Td-w8961nd problem z lan i wifi

Witam zakupilem router jak powyzej w temacie i mam problem :
Wifi na laptopie dziala na pozoastałych urzadzeniach tuner,komorki co chwile rozłącza urzadzenia
Lan na tunerze dziala a juz na dwoch innych nie lampka kontrolna sie pali na routerze ale na tunerze tylko swieci nie mruga testowalem kabel i pokazuje ze jest ok.Moze jakies ustawienia bo juz mnie denerwuje ten router.

Pokaż jak masz go skonfigurowanego. Czy tylko ten tuner ma problem po LAN? Na ilu tunerach ci nie działa? Jest tam jakiś wgląd do ustawień?

dwa takie same tunery nie dzialaja.Moge zrobic reczna konfiguracje lub dhcp ale jest ten sam efekt wogole nie widzi router .Inny sprzet dziala po lanie.

Jak podepniesz te tunery to w tabeli DHCP mają przydzieloną adresacje? Są widoczne?

Napisalem wyzej ze nie maja,ze nie przypisuje czy mam dhcp czy recznie

Próbowałeś ustawiać adresacje spoza zakresu dhcp routera np:192.168.1.254 Co to za tunery- model, typ?

Te tunery dzialaly na tplinku innym jak mialem stale lacze po wan przeszedlem na adsl kupilem nowy router a tu sa chocki.Takze wszystko jest sprawne na moje to jest wina routera tylko czego w tym problem,tak samo z wifi ze rozłacza

Dopisywałes jakieś dns-y do routera?

W zakladce lan 8.8.8.8 i drugi 8.8.4.4 ale to nic nie daje,acha ale dziwne ze mialem w tunerze ten dns na dhcp ale bez ip ,maski i bramy

Kabel niby testowałeś, ale jest on oryginalny czy samemu robiony?

sam robilem 1:1 mam tester do kabli

Prosty czy cross?

kolego 1:1 to jest prosty :slight_smile: ,jak bylby croos to bym napisał

Co to za tunery-satelitarne, audio?

i tak nie znasz hihih,primscube

Tak nie znam hihihi. Masz na nich najnowszy soft?

sprzet ktory ma w sobie xbmc od roku na rynku,ale powiedz co dalej teraz laikiem az takim nie jestem ale z tym powiedzmy badziewiem mam problem

Doczytałem się iz ma karte LAN 1Gb. Popatrz w ustawieniach jak jest ustawiona czy na 100Mb czy na 1Gb. Ponoć odbiornik wifi nie jest za dobry w nim. Poprzedni router jaki miałeś?

a gdzie sie ustawia predkosc w tym routerze bo jakos nie widze,a co do wifi to tez na 4 komorach zrywa polaczenie

Nie w rouetrze tylko w tunerze.