TL-WPS510U po upgrade już nie wstał

Witam !
Coś mnie podkusiło żeby zrobić update firmware do mojego serwera wydruku TP-Link TL-WPS510U. Mam model z 2010 r. v2.1. Znalazłem na oficjalnej stronie firmware dla v. 2 i postąpiłem zgodnie z instrukcją aktualizacji (krok po kroku poczynając od przywrócenia ustawień fabrycznych). Okazało się później po samoczynnym restarcie urządzenia że nie ma w ogóle emisji po WIFI sieci PS-WLAN (Ad-hoc) ani żadnej innej. Nie mruga ani się nie świeci w ogóle zielona lampka. Tak jakby część WiFi umarła. Komunikacja routera z drukarką przebiega normalnie. Można wydrukować test i ustawienia. Ci ciekawe mam teraz:
BSSIB: (puste)
Kanał: -1
adres MAC karty jest wlaśćiwy i nie uległ zmianie np. na 00-00-00-00-00.
Pytanie zasadnicze: Jak przywrócić urządzenie do życia. Jest już po gwarancji. Z ciekawości zaglądnąłem do niego do środka. Napisałem do suportu TP-Link już kilka dni temu ale nie raczyli odpisać.
Proszę o pomoc

Próbowałeś resetować przyciskiem do ustawień fabrycznych?

No jasne. Robiłem już wszystko co można zrobić od strony użytkownika. Nie wiem czy nie będzie potrzebna ingerencja wgrania inną metodą

Jeżeli jesteś w stanie teraz zalogować się na sprzęt to pokaż jaką wersję posiadasz aktualnie.

Cały czas się widać nie rozumiemy.
Żeby zalogować się do urządzenia, musi być jakakolwiek emisja WiFi z serwera,, a takowej nie ma. Na żadnym kanale, w żadnym trybie (ad-hoc, czy infrastruktura), w ukryciu czy widoczna. Nic z tego. Jest komunikacja tylko pomiędzy drukarką a urządzeniem, ale tylko w trybie TESTU, gdzie drukowana jest m.in. konfiguracja, z której jasno wynika, że kanał emisji WiFi = -1; a pole BSSID jest puste. Na wydruku, który otrzymuję napisane jest (nie mam tej strony przed sobą), że FW ma końcówkę 0015.

Z jakiej strony pobierałeś to FW? Na naszej polskiej jest tylko 100814?

Pobrałem z polskiej strony tp-link'a. Zgadza się, ale w środku po rozpakowaniu zipa mamy: MPS48-TP-Link-6.04.48T-0015-124.bin.
I ten zaaplikowałem. I jestem jakieś 180 zł. w plecy, bo za tyle go 3 lata temu kupiłem. Zagląda tutaj ktoś z suportu tej firmy, bo odpowiedzi do dzisiaj nie otrzymałem co mam z problemem zrobić ?

Wygląda na to że przy wgrywaniu oprogramowania znikło nagle połączenie bezprzewodowe i coś ucięło w konfiguracji. Trzeba by sprawdzić co to ma w środku (jaki procesor) możliwe że można coś wgrać przez interfejs szeregowy. Osobiście nic nie robiłem od środka z print server-ami.

Nic nie ucięło. Ponieważ miałem komunikat, że FW został wgrany z powodzeniem i sekundę później nastąpił restart urządzenia. gdyby coś ucięło, nagle by znikło połączenie, to urządzenie chyba by się nie zrestartowało, bo i jak dostało by komendę typu RESET. ?

To jest twoje zdanie.
Rzuciłem twój temat do supportu TP-linka może w poniedziałek chłopaki coś odpowiedzą w temacie. Proszę o cierpliwość.

Pytanko: jaki soft miałeś poprzednio - numer?

Nie wiem, nie pamiętam, nie zwróciłem uwagi. Przy aktualizacji nie pisało nic o podmianie wersji "z" "na".

Czyli prawdopodobnie poszła wersja na wersję i wywaliło przy okazji bootloadera.

Bootloader będzie cały, bo sprzęt jest wykrywany przez drukarkę. Jednak "sterownik" lub część firmware odpowiedzialna za WiFi nie została dobrze wgrana.
Można by się pokusić o rozebranie i poszukanie dostępu do terminala przez kabelek.
Jeśli to nie zadziała to chyba jedyna możliwość to wylutować flash i wgrać "czyjegoś" dumpa lub gotowe firmware w odpowiednie komórki.

Tu jednak drogi Henryku potrzeba trochę doświadczenia, chyba potwierdzisz sam?

Nie tylko doświadczenia ale i sprzętu. Nie wiem jaki flash tam siedzi, ale do niektórych trzeba użyć profesjonalnych programatorów.
Jeśli ktoś ma problem z lutowaniem niech odrazu odda do fachowca który by się tego podjął.

Sam kolega może tylko próbować z przyciskiem reset bo innego dostępu do tego urządzenia nie ma.

Prawdopodobnie została wgrana wersja 100814 na taką samą. Resetem nic nie zadziała nawet 30/30/30. Innej wersji FW na chwilę obecną nie ma.

Co to jest 30/30/30 ???? O co chodzi ?

Dzięki - sprawdzę jutro
Znalazłem wydruk sprzed aktualizacji: Tam widnieje numerek wyższy: MPS48-TP-Link-6.04.48T-0020.
Czyli aktualizacja poszła w dół. Co ciekawe bez żadnego ostrzeżenia, że cofamy się z wersją.
Brak dat przy FW (na wydruku) nie pozwala jednak sprawdzić który FW jest starszy.

Samemu raczej nic nie wywalczysz. Nie wiem czemu wywaliło ci po aktualizacji na niższą wersję? Tylko flash pamięci ratuje. Pamiętaj na przyszłość aby sprawdzać daty wychodzących aktualizacji na stronie producenta.