Tl-wa5210g - pomoc w konfiguracji

szukam osoby,która pomoże mi krok po kroku skonfigurować zakupionego tp-linka, tak żeby można było za jego pośrednictwem łączyć się z siecią.
Niestety "pseudo" instrukcja, nie jest w stanie mi pomóc, a w necie nic nie znalazłem co by pomogło rozwiązać mój problem. :cry:

Jeżeli nie znalazłeś poradnika w tej kwestii to proszę opisz co już skonfigurowałeś i z czym masz problem. Prośba "krok po kroku" na każdym forum działa jak płachta na byka. Aby uzyskać pomoc musi być wykazane zaangażowanie z twojej strony,

Jak chcesz mieć skonfigurowaną tą antenę. Opisz dokładnie, możesz nawet dać rysunek jak ma to działać w sieci.

konfiguracja wg mojej wizji:
Za pomocą antenki łacze się z widoczną, istniejącą siecią wi-fi /oczywiście za zgodą właściciela sieci/ lub z FunSpotem Orange poza domem, następnie kablowo z routerem mr3420, a do routera bezprzewodowo podłączony komputer/tablet/smartfon.
Taka jest moja wizja i z informacji jakie znalazłem w instrukcji dostępnej w necie przed zakupem wszystko wskazywało na to, że będzie to działało.
Prostszym rozwiązaniem było by oczywiście bezpośrednie połączenie poprzez wi-fi z antenką, która łączy się z wybraną siecią, pytanie tylko czy tak się da - zaznaczam nie jestem za mocny w tym temacie, choć kilka różnych konfiguracji sieci w domu już robiłem - nawet działało.

Do panelu konfiguracyjnego wiesz jak się zalogować?

tak,
po podłączeniu kablem z komputerem - mam panel

Ustaw sobie jako AP Client. Potem Survei i wyszukujesz nazwę sieci. Dodajesz zabezpieczenia najlepiej tylko WEP. Możesz także po mac adresach.

http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=289 - jak bym osobiście zrobił WISP zmieniając adres IP na 192.168.2.254 ale to kwestia gustu.

po zalogowaniu do panelu, wchodzę Operation Mode, wybieram AP Client Router:WISP Client Router i SAVE.
Następnie Wireless-Wireles Mode, zaznaczam Client i SURVEY.Wybieram jedną z wyświetlonych sieci - swoją domową i Connect, a następnie SAVE.
Po wyświetleniu się Statusu w oknie Wireless jest: Radio ENABLE, Signal: (pusto), SSID: (nazwa mojej sieci), channel, mode i MAC Adress.
co do zabezpieczenia dostępu do sieci z którą się łącze - gdzie i kiedy to wprowadzam/sieć którą wybrałem jest zabezpieczona/.
jaki następny krok i czy do tej pory wszystko robię dobrze?

Pisałem Wireless Security i tam wprowadzasz hasło do sieci bezprzewodowej. Adres IP zmieniłeś na inną podsieć?

Wireless-Security Setting i tam wprowadzam KEY do swojej macierzystej sieci z którą się chcę połączyć?
Adresu IP nie ruszałem

Tak dokładnie do sieci z którą chcesz się podłączyć. [quote="artuartu, post:11, topic:6407"]Adresu IP nie ruszałem[/quote]
Jeżeli łączysz się do sieci z adresem 192.168.1.0 to w trybie WISP musisz zmienić adres IP na TP-linku na inną pod sieć bo nie dostaniesz adresacji. WISP to tryb routera.

o to chodzi?
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=289 - jak bym osobiście zrobił WISP zmieniając adres IP na 192.168.2.254 ale to kwestia gustu

Mi chodziło o konfigurację (tryb pracy) aby działał WISP musisz mieć adresację na TP-linku w innej podsieci.
Przykład:
Głowna sieć np. Livebox 192.168.1.1
TP-link WISP - 192.168.2.254

w chwili obecnej u mnie 192.168.2.1 - siemens gigaset .
wróćmy co mam zmienić w antenie?

Jeżeli tak to możesz zostawić 192.168.1.254

ok.
czyli jak na razie wszystko zgodnie ze wskazówkami, co dalej?

Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Wpisałeś hasło zabezpieczające do sieci (Wireless Security)? W statusie na porcie WAN powinna pojawić się adresacja po poprawnym połączeniu no i dostęp do internetu.

:frowning:
niestety nic nie ma w WAN, a i na antenie żadnego wskazania zasięgu - palą się tylko Power i LAN, a żadna z kontrolek siły sygnału nawet nie mrugnie, mimo że do routera odległość ok 4 metrów
Cosik nie tak poszło, zresetuje antenkę i spróbuje od początku.

Spróbuj przez Quick Setup. Po zmianie konfiguracji (połączeniu i wpisaniu hasła) robisz SAVE i reboot routera.