TL-WA850RE zrywa połączenie

Witam,
Mam problem z konfiguracją sieci lub też z samym WA850RE v1.20. (najnowszy firmware).
Głównym routerem jest WDR4300 (z Gargoyle jesżeli to istotne), ma modem LTE i ustawiony jest tam DHCP. Stoi na pięterku.
Ponieważ WDR4300 ma problem z rozsyłęm 2.4GHz na parter to zaraz obok stoi podpięty po kablu MR3420 (v1, również Gargoyle), który rozsiewa WiFi 2.4GHz po całym mieszkaniu (prawie). Tryb AP - tzn połączenie kablowe w portach LAN-LAN. I to działa wg mnie prawidłowo - komp podpięty kablem do WDR4300 ok, wszystkie telefony, tablety, laptopy nie mają problemu z dostępem WiFi.
Ale mała część domku nie ma zasięgu z MR3420 więć zakupiłem WA850RE. Po wielkich bojach z instalacją (zmiana adresacji z 192.168.0.x na 192.169.1.x oraz staticIP) udało się zestawić połączenie i wszystko działa, ale do czasu.
Losowo, w przedziałach od 10 minut do 24h, połączenie jest zrywane i pomaga tylko restart WA850RE. Sieć na innych urządzeniach (WDR4300, MR3420) działa dalej, bo jak trace połączenie z WA850RE (WiFi_2) to udaje mi się połączyć z MR3420 (WiFi_1)
Ustawienia:
WDR4300 - 192.168.1.1 DHCP i modem LTE
MR3420 - 192.168.1.10 WiFi_1 brak DHCP
WA850RE - 192.168.1.150 WiFi_2 brak DHCP
Próbowałem z włączonym DHCP na WA850RE z adresacją inną niż DHCP na WDR4300 - ten sam problem.
Próbowałem z rozgłaszaniem tego samedo SSID co z MR3420 - też to samo.
Raz działa godzinę, raz 10 minut, kilka razy prawie cały dzień.
Gdzie szukać przyczyn kłopotów - stary setup WDR4300+MR3420 czy jednak nowe urządzenie WA850RE jest problematyczne. Czy to może jednak problem fizyczny i repeater do serwisu?
Proszę o poradę.

Zainstaluj program inSSider wykonaj skanowanie sieci w tym miejscu gdzie masz umiejscowionego WA850RE.Interesuje nas zakładka Time graph.Screena z inSSidera prosimy na forum .

Super. Po powrocie z roboty to zrobię.
Konkretny przedziała czasowy? Szukać momentu aż WA850RE przestaje odpowiedać ? Czy po prostu widok po wypełnieniu wykresu?

Skanuj sieć przez ok 1 minutę i wrzuć cały wykres .Niezależnie czy WA850RE działa.Ważne żeby było w tym miejscu gdzie się znajduje owy wzmacniacz .Zwróć uwagę czy w konfiguracji bezprzewodowej na routerach nie masz czasem jakiś automatycznych ustawień .Typu kanał , szerokość kanału itd.

Nie używam ustawiem auto.
Na MR3420 (WiFi_1) mam kanał 5 (5 bo tutaj pusto) i szerokość 40MHz.
Na WA850RE (WiFi_2) też mam kanał 5 i szerokość 40MHz - to pozostałość po tym jak było tutaj rozgłaszane WiFi_1.

Zmniejsz szerokość kanałów na 20MHz.

Ok załączam screenshoty. Inssider na androida chyba nie posada opcji wyświetlania wykresu więc mam wykresy z alternatywnego softu. Niestety, na razie wszystko działa ;/
SSID Blekitna21 to z MR3420
SSID Blekitna21_EXT to z WA850RE

Dobra, spróbuje zmiany szerokości na 20MHz, kanał powinien być ten sam czy zalecany jest różny?

Kanał sam sobie złapie zmniejsz tylko szerokość pasma na urządzenia. Wymuś 20MHz na WA850Re jak i na głównym routerze.

Dobra, Przestawiłem na 20MHz oba potestuję. Dzienks za pomoc.

OK zmiana szerokości pasma na 20MHz nie pomogła.
Rozlaczylo urządzenie i automatycznie wybrało sieć z MR3420.
Sieć z WA850RE, widać, ale nie można się podłączyć.
Na zmianę komunikaty :
Uwierzytelnianie...
Uzyskiwanie adresu IP...
Halp...

Jakie urządzenia próbujesz do niego podłączyć?Mam ten sam problem(na 850 i 750) i próbuję go rozkminić.

Może któryś z poradników rozwiąże wasze problemy:

Ustawiłem wa850 bardzo blisko routera zobaczę czy zerwie.Dzięki,poczytam.(Mam TL-WA850RE i TL-MR3420)

Nie napisałeś nic o modelu głównego routera i jego konfiguracji.

Testowałem na dwóch routerach tp-link i 2 wzmacniaczach tp-lika i po ok.12 godzinach coś rwie na wzmacniaczu bo na głównym routerze zawsze mam net.Mam spliter bezprzewodowy do cyfry i może to on coś bruździ?

Pytanie na jakiej częstotliwości działa 433MHz czy tak samo jak wifi na 2,4GHz. Połączenie TP-link + TP-link nie powinno sprawiać problemów. Problemem może być poziom sygnału lub zakłócenia (tak jak pisałeś). Sprawdź czy urządzenia posiadają aktualne oprogramowanie. Możesz także zawęzić pasmo radiowe do 20MHz i tryb 802.11g.

Częstotliwości splitera to 869,7 MHz.Częstotliwość mam 20 Mhz,a tryb 11bgn mixed.

Testowo zrób tylko 802.11g czy b+g.

Mam to na routerze czy na reapeaterze ustawić?Mam do testu jeszcze WR743ND.

Na routerze oczywiście.