Tl-Wr740N NC+ konfiguracja

Jest mały progres działają poprawnie routery na dekoderach automatycznie wyszukuje poprawne adresy ip oraz inne dane sieciowe lecz nadal niedziała.... I mam pytanie co teraz może być problemem?

Sprawdź czy możesz pingować adres IP głównego tunera. Sprawdź z adresami wpisanymi na stałe.

Mogę pingować ustawiłem już na stałe i też nic!!!
Nawet reaktywacja kart nie pomogła nawet na chwile tak jak wcześniej...

Przepraszam źle przeczytałem mogę pingowac tylko routery ale tounery już nie reagują przy ręcznie ustawionych adresach zarobiłem jeszcze jedną modyfikację polaczylem tunery w sieć za pomocą 3 router ów wr740n bez dostępu do Internetu główny router przy głównym dekoderze dodatkowe ustawione jako most bez przekazywania i nadal nie działa ?

Są w tej samej podsieci co routery? Bo jeżeli nie to nie ma się co dziwić lub też robisz ciągle jakiś błąd.

Ustawiłem tak samo jak na poprzedniej konfiguracji z 4 routerami i Internetem czyli tak jak mi podpowiadałeś ustawione adresy ip routery ów 192.168.0.1 ,2,3 maska 255.255.255.0 dns według twojego zalecenia adresy tunerów 192.168.0.111, 112 ,113. I nic nie chodzi główny tuner ma aktywną opcję multiroom ale dodatkowe się nie uruchamiają...

Masz dostęp na WR-ach do internetu z TD-W8951?

To są moje ustawienia mostu między WR-740 a WDR-4900 i wszystko hula. Dostęp do internetu jest na 740.

Tak miałem dostęp do internetu ale zrezygnowałem z internetu i ustawiłem 3 wr740 w innej sieci bez internetu żeby testować czy może to jest przyczyna problemu wyśle dziś zdjęcia ustawień routerów i tunerów do porównania pozdrowienia

Na podstawie takiego połaczenia opisz jakie adresacje mają poszczególne urzadzenia. Zaznacz most1, most2.

N wszystkich dekodera ch dns mieści się w przedziale maska taka sama i adres bramy taki sam. Mogę pingowac między sobą routery ale tunery już nie. Grupa 102 się nie wyświetla ale multiroom aktywny na głównym tunerze.

Podłącz się kablowo do jednego z kilentów i sprawdź które adresy możesz pingować w sieci.

Tylko adresy routerów czyli 192.168.0.1,2,3 a dekoderów nie odpowiada po 4 próbach rezygnuje ...

Nawet ten który jest podłączony do tego klienta nie odpowiada? Jaką masz maskę ustawioną na tunerach?

Dokładnie

To coś nie tak z tymi tunerami, podłączony tuner i komputer do tego samego switcha i nie pinguje? Linka (dioda się pali) na kliencie po podpięciu tunera? Maska jest 255.255.255.0 ?

Tak nawet Internet działał na poprzednim ustawieniu z 4 roterami a tymi samymi ustawieniami diodą się pali.... Nie wiem te sagemcom to jakiś badziew zadzwonię do tych oszołomów z nc+ ciekawe co mi powiedzą jak tam sami niekompetentni ludzie pracują na infolinii....

Podłączając się komputerem do klienta masz dostęp do internetu? Jaką adresację dostajesz (ipconfig /all).

Tu akurat nie ma się co dziwić, pracują studenci socjologi czy politologi :wink:

Wcześniej próbował skonfigurować połączenie 4 router ów z dostępem do Internetu zrezygnowałem i odlaczylem główny routery i zrobiłem sieć wyłącznie na potrzeby multiroom bez internetu z 3 routerów wr740n brama przy głównym dekoderze a klienci przy dodatkowych. Taki jak schemat powyżej teraz niema dostępu do Internetu ale nadal nie działa więc już niewiem co robić....

Włącz przekaźniki w Gargulcu. Jak je wyłaczyłem to nie miałem dostepu do neta. Po załaczeniu jest. Jeszcze jedno- na pierwszym WR-740 masz ustawione DHCP z zakresu 100-250?

Ale ja teraz używam konfiguracji bez internetu ale włączę... tak na bramie mam dhcp 192.168.0.100-250 ale bez internetu to chyba wyłącze dns bo jest niepotrzebnym....