Tl-Wr740N NC+ konfiguracja

Przepraszam źle przeczytałem mogę pingowac tylko routery ale tounery już nie reagują przy ręcznie ustawionych adresach zarobiłem jeszcze jedną modyfikację polaczylem tunery w sieć za pomocą 3 router ów wr740n bez dostępu do Internetu główny router przy głównym dekoderze dodatkowe ustawione jako most bez przekazywania i nadal nie działa ?

Są w tej samej podsieci co routery? Bo jeżeli nie to nie ma się co dziwić lub też robisz ciągle jakiś błąd.

Ustawiłem tak samo jak na poprzedniej konfiguracji z 4 routerami i Internetem czyli tak jak mi podpowiadałeś ustawione adresy ip routery ów 192.168.0.1 ,2,3 maska 255.255.255.0 dns według twojego zalecenia adresy tunerów 192.168.0.111, 112 ,113. I nic nie chodzi główny tuner ma aktywną opcję multiroom ale dodatkowe się nie uruchamiają...

Masz dostęp na WR-ach do internetu z TD-W8951?

To są moje ustawienia mostu między WR-740 a WDR-4900 i wszystko hula. Dostęp do internetu jest na 740.

Tak miałem dostęp do internetu ale zrezygnowałem z internetu i ustawiłem 3 wr740 w innej sieci bez internetu żeby testować czy może to jest przyczyna problemu wyśle dziś zdjęcia ustawień routerów i tunerów do porównania pozdrowienia

Na podstawie takiego połaczenia opisz jakie adresacje mają poszczególne urzadzenia. Zaznacz most1, most2.

N wszystkich dekodera ch dns mieści się w przedziale maska taka sama i adres bramy taki sam. Mogę pingowac między sobą routery ale tunery już nie. Grupa 102 się nie wyświetla ale multiroom aktywny na głównym tunerze.

Podłącz się kablowo do jednego z kilentów i sprawdź które adresy możesz pingować w sieci.

Tylko adresy routerów czyli 192.168.0.1,2,3 a dekoderów nie odpowiada po 4 próbach rezygnuje ...

Nawet ten który jest podłączony do tego klienta nie odpowiada? Jaką masz maskę ustawioną na tunerach?

Dokładnie

To coś nie tak z tymi tunerami, podłączony tuner i komputer do tego samego switcha i nie pinguje? Linka (dioda się pali) na kliencie po podpięciu tunera? Maska jest 255.255.255.0 ?

Tak nawet Internet działał na poprzednim ustawieniu z 4 roterami a tymi samymi ustawieniami diodą się pali.... Nie wiem te sagemcom to jakiś badziew zadzwonię do tych oszołomów z nc+ ciekawe co mi powiedzą jak tam sami niekompetentni ludzie pracują na infolinii....

Podłączając się komputerem do klienta masz dostęp do internetu? Jaką adresację dostajesz (ipconfig /all).

Tu akurat nie ma się co dziwić, pracują studenci socjologi czy politologi :wink:

Wcześniej próbował skonfigurować połączenie 4 router ów z dostępem do Internetu zrezygnowałem i odlaczylem główny routery i zrobiłem sieć wyłącznie na potrzeby multiroom bez internetu z 3 routerów wr740n brama przy głównym dekoderze a klienci przy dodatkowych. Taki jak schemat powyżej teraz niema dostępu do Internetu ale nadal nie działa więc już niewiem co robić....

Włącz przekaźniki w Gargulcu. Jak je wyłaczyłem to nie miałem dostepu do neta. Po załaczeniu jest. Jeszcze jedno- na pierwszym WR-740 masz ustawione DHCP z zakresu 100-250?

Ale ja teraz używam konfiguracji bez internetu ale włączę... tak na bramie mam dhcp 192.168.0.100-250 ale bez internetu to chyba wyłącze dns bo jest niepotrzebnym....

Możesz ustawić DHCP z zakresu 100-199 na głównym routerze.

A mam takie pytanie jak się ma ustawienie dhcp 100-199 i adresy dodatkowych routerów 192.168.0.2,3 ? Bo to mnie zastanawia...

Ponieważ spróbujemy ustawić adresację dla mostów. Jak zauważyłeś na mojej fotce adresacja ta jest spoza DHCP routera głównego.

dokładnie tak jak opisuje to nasz kolega z forum. Jeżeli uda nam się przepchnąć sygnał internetu przez te mosty to znaczy że są one poprawnie skonfigurowane. Jeżeli w dalszym ciągu nic z tego nie wyjdzie to tak jak pisałeś wcześniej. Prawdopodobnie adresację dla dekoderów trzeba będzie ustawić ręcznie.