TL-WA854RE Problemy i pytania

No to pokaż co masz. Jak sam widzisz jest to WA850REv1 ty masz WA854RE ale zasada jest ta sama tylko że łączysz się bezprzewodowo.

Mam tylko Quick Setup

Z Quick Setup-a możesz wyjść nie musisz go używać. Polecam poprzeć swoje wypowiedzi obrazkami będzie mnie i tobie łatwiej.

Musiałbym znowu resetować tak jak wcześniej żeby w to wejść... wszystko gra ale nwm czemu co tydzień rozłącza mi się, a zamiast 300mbs mam 150.. No nie ja mam tam po prostu yyulko quick setup i dostęp tylko gdy na nowo konfiguruję wzmacniacz.

Wszystko zależy od:

  • poziomu sygnału
  • poziomu zakłóceń
  • konfiguracji routera i wzmacniacza
  • tego jak "dogadują: się urządzenia (różni producenci).

Nwm czy lepiej mieć wzmacniacz pod biurkiem najbliżej pc, przy ścianie nie daleko biurka czy w kuchni/łazience które mimo że są daleko to nie ma w nich urządzeń które mogą zakłócać. W połowie(przedpokój) między salonem z routerem, a moim pokojem nie mam gniazdka.

Wiem, że pod biurkiem rozłączył się 2 razy przez 2 tygodnie.

Takie rzeczy trzeba dobrać doświadczalnie. Poziom sygnału nie powinien być niższy niż 30-40% na wzmacniaczu z głównego routera. Czasami trzeba ograniczyć pasmo do 20MHz w sieci bezprzewodowej. Tak jak mówiłem na stabilność ma wpływ wiele czynników.
Z Quick Setup-a możesz wyjść guzikiem EXIT i jesteś w normalnej konfiguracji.

Ok, przy większych problemach sprawdzę.. Dzięki.

Zrobiłem to tak jak polecałeś, powpisywałem co trzeba gdzie trzeba i.. bez zmian.Tak, restartowałem.

To znaczy? Zakładaj że nie widzę twoje konfiguracji i nie wiem co się dzieje z siecią.