemem. Warto poczekać na kompilację Gargoyle od Obsego które będą oparte o OpenaWRT CC.

A wiadomo czy coś dzieje się w tym temacie?

rozwiązaniem jest niewgrywanie polskiego języka, ani żadnych "śmieci" w rodzaju motywów (wiem niektórzy mogą się obrazić, ale naprawdę bez innych motywów można żyć)
oraz ewentualnie kasowanie plików zawierających listę dostępnych pluginów i zależności bezpośrednio po instalacji pluginów, które potrzebujesz oczywiście o ile na etapie instalacji nie braknie miejsca we flashu
(nie wiem czemu te pliki są zapisywane na flashu zamiast być przechowywane w RAMie, może jest na to jakieś uzasadnienie, ale ja go nie znam)

jeśli wiesz gdzie konkretnie znajdują się upragnione pluginy, możesz spróbować zmniejszyć liczbę repozytoriów do tylko tych faktycznie potrzebnych (plik który generuje problemy będzie mniejszy)
obawiam się, że problem jest nierozwiązywalny z jednego prostego powodu - dla routerów z 4MB flasha zostaje bardzo mało wolnego miejsca już w momencie instalacji gargoyle bez żadnych dodatków, więc odzyskanie go w większej ilości musiałoby się wiązać z ograniczeniem jakichś funkcjonalności

jest jeszcze rozwiązanie zastępcze - można użyć gargoyle 1.6.2.2 (tak wiem, że jest starawe), ba nawet niektóre jeszcze starsze wersje mają rację bytu (repeater bodajże?)
uzupełnienie - chodzi o 1.6.1.3

dla hardcore'owców jest jeszcze inne obejście (a nawet powiedziałbym nie obejście tylko rozwiązanie) problemu - flash-mod, czyli wymiana kości na taką o większej pojemności

Do WR841N (v 9.1) ?
Skąd można takowe ściągnąć?

Nie ma kompilacji Gargoyle na AA od Obsego dla twojego modelu sprzętowego (v9).
Pewnie pojawi się w najnowszej kompilacji na CC ale trzeba będzie jeszcze poczekać.

sorry pomyliłem wersje sprzętowe - miałem w ręce kiedyś ten model (nawet nie raz) i w pamięci została wysoka cyferka, ale najwyraźniej niższa niż twoja… czyli musiała to być v8

Witam i od razu pytam. Czy do mojej TL-WR841N v11 jest szansa na Gargoyle, bo potrzebuje żeby odebrał neta od WR1043ND i dał po kablu pod tv itp. Byłbym wdzięczny za jakąś radę i przyznam że nie jestem szczególnie biegły w tych sprawach, ale te 2 routery co mam i jeden AP, jakoś udało mi się skonfigurować

Niestety dla WR841Nv11 nie widzę kompilacji Gargoyle czy DD-WRT ani nawet OpenWRT.
Chociaż dla tych routerów możesz skonfigurować to na WDS-ie

gargoyle nie ma i raczej nie będzie (podobno jestem znany z czarnowidztwa, więc moje czarne scenariusze nie zawsze się sprawdzają, tu jednak bym nie liczył na cud)
ale…
https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr841nd
więc niestety nic dla początkujących, bo metoda jest opisana:

image with luci (unofficial third party factory image then flash v10 sysupgrade from trunk)

No ale to raczej poradą dla zaawansowanych użytkowników bo jak widzę kompilacja jest w trunku

no cóż, dziękuje wszystkim za odpowiedz, nic mi innego nie pozostaje jak sprzedać to cudo... na WDSie próbowałem i niestety nic nie chciało od niego po kablu iść dalej i wogóle nie wiem czemu zawieszał mi tego wr1043

W ten sposób próbowałeś?

spróbowałem teraz i dalej to samo po wifi idzie ale na portach LAN brak dostępu do neta

W DHCP Settings głównego routera wpisałeś bramę i jakieś DNS-y? Dostajesz w ogóle jakąś adresację z DHCP?

to mam w głównym routerze w DHCP

No a jak wygląda ipconfig /all po podłączeniu kablowym do drugiego routera (do WDS-a)?

Wygląda że nie wyłączyłeś DHCP na WDS-ie. Bramą jest u ciebie 192.168.0.1 a nie 192.168.0.250