TD-W8970 problem z konfiguracją z netia spot

Witam
Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji TD-W8970. Tp link jako główny router podłączony do adsl dodatkowo wpięty kabel wlan który wchodzi w netia spot. Po podłączeniu niestety nietia spot nie uzyskuje połączenia ciągle pisze czekam na dzierżawce DHCP. Niestety nie wiem jak to skonfigurować żeby miało ręce i nogi. Dodatkowo proszę o pomoc przy zaporze normalnie chyba jest wyłączona można ją włączyć z pozycji obsługi routera co to da ? i czy nie zakłóci to pracy ?

Zmień adres IP LAN tp-link na 192.168.100.1 i takiego używaj potem do logowania.

Super dziękuję śmiga jak ta lala ;D. Prosze mi powiedzieć jeszcze jak ustawić zaporę ponieważ chyba w ogóle jej nie mam załączonej . Print w załączniku

To są ograniczenia dla hostów w sieci lokalnej a nie zabezpieczenie twojego routera.

Możesz stworzyć ograniczenie czasowe -

Ok wszystko działa jak należy, netia spot podpięta pod Tp linka śmiga ale mam jeszcze jeden problem wcześniej na starym Tp linku nie miałem problemów z drukarką . Tzn. drukarka podpięta pod spota(USB) i łapiąc wifi tp linka bez problemu drukowałem na niej , teraz nie mam takiej możliwości ani nie mogę z wifi tp linka wejść na spota . Wcześniej nie było z tym problemów czy możecie pomóc rozwiązać ten problem.

Jaki masz adres IP lan na Netia Spocie i jaki IP lan na TP linku ?

192.168.100.1 tp link Netia 192.168.1.254
A tak w neti wygląda połączenie z tp linkiem
Adres IP: 192.168.100.101
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.100.1
Serwer DNS 192.168.100.1

to ktoś pomoże jestem laikiem w tych sprawach :frowning:

Jak chcesz włączyć zaporę w tym routerze to zaptaszkuj Firewall Enabled. Resztę router zrobi za ciebie.

Masz teraz dwie podsieci co stwarza problem z działaniem drukarki.

aha czyli nie da się nic zrobić ???

Drugi router musisz ustawić jako punkt dostępowy bez portu WAN. Wszystkie urządzenia muszą być w jednej podsieci.

Czyli podłączam do lanu kable lan-lan ?

Tak i wyłączenie DHCP na podrzędnym routerze.

to ostatnie męczące pytanie czy to wpłynie na pracę internetu czy jakaś różnica będzie i już nie męczę

Przy połączeniu kablowym nie zauważysz żadnej różnicy -

ok dziękuje bardzo wam za wyczerpujące odpowiedzi które bardzo mi pomogły. Temat uważam za wyczerpany dziękuje

Zamknij temat jeżeli wszystko jasne. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum - Administrator.