Tl-Wr740N NC+ konfiguracja

Do głównego routera nie mogę dopisać ręcznie takie dns ponieważ wyskakuje błąd adres ip jest podany w złym formacie

Wpisujesz czy kopiujesz z mojego postu?
194.204.159.1
194.204.152.34
Musi działać.

Kopiowałem teraz się zapisało

Tak?

Tak dokładnie, teraz jeszcze reszta zmian w konfiguracji urządzeń i testuj co się dzieje.

Znowu musze zresetować 740n ponieważ nie chce się połączyć kablowo z kompem nierozpoznan sieć
W głównym pozmieniałem teraz pozmieniam w reszcie.

Dopisz do karty sieciowej z którą łączysz się adresację na sztywno
192.168.0.200
255.255.255.0
i wtedy sprawdzaj czy możesz dostać się na router. Wygląda na to że TP-link nie nawiązuje połączenia z głównym routerem a tym samym nie masz adresacji z DHCP. Jak wygląda poziom sygnału z głównego routera? Połączenie też może być chwilę nawiązywane.

Tak zmieniłem ok jak się jeszcze raz zawiesi to tak zrobię.

Jak wpisałem adresy to się nie połączył a teraz przy opcji automatyczny się łączy jak narazie

Testuj i daj znać.
Spróbował bym jeszcze z adresacją IP na stałe w tunerach.

Czyli wprowadzić ręczną konfiguracje?
adres ip 192.168.000.002
maska 255.255.255.000
ip bramy 192.168.000.001
w tunerze głównym wklepać a w dodatkowych ostatnią cyfre ip na 3 i 4 zmienić?

[quote="Jondro88, post:30, topic:6693"]adres ip 192.168.000.002
maska 255.255.255.000[/quote]
Wystarczy dla testów IP i maska bez dostępu do internetu 0.0.0.0 w pozostałych tabelach.
Tak adresacja musi być z różnymi końcówkami ale sprawdź wariant z DHCP (automatyczny).

W głównym dekoderze po automatycznym ustawieniu przypisało
ip 192.168.0.105
maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1.
Dns 194.204.152.34
Dns2 194.204.159.1
internet działa
w dodatkowych dekodarach nie działa po automacie
wyskauje ustawienie w 1 dodatkowym
adres ip 169.254.10.70 reszta 0.0.0.0
a w drugim 169.254.10.145
jakie ustawić ręcznie?

Spróbuj ustawić tak samo tylko z oktetami czwartymi 106 i 107.

Znowu ten sam problem nie mogę się połączyć z routerami przy tunerach wywaliło błąd sieci na głównym dekoderze. Coś jest nie tak z ustawieniem routerów... Chyba wróce do orginalnego softu i połącze po wds bo cały czas coś chyba zakłóca....

Polecam delikatnie inną konfigurację.
Na początku zmienił bym gargoyle z wersji 1.6.2.1 na 1.6.1.5 bo z tą nowszą widać że są problemy szczególnie jeśli jest więcej sieci w otoczeniu.
Potem główny router zostawić w standardowych ustawieniach.
WiFi ustawić na kanał który jest najmniej zatłoczony. Sprawdzić to można za pomocą np inssidera lub WiFi Analyzer(android)
W konfiguracji jako most kliencki nie włączać AP jeśli jest to nie potrzebne.
na klientach można dodatkowo ustawić DHCP w taki sposób aby zakresy IP nie nachodziły na siebie w każdym urządzeniu. W każdym kliencie włączając DHCP trzeba tez ustawić adres IP bramy, czyli IP głównego routera.
W konfiguracji dekoderów radzę podpytać kolegę Fotodetektor.

Tylko z tego co zauważyłem to jeśli urchomie go jako most klienckie to znika mu od razu opcja dhcp da się ją jakoś włączyć?

Nie da się bo i po co? W tej konfiguracji router jest przezroczysty więc jeden serwer DHCP wystarczy (główny router takowy ma włączony).
posłuchaj rady Heinz-a i zmień wersję Gargoyle na troszkę starszą. Też widziałem parę tematów z narzekaniem na wifi w tej najnowszej wersji.

Ok a powrót do oryginalnego softu i połączenie po wds jest gorszym rozwiązaniem ?

WDS jest bardzo wrażliwy na poziom sygnału i zakłócenia. Oczywiście jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Próbuj czekamy na efekty,

Ok to spróbuje ze starszą wersją gargoyle na początek a jak nie to Wds będę walczył jutro bo teraz trzeba baterie doładować dziękuję wszystkim za pomoc jutro kolejny dzien walki :slight_smile: