TD-W8970 - Przekierowanie portów

Witam.
Czy ktoś już się spotkał z takim przypadkiem, że po ustawieniu przekierowań w sekcji "Virtual Server" lub po włączeniu opcji "UPnP"
i po restarcie routera, wszystko zaczyna działać prawidłowo, odpowiednie porty są przekierowane, a na drugi dzień, programy pokazują ostrzeżenia,
że porty nie są przekierowane, kolejny restart routera i ponownie przekierowania portów działają prawidłowo przez kilkanaście godzin itd.
W czym może być problem?

Adres IP dla którego robisz przekierowanie jest wpisany na stałe lub zarezerwowany w DHCP? Możliwe że się zmienia.

Tak, adresy przypisane do mac.

O jakim programie myślisz? Co to są dokładnie za porty? Czy sama konfiguracja się też zmienia w routerze?

Np. utorrent, a najbardziej zależy mi na poprawnym działaniu "UPnP"
Wygląda to tak:

  • Forwarding -> UPnP -> Current UPnP Status: Enabled
  • restart routera
  • wszystko działa jak trzeba, porty są przekierowane, test w utorrent na ok (na innych komputerach w sieci tak samo), tabelka w Forwarding -> UPnP wypełnia się, pokazuje jaki komputer, jaki program, z jakiego portu korzysta itp
  • kilkanaście godzin od restartu, tabelka w Forwarding -> UPnP już się nie aktualizuje, pokazuje ostatnio zapamiętany stan, utorrent krzyczy, że port zamknięty (na innych komputerach w sieci tak samo), w między czasie nic w routerze nie kombinowane.
    Taki sam efekt uzyskuje wykorzystując Virtual Server przypisując na sztywno dany port do danego ip, działają przekierowania po restarcie przez kilkanaście godzin.

Oprogramowanie (firmware) masz najnowsze TD-W8970_V1_130201
Hasło dostępowe do router masz zmienione?

To firmware już mam wgrane, zastanawiam się czy nie wrócić do tego starszego,
hasła też mam swoje.
Ciekawe, czy u innych użytkowników TD-W8970 jest tak samo?
Zgłaszałem problem do pomocy technicznej, ale na razie milczą.

Może wrzuć jeszcze screen-a z tego przekierowania. Oczywiście możliwe że to jakiś błąd w oprogramowaniu. Sam używam WDR4300 ale z Gargoyle, niestety nie ma oprogramowania openwrt do routerów ADSL-owych,

Pewnie mają sporo pracy,

Koło 20 wrócę z pracy i zrobię kilka zrzutów.

Zapraszam do rejestracji konta na forum, będziesz miał dostęp do załączników, które znajdują się w tematach. Są czasami przydatne.

Pytanie zasadnicze czy sama aplikacja torrentowa nie zmienia sobie portów w jakimś zakresie? Próbowałeś z konfiguracją DMZ na routerze dla IP komputera gdzie masz tego torrenta?

W utorrent mam na sztywno ustawiony port 55113, próbowałem też inne, nic to nie daje,
w zasadzie nie ma znaczenia ustawienie konkretnego portu,
ponieważ utorrent korzysta z mapowania portów UPnP, które to właśnie na ruterze jest włączone
i niezależnie od tego jaki port program by sobie ustawił,
to właśnie UPnP w routerze powinno przekierować ten port, od tego jest ta funkcja (tak mi się wydaje).
DMZ próbowałem, bez pozytywnego efektu,
próbowałem wszystkich opcji z zakładki "Forwarding" po czym robiłem restart
i po kilkunastu godzinach przekierowania samoczynnie przestawały działać.
Teraz jak UPnP działa prawidłowo, wszystko jest na bieżąco aktualizowane:

Co mi jeszcze przychodzi do głowy to pozostawienie tylko samego DMZ. Wyłącz przekierowanie i Upnp pozostaw tylko adres IP w DMZ. Sprawdź na dystansie co się dzieje.

Długo czekałem, aż w końcu się doczekałem.
Problem przekierowania portów całkowicie rozwiązuje najnowsze firmware TD-W8970_V1_130828,
testuje je od około 2 tygodnie i na razie jest ok, myślę że tak już zostanie.
Dziękuje wszystkim za pomoc, temat chyba do zamknięcia.