TD-W8970+CISCO EPC3008 / Multimedia / - otwarcie portów

witam serdecznie może ktoś się pochyli ....
sprawa wygląda tak :
Internet z TVK "multimedia" modemem kablowy CISCO EPC3008- poprzez Wan do W8970 Firmware Version:0.6.0 2.8 v000c.0 Build 130828 Rel.38099n
za kiego diabla nie potrafie odblokowac portów w kliencie Torrent / utorrent -bitcomet / - chociaż przechodzi pomyslnie test w utorrencie / zielony ptaszek /
transfery nadal żałosne ...w Bitcomet komunikat - port nasłuchu jest zablokowany sprawdż firewall ....NAT / win 8- zapora profilaktycznie off / - porty przypisane na stałe przykladowo 7900
prześledzilem wątek kolegii z takim samym problemem - stosowałem się toczka w toczkę - wgrany firmware TD-W8970_V1_130828:

U kolegi prawdopodobnie pomogło .... z tego co widze Tp-Link nie wspiera nowym softem tego modelu ... nie jest aktualizowany

niestety ręce mi opadły - nie potrafię sobie z tym fantem poradzić ...nie mozna przy okazji zrobić / domowym sposobem ? / downgrade do innego softu ...
może ktoś życzliwy się pochyli ...

Może poprzesz swoją wypowiedź jakimiś obrazkami. Chodzi mi dokładnie o status routera i konfigurację tego przekierowania.

witam jestem dopiero z pracy ...
w tej chwili DHCP WŁĄCZONE
proszę oto kilka obrazkow - jeśli za mało lub nie z tych tabelek prosze powiedzieć a wstawie ...
serwer dhcp

Teoretycznie - port 7900 - dla Utorrent - test pomyślny lecz ikona utorrent z wykrzyknikiem lub krzyżyk - tragiczne transfery
teoretycznie - port 8888 dla Bitcomet - komunikat , zablokowany sprawdz konfig ...itp

proszę o podpowiedz ...

Problemem jest to że Cisco działa jako router a nie modem i też musisz wykonać na nim przekierowanie lub włączyć DMZ dla adresu IP który jest na WAN-ie TP-linka.

no i porażka bo Cisco to "prezent" od Multimedia ... nie ma dostepu do jego ustawięń ... hmmm

Trzeba by się zapytać u źródła czy można zmienić tryb działania Cisco na modem. Wtedy masz adres IP publiczny na WAN-ie TP-linka i możesz robić co chcesz.

no to lapie telefona - już ich molestuję :slight_smile:
wlasnie po kilkuminutowej rozmowie .... o dziwo nie będzie problemu jest możliwość zmianyi adresu na IP publiczny- oplata 1 razowa koszt 10 zł
muszę niestety szybciej się uwinąć - dział techniczny działa od 8 - 20 ...
więc pozwolę sobie jeszcze jutro zdać relacje ...
wielkie dzięki ....czekam na jutrzejsze efekty ...
pozdrawiam Krzys
no i oczywiście kolorowo nie jest ...
jest opcja ustawienia Cisco w/g moich wytyczny - niestety konieczna wizyta osobista w BOK
napisalem prośbe on-line - moja praca pokrywa sie z godzinami pracy Bok ..
krzys