Tl-Wr740N NC+ konfiguracja

Witam,
mam pytanie posiadam 3 routery Tl-Wr740N i chciałbym je skonfigurować pod Multiroom Standard Hd i mam z tym nie lada problem!
Próbowałem połączyć routery przez WDS ale zauważyłem że można tak połączyć tylko 2 routery czytałem na forum że można ściągnąć firmware gargoyle i wtedy router zyskuje opcje Klienta której nie posiada w oryginalnej postaci.
Mam do Was bardzo dużą prośbę o pomoc w konfiguracji tych urządzeń, jaką opcje wybrać która będzie najprostsza, chciałem też również spytać o konfigurację adresów jakie przydzielić poszczególnym routerom.
Bardzo proszę o pomoc a jeśli popełniłem jakieś błedy to z góry przepraszam moderatorów.

Co to ma być za multiroom, połączenie dekoderów i jakiego operatora?

Multiroom Standard HD z NC+ dekodery 2 x Sagemcom DSI83 CPL i jeden ITI 5720SX Nbox Recorder

Jako przykład:

W Twoim przypadku musisz wgrać Gargulca przynajmniej na dwóch i ustawić w trybie Client. Wyłączenie serwerów DHCP, zmiana adresacji LAN. Jeden musi pracować jako główny router.

Czyli wiem od czego zacząć na głównym routerze ustawiam sieć i dhcp a na dwóch dodatkowych wgyram garolca i ustawiam jako klient bez dhcp a na głównym mam ustawić WDS ?

Bez WDS-u. Jaka wersja sprzętowa tych routerów V4?

Tak V4 a jaką wersje gargolca polecasz abym zainstalował?

http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.1-ar71xx-tl-wr740n-v4-squashfs-factory.bin

A co to za przedziwna modyfikacja z tymi tunerami?!
Sam sobie wymyśliłeś tą hybrydę do podłączenia?! ;D
Jeśli tak to nie będzie działać!
ps
od kiedy NC+ daje sagecoma do multiroomu ?!

Taki zestaw dostałem od nc+ jakiś tydzień temu wydaje mi się że musi chodzić skoro tak w salonie nc+ zaopatrują!
Ale nic mnie już nie zdziwi:)
Dziś będę sie starał skonfigurować routery jutro podepnę pod tunery i dam znać czy działa czy nie!

Witam i mam niestety mały problem sprawa wygląda następująco:
Głowny router TD-W8951ND podłączony do internetu adres ip Lan 192.168.0.1
Maska 255.255.255.0
DHCP włączone
Zabezpieczony hasłem
3 dodatkowe routery Tl wr740N z wgranym softem gargolye ustawione jakie bezprzewodowy most przekaźnik i adresy ustawione 192.168.0.2 ,3 i 4 i podpięte pod sieć głównego routera
Na każdym z dekoderów działa internet oraz są przydzielone adresy ip dekoderów 192.168.0.101,102,103
Lecz niestety kod konfiguracyjny między dekoderami nie jest przesyłany po zresetowaniu kart przez ica dekodery włączone na kanał 11 działało przez około 15 minut i przestało.
Nie pomogły resety dekoderów.
W głównym nBox niestety nie wyświetla grupy 102 i gdy sprawdzałem usługę multiroom to nr kart i dekoderów dodatkowych były niepoprawne.
Bardzo proszę o pomoc co może być nie tak w ustawieniu.

Aha główny router nie jest podłączony do żadnego dekoderaTylko routery przekaźniki są podłączone do dekoderów.

Podłączając komputer do jednego z TP-link-ów (klientów) możesz ping-ować adres IP głównego routera?

Tak mogę pingować

No to widoczność w sieci jest. Adresy w tunerach masz na stałe czy z DHCP?

Główny roouter ma ustawione DHCP a klienckie mają wyłączone

Chodzi mi o tunery, jak mają skonfigurowaną sieć?

Automatycznie.
Jest jeszcze jeden problem teraz muszę się nim zająć.
Tlwr740n na gargoyle jest bardzo niestabilny i co chwilę się zawiesza tak że nie mogę się z nim połączyć wszystkie 3 tak mają wróce do softu orginalnego i ustawie je po wps td-w9851nd który ma możliwość połączenia do 4 urządzeń po wds w przeciwieństwie do tl wr740n.
Problem jest tego typu że gdy przepinałem routery odłączając je od prądu one się wieszają i jedyną opcją jest reset i wpisanie od nowa ustawień może dlatego nie chce się połączyć....

To musisz mieć jakiś błąd w konfiguracji, nic takiego nie powinno się dziać a tym bardziej na wszystkich urządzeniach. Daj jakieś obrazki z konfiguracji tych WR740N.

Obraz z routera głównego oraz obraz z jednego dodatkowego w reszcie tylko adres jest inny o ostatnią cyfre 2,3,4

TP-Link W8951ND
Dopisz DNS-y ręcznie - 194.204.152.34 194.204.159.1
Szerokość pasma 20MHz
Tryb sieci bezprzewodowej 802.11b+g (bez n) to samo na WR740N (bez N),
Na WR740N wyłącz przekaźnik aby nie generować dodatkowych zakłóceń. Niech będzie tylko klient.