TL-WR740N - podłączenie i konfiguracja

Dowiedz się jeszcze czy dostawca rejestruje po mac adresie.

Tak jakoś, nie rozumiem :-X

Może być przez wifi, przez kabel jest zawsze stabilniej.

To nieistotne. Jak ustawi klonowanie MAC, to czy Operator rejestruje, czy nie - powinno działać.

@seba54321
CHACA miał na myśli, czy Operator zapisywał sobie Twój adres MAC karty sieciowej. Niektórzy Operatorzy mają tak, ze Internet będzie działał TYLKO na komputerze, który oni wprowadzili w ustawienia swojego systemu (czyli dokładnie tylko na karcie sieciowej o określonym adresie MAC) To po to, aby ludzie nie udostępniali Internetu osobom postronnym, ewentualnie Operator chce pobierać dodatkowe opłaty za sprzedaż i konfigurację routera u klienta.

Stanowi to utrudnienie dla osób, które mają kilka komputerów w domu, albo w późniejszym okresie chcą zmienić komputer lub dokupić router. Można to obejść zmuszając router, aby "udawał komputer" poprzez wysyłanie do Operatora adresu MAC skopiowanego z komputera. Wtedy Operator myśli, że jest połączony z komputerem (a dokładnie z kartą sieciową o określonym MAC), gdy tymczasem naprawdę łączy się z Twoim routerem.

Powoli łapie.
No dobra, zrobiłem następny krok:

Zapisuje i..?

Problemem jest szeroka maska od dostawcy. Musisz zmienić adres IP routera ze 192.168.0.1 na 10.0.0.1 (Network->LAN) i po restarcie na takie się logujesz 10.0.0.1

Ok, to lece dalej.

Jesteście wielcy, działa!
Jeszcze mam jedno pytanko.
Co muszę dokupić, aby drugi komputer również odebrał internet?
Przypominam, że kazali mi kupić "switcha", będzie on potrzebny?

Jesteście wielcy, działa!
To żadna wielkość. To podstawy sieci komputerowych :) [quote="seba54321, post:28, topic:6340"]Co muszę dokupić, aby drugi komputer również odebrał internet?[/quote] O jakim połączeniu teraz myślisz?

Chodzi mi oto, aby na drugim komputerze, który jest dwa pokoje nadał, był działający internet.

Ale mówisz o kablu czy bezprzewodowej łączności?

O bezprzewodowej łączności.

Musisz kupić sobie kartę bezprzewodową PCI lub PCI-e jeżeli to stacjonarny komputer. W przypadku laptopa sprawdź czy ma wbudowaną lub jakiś adapter USB. Oczywiście bierz pod uwagę że ściany tłumią sygnał bezprzewodowy.

Czyli nie ma innej opcji? Bo karte sieciową niby mam tam, ale to raczej nie. W sumie nie wiem, nie znam się.
A jeśli chodzi o połączenie z tym kablem?

Położyć skrętkę od routera do komputera i zarobić RJ45 to wszystko.

Chyba będe zmuszony zakupić tą karte..
No dobra, dziękuje bardzo za pomoc, pozdrawiam! :smiley: