TL-WR740N - podłączenie i konfiguracja

Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc.
Chciałbym podłączyć drugi komputer, który jest dwa pokoje dalej do internetu.
Mam już zakupiony router TP-LINK TL-WR740N
Wygląda to tak:

więc kupiłem.
Teraz pytanie, jak to wszystko połączyć, skonfigurować?
Patrzyłem na różne poradniki, ale żaden nie był pomocny.
Z góry dziękuje i pozdrawiam :).

Na WR740N masz dostęp do internetu już skonfigurowany?

Router obok, nic nie podłączałem.
Internet tylko kablówka :wink:

Co to za dostawca? Masz jakiś modem od niego?

Hmm, to taka firma w moim mieście o nazwie "LUPRO".
Modemu nie dostałem.

Jaki masz kabel w mieszkaniu? Skrętka komputerowa zakończona RJ45?

No tak, ten taki tradycyjny.

Nie ma czegoś takiego w sieciach komputerowych jak "sposób tradycyjny". Jeżeli się nie orientujesz to zrób zdjęcie i wrzuć na forum.

Mam nadzieje, że dacie rade mi pomóc :slight_smile:

Zdjęcia już poprawiam.

Bardzo bym prosił.
Podłączając kabel do jakiegokolwiek komputera masz dostęp do internetu? Daj też obrazek z ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu bez routera -

Dostęp mam.

Tą adresację do karty sieciowej sam wpisywałeś czy monter podczas zakładania internetu?

Podczas zakładania.

Wiesz jak się dostać do tej konfiguracji na twojej karcie sieciowej?

Chodzi o to?

Tak dokładnie. Po pierwsze to najlepiej jak sobie ją zapiszesz aby nie było problemów bo możesz od razu nie mieć dostępu do internetu.
Dwa - konfigurację karty robisz na automatyczne pobieranie adresów IP jak i DNS (stracisz dostęp do interetu) ale nie będzie ci on potrzebny do konfiguracji routera.
Trzy - łączysz kabel od komputera do jednego z 4 portów LAN a kabel od dostawcy do portu WAN (niebieski) routera.
Cztery - logujesz się do konfiguracji routera -


Pięć - port WAN jako Static IP i wpisujesz dane jakie miałeś na karcie sieciowej i które masz zapisane.
Sześć - robisz clone mac:

Jeżeli zapamiętasz ustawienia przez SAVE dobrze jest zrobić reboot routera (ponowne uruchomienie). Sprawdź czy masz dostęp do internetu.

Ok, dzięki za pomoc. Potem napisze czy zadziałało. Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Będziesz dziękował jak skonfigurujesz. Zawsze możesz wrócić do adresacji od dostawcy na karcie komputera aby mieć dostęp do internetu.

Dobra, biore sie za to :D.
Przy punkcie trzecim musze to połączyć kablem ethernet?