TD-W8961ND zasięg wfi na full ale transmisji brak

Witam mam router jak w tytule. Niby wszystko dobrze skonfigurowane według instrukcji i kilkudziesięciu stron z neta. Niestety wygląda to tak że router dobrze się łączy z siecią(netem) po kablu, ale przez wifi tego routera z siecią już się nie można połączyć. Co ciekawe odbiornik pokazuje że połączenie jest -zasięg na full ale nie da się niczego otworzyć (strony itd.,itp.). Jeżeli wejdę na zakładkę Status statistics pokazuje że urządzenie jest podłączone przez wifi. Może ktoś ma jakieś pomysły bo mi ręce opadają. Kupiłem router żeby nadal mieć wszystko po kablu :frowning: .

Jakie urządzenia się łączą z tym routerem . Jakie systemy operacyjne masz na komputerach ? Jaki rodzaj zabezpieczenia sieci wifi używasz ?

Chce połączyć komórkę (android) z netem przez wifi, nigdy po wifi nie było z tym problemu. Na kompie mam windows 8. Próbowałem (chyba)wszystkiego, zmiany kanałów, zmiany zabezpieczeń itp.

A możesz pingnąć adres routera przy połączeniu przez wifi?

Z komórki?

Wireless Mode ustaw na b+G ( bez N-ki) szerokość kanału ustaw na 20 MHz. Firmware masz zaktualizowane do najnowszej wersji producenta ?

Z czegokolwiek. :smiley:

ADSL Firmware Version :
FwVer:3.20.17.0_TC3087 HwVer:T14.F7_11.2
Jeżeli daję na b+g to tabelka z szerokością kanału znika.

Komórka jak widać ma full zasięg ale żadnej strony nie otworzę ...

Dopisz jakieś DNS-y do konfiguracji routera:

Potem Save i Reboot routera.

Mam cały czas takie coś wpisane ale jak trzeba wpiszę dane z tamtego linka

To chyba "Dialogowe" te DNS-y. Spróbuj innej konfiguracji, Widać że 2 androidy dostały jakąś konfiguracje adresów z DHCP.

Mam łącze Dialogowe obsługiwane teraz przez Netie...wpisałem inne dns-y i nic nie dało :frowning:

Sprawdź na komputerze (komenda ipconfig /all) jaką adresację dostajesz. Ustaw dokładnie kodowanie WPA2-PSK / AES potem na telefonach "zapomnij sieć" i połącz się ponownie z routerem.

Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem. Efekt ten sam-komórka się łączy nie otwiera stron.

Sprawdź czy aby DNS-y na komórce nie są wpisane jakieś dziwne na stałe.

W komórce wszystko jest ok, oprócz tego że nie ma netu po wifi :frowning:

Sprawdzałeś tą adresację?

Nie znalazłem w komórce żadnych dns-ów...

Poproszę jeszcze zrzut z programu inSSIDer. Post #8 piszesz że masz max zasięg, a co z tymi dwiema kreskami?