TL-WR740N - podłączenie i konfiguracja

Dostęp mam.

Tą adresację do karty sieciowej sam wpisywałeś czy monter podczas zakładania internetu?

Podczas zakładania.

Wiesz jak się dostać do tej konfiguracji na twojej karcie sieciowej?

Chodzi o to?

Tak dokładnie. Po pierwsze to najlepiej jak sobie ją zapiszesz aby nie było problemów bo możesz od razu nie mieć dostępu do internetu.
Dwa - konfigurację karty robisz na automatyczne pobieranie adresów IP jak i DNS (stracisz dostęp do interetu) ale nie będzie ci on potrzebny do konfiguracji routera.
Trzy - łączysz kabel od komputera do jednego z 4 portów LAN a kabel od dostawcy do portu WAN (niebieski) routera.
Cztery - logujesz się do konfiguracji routera -


Pięć - port WAN jako Static IP i wpisujesz dane jakie miałeś na karcie sieciowej i które masz zapisane.
Sześć - robisz clone mac:

Jeżeli zapamiętasz ustawienia przez SAVE dobrze jest zrobić reboot routera (ponowne uruchomienie). Sprawdź czy masz dostęp do internetu.

Ok, dzięki za pomoc. Potem napisze czy zadziałało. Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Będziesz dziękował jak skonfigurujesz. Zawsze możesz wrócić do adresacji od dostawcy na karcie komputera aby mieć dostęp do internetu.

Dobra, biore sie za to :D.
Przy punkcie trzecim musze to połączyć kablem ethernet?

Dowiedz się jeszcze czy dostawca rejestruje po mac adresie.

Tak jakoś, nie rozumiem :-X

Może być przez wifi, przez kabel jest zawsze stabilniej.

To nieistotne. Jak ustawi klonowanie MAC, to czy Operator rejestruje, czy nie - powinno działać.

@seba54321
CHACA miał na myśli, czy Operator zapisywał sobie Twój adres MAC karty sieciowej. Niektórzy Operatorzy mają tak, ze Internet będzie działał TYLKO na komputerze, który oni wprowadzili w ustawienia swojego systemu (czyli dokładnie tylko na karcie sieciowej o określonym adresie MAC) To po to, aby ludzie nie udostępniali Internetu osobom postronnym, ewentualnie Operator chce pobierać dodatkowe opłaty za sprzedaż i konfigurację routera u klienta.

Stanowi to utrudnienie dla osób, które mają kilka komputerów w domu, albo w późniejszym okresie chcą zmienić komputer lub dokupić router. Można to obejść zmuszając router, aby "udawał komputer" poprzez wysyłanie do Operatora adresu MAC skopiowanego z komputera. Wtedy Operator myśli, że jest połączony z komputerem (a dokładnie z kartą sieciową o określonym MAC), gdy tymczasem naprawdę łączy się z Twoim routerem.

Powoli łapie.
No dobra, zrobiłem następny krok:

Zapisuje i..?

Problemem jest szeroka maska od dostawcy. Musisz zmienić adres IP routera ze 192.168.0.1 na 10.0.0.1 (Network->LAN) i po restarcie na takie się logujesz 10.0.0.1

Ok, to lece dalej.

Jesteście wielcy, działa!
Jeszcze mam jedno pytanko.
Co muszę dokupić, aby drugi komputer również odebrał internet?
Przypominam, że kazali mi kupić "switcha", będzie on potrzebny?

Jesteście wielcy, działa!
To żadna wielkość. To podstawy sieci komputerowych :) [quote="seba54321, post:28, topic:6340"]Co muszę dokupić, aby drugi komputer również odebrał internet?[/quote] O jakim połączeniu teraz myślisz?

Chodzi mi oto, aby na drugim komputerze, który jest dwa pokoje nadał, był działający internet.

Ale mówisz o kablu czy bezprzewodowej łączności?