TL-WR841N z Gargoyle nie zapamiętuje ustawień

wyłączyłem cały czas jest tak jak widać

Odłącz przewód na chwilę od WDS-a, pokaż co masz w statusie WR841

jak odłączę to nie mogę wejść na stronę konfiguracyjną wr841n, po tplinkwifi.net wchodzi mi w1043, a po http://192.168.0.250/ nie wchodzi mi nigdzie

No bo prawdopodobnie nie masz zestawionego WDS-a i brak DHCP. Wpisz jakiś adres do karty sieciowej z tej podsieci np. 192.168.0.254 / 255.255.255.0 i wtedy się zalogujesz na 192.168.0.250

jak zrobiłem tak jak pisałeś to utraciłem połączenie na głównym czyli wr1043 i na wr841 też nic nie miałem, wygląda na to (wg wcześniejszej instrukcji nazwałem te sieć po WDSie tak samo jak główną|) jakby w ogóle Wr841 nic nie nadawało

Jesteś podłączony kablowo z WR841ND? Na razie to nas tylko interesuje. Adres na stałe ustawiony 192.168.0.250?

jestem ponownie, kazałeś na chwile odłączyć to odłączyłem, status wygląda tak

Z DHCP coś dostajesz? Bo widać że WDS jest zestawiony. Jaki masz poziom sygnału z WR1043ND?

Jak sprawdzić czy dostaje? (trochę umiem w tym grzebać ale nadal dość zielony jestem), poziom sygnału full wszystko jest w tym samym pokoju

Cały czas operujemy komendą ipconfig

Niestety tylko wieczorkiem mogę zasiąść do kompa... a tak wygląda nadal ipconfig przy połaczeniu kablowym z wr841

nie dostajesz przydziału z DHCP

jeśli chcesz dalej sprawdzać to możesz np. skonfigurować swoją przewodową kartę sieciową (właściwości protokołu TCP/IP v4) mając komputer podłączony przewodowo do TL-WR841N (czyli tam gdzie jest teraz) np. tak:
IP 192.168.0.240
maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
DNS1 192.168.0.1
DNS2 pusto
i sprawdzić działanie sieci np. tak:
tracert wp.pl
albo po prostu otwierając cokolwiek w przeglądarce
jeśli zadziała to problem jest z DHCP i pozostaje konfiguracja statyczna na klientach (albo znalezienie dziury w całym :D)
jak nie zadziała (bo nie może rozpoznać nazwy wp.pl = brak DNS), to
tracert 8.8.8.8
w sumie to po prostu daj wyniki tych poleceń oczywiście po zmianie ustawień TCP/IPv4 w karcie sieciowej, tak jak pisałem wyżej
(no i nie zapomnij przywrócić automatycznych ustawień gdy zakończysz eksperymenty, no chyba, że zadziała połowicznie a ten komputer ma działać wyłącznie w tej dysfunkcyjnej sieci)
PS wątek jest do ciachnięcia na pół