TD-W9980 i IPTV Orange


(czeslaw1) #1

Witam z racji tego, iż nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie postanowiłem założyć ten temat. Otóż planuje zakup wyżej wymienionego TP-Linka. Posiadam też w tym zestawieniu IPTV, i tutaj moje pytanie z racji tego, iż trzeba skonfigurować port pod usługę TV wymagane są parametry VCI/VPI dla usługi telewizyjnej. Sam proces konfiguracji nie jest jakiś skomplikowany, jedyne czego mi brak to właśnie tych parametrów. Czy ktoś z Was próbował walczyć z tą telewizją od Orange? Dodam jeszcze iż w FunBoxie, odnośnie TV mam taką zakładkę:

czy któryś z tych parametrów się nada? Jeśli tak to który, dodam iż szukałem dość sporo tych VCI/VPI pod usługę TV Orange lecz nie znalazłem takowych informacji. Pozdrawiam


(Marcin) #2

Temat i ostatnio poruszany, niestety nikt nie zagwarantuje ci działania na innym urządzeniu niż dostawca rozdaje w ofercie.


(czeslaw1) #3

Mam świadomość tego że może to nie działać niestety, aczkolwiek podobno jest to możliwe, idąc tym śladem z linku do tematu który podałeś odnosząc się do konfiguracji z postu (Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2016, 19:05:48) Mógłbym spróbować zrobić to samo z tym, że używając VPI/VCI z FunBoxa, tak samo 3 interfejsy a parametry jak z obrazka powyżej? Jeśli to nie pomoże to już całkiem odpada? Generalnie jak wiadomo chce zmienić to urządzenie "firmowe" bo z FunBoxem wiadomo jak bywa... tylko to iptv mi trochę krzyżuje plany.


(Marcin) #4

Próbować możesz nikt ci nie zabroni. Osobiście zostawił bym urządzenia od dostawcy a kupił sobie jakiś router z portem WAN do zarządzania siecią.


(czeslaw1) #5

No tak to najprostsze rozwiązanie tylko w tym przypadku dwa urządzenia, podobny w sumie kłopot co i w tamtym temacie, ja również dwóch urządzeń nie chciałbym mieć. Równie dobrze mogę nabyć i ten model spiąć kabelkiem na upartego, teoretycznie przecież to tylko konfiguracja portu, a usługodawca broni się jak może byle tylko utrudnić życie wciskając swój sprzęt.


(Marcin) #6

Tak jak powiedziałem próbować możesz, jak sam widzisz post numer #12 jest oficjalną odpowiedzią ze strony wsparcia technicznego TP-Linka.


(czeslaw1) #7

Powalczę zobaczymy, póki co chyba temat wyczerpany nie ma nad czym debatować o ewentualnym sukcesie poinformuję.


(Marcin) #8

Dzięki czekamy oczywiście za informacją, temat pozostaje otwarty.


(sas_ha) #9

Posiadam rowniez 9980 do vdsl-a dzis wyciagnalem z szafy tuner orange rok nie uzywany aktywowany wczesniej z liveboxem. Dodalem w zakladce network - wan settings jak na foto :

Oraz w zakladce network - interface grouping jak na zdjeciu:

I wszystko dziala obraz powrocil jak usune wpisy obraz znika.
Pozdrawiam


(Tomasz Strzelecki) #10

Potwierdzam działanie dla TD-W9970:

  1. Sprawdziłem VLANy potrzebne do IPTV na Liveboxie i skonfigurowałem dekoder. Tak wyglądała konfiguracja:

  1. Następnie dodałem sieci trzy sieci WAN analogicznie do konfiguracji w Liveboxie (838 to 8/38):

I wygląda to tak:

  1. Potem zgrupowałem wszystkie WAN w jeden interfejs Lan do którego podłączam dekoder:

Wszystko śmiga aż miło. Dziękuję @sas_ha za pomoc :slight_smile: