TL-WA854RE Problemy i pytania

Witam! Mam kilka problemów i pytań związanych z TL-WA854RE, może ktoś z was pomoże mi je rozwiązać:

-Extender co ok. tydzień rozłącza się i wymaga ponownej konfiguracji
-Podczas ponownej konfiguracji występują problemy ze stroną http://www.tplinkextender.net
-Dziś, po w końcu udanej konfiguracji wzmacniacza dioda po lewej stronie kółka miga, a po prawej świecą stale 3kreski+1pojawiająca się co jakis czas,w sumie też migając ale w większych odstępach czasu co więc może być nie tak, pytam ponieważ wcześniej po połączeniu już nic nie migało. Odczekać odczekałem, lecz bez zmian. Co może być nie tak, skoro migają mi te 2diody?
-W tym już całkiem jestem zielony: W oknie TP:LINK wireless configuration przy Rate: mam napisane 150MBS, a na pudełku od wzmacniacza 300MBS, więc czemu jest o połowę słabiej?
Szczęśliwego nowego roku, pozdrawiam!

Jak router bezprzewodowy masz po drugiej stronie?
Przed konfiguracją reset do ustawień fabrycznych a do konfiguracji używaj adresu IP 192.168.0.254 coś jak w tym poradniku

Robię reset zawsze przed konfiguracją. :slight_smile: Mój router to FunBox od orange.

No to mamy podobny problem w dwóch różnych tematach


czytaj od początku.

No niestety nawet nie widzę tu podobieństwa.. nie rozwiązuje to moich problemów

Nie mogę nawet wejść w www.tplinkextender.net bo link po wczytywaiu zmienia się na ww1.tplinkextender.net i nie mam dostępu do konfiguracji.

Jeszcze raz powtórzę zamiast domeny korzystaj z adresu IP - domyślny to 192.168.0.254.
Po resecie w celu pierwszej konfiguracji musisz mieć ma karce bezprzewodowej adresację 192.168.0.200 i maskę 255.255.255.0

Gdy tak zrobiłem miałem problemy z połączeniem internetowym. Co jest nie tak, ciągle miga a zasięg słabnie najpierw na wzmacniaczu miałem 3 kreski i czwarta pojawiala sie co jakis czas teraz mam 2 i co jakis czas pojawia się 3...

Przecież pewien pan w jednym z linków zaznaczył, by przy routerze FunBox zostać przy adresie IP i go nie zmieniać, napisał to IP i ja takie od początku miałem.

Do konfiguracji TP-linka nie jest potrzebny ci dostęp do internetu. Łączysz się z siecią bezprzewodową TPlinka, dopisujesz adresację do karty bezprzewodowej i konfigurujesz przez adres http://192.168.0.254 (zakładam że zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych).
Po konfiguracji wracasz do ustawień automatycznych na karcie sieciowej.

Przecież pewien pan w jednym z linków zaznaczył, by przy routerze FunBox zostać przy adresie IP i go nie zmieniać, napisał to IP i ja takie od początku miałem.
Na razie nic nie rób z Funbox-em. Są dwie albo trzy metody na poradzenie sobie z tym problemem.

Czyli kompletnie źle zrozumiałem i te adresy IP ustawiałem w Funboxie, a nie w tp linku... Po kliknięciu na ten link, który mi pan podesłał otwiera mi się tylko to:

Jeszcze raz powtórzę, nie dotykaj Funbox-a wszystko konfigurujesz na TP-linku - tej metody się trzymamy.

Czyli nie potrafię tego zrobić.. Mam zresetować ponownie extender i jeszcze raz skonfigurować go?

Tak dokładnie, reset TP-link do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja ta jak w poradniku

  • adres IP ustawiasz na 192.168.1.254
  • włącz DHCP 192.168.1.200 - 192.168.1.250 z bramą 192.168.1.1
  • połącz się z siecią Funbox-a i testuj.
    Abyś mógł wejść na TP-linka musisz być w tej samej podsieci czyli adres IP na karcie bezprzewodowej 192.168.0.200 / 255.255.255.0 musisz ustawić ręcznie.

[quote="Marcin, post:14, topic:8825"]Abyś mógł wejść na TP-linka musisz być w tej samej podsieci czyli adres IP na karcie bezprzewodowej 192.168.0.200 / 255.255.255.0 musisz ustawić ręcznie.[/quote][quote author=Administrator

Właśnie tego nie potrafię.

To znaczy z czym masz problem? Zrobiłeś reset do ustawień fabrycznych? Dopisałeś adres IP do karty bezprzewodowej? Połączyłeś się z siecią TP-linka?

Ehh kompletnie pana nie rozumiem i na prawdę nie mam pojecia o czym pan do mnie pisze! Ponownie konfigurowałem router i nawet nie miałem gdzie ustalać IP i wszystkich innych rzeczy o których pisał, jest jak wcześniej znów połączyłem się ze wzmacniaczem, nadal mam 150mbs zamiast 300 i nadal miga mi to światełko..

Pozostaje zaprosić fachowca aby skonfigurował dostęp do internetu bo inaczej wytłumaczyć nie potrafię (to naprawdę są podstawy sieci). Wszystko masz w poradnikach.




Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Ustawiłem IP w karcie bezprzewodowej i bez zmian nadal nie otwiera mi tej strony... nie mogłem nawet wejść wtedy na to forum.
192.168.0.200 / 255.255.255.0

A czegoś takiego po prostu nie mam w mojej konfiguracji ani nie mogę na to wejść ...