Td-w8961nd problem z lan i wifi

W tunerze nie ma takiej opcji,ale ci powiem ze na poprzednim routerze tez mialem 100 i latalo.

Latało na tych tunerach? A jaki to model miałeś- może napiszesz w końcu.

TP-841N,ale rozwiazalem to juz inaczej widac ze ten nowy router to jakies badziewie.
teraz mam dwa routery ten nowy i ten stary i teraz hula na wszystkim.One maja chyba za slabe porty lan,o wifi nie wspomne.Bede miał czas bede to badziewie reklamował.Jednak stare routery sa najlepsze.

Co to znaczy wg . ciebie słabe porty lan ?

to ze nie bylo polaczenia miedzy td w891nd z tunerami przy kablach okolo 10-20m a po spieciu np na koncowym kablu dodatkowego routera lub switcha polaczenie odrazu bylo.Zganialem na poczatku ze to wina wtyczek zle zacisnietych to zakupilem tester tester pokazal poprawnosc zarobienia. To na moje twierdze nadal ze ten router do neostrady to niewypal.Tp link spada na psy tak jak zachwalalem przez kilka lat ,tak teraz odradzam

Trzymałeś się jakiegoś standardu w tych wtyczkach?

Zarobienie wtyczek 1:1 jest błędem bo trzeba zachować odpowiedni przeplot tak jak w schemacie który wrzuciłem wcześniej w linku.

od kiedy do polaczen bezposrednich potrzeba przeplot(croos) ? to nie jest polaczenie komp-komp.Tez myslalem o przeplocie ale nie zrobilem tego.Zauwaz ze ten sam kabel na koncu ma polaczenie,tak samo inny tuner podpiety tez ma polaczenie ale on ma swicha wlasnie przy tym badzewiastym routerze i tez jest odleglosc 20m i dziala co ty na to a jak podepne do routera bezposrednio juz nie ma.Odrazu mowie ze obydwa urzadzenia i router sa od siebie okolo 5cm tzn w jednej skrzynce.Takze nie mow mi ze to wina tez kabla bo poprzez switch dziala a jak podepne do routera juz nie.Jezeli masz inne zdanie chetnie wysłucham.

W którym miejscu pisałem o konfiguracji crossover? Pokazałem tylko jak powinno wyglądać zarobienie wtyczek RJ45 na kablu (proszę przeczytaj poradnik).
Próbuję tyko zrozumieć dlaczego mówisz że TP-link ma słabe porty ethernet. To jest nie prawda bo wiele razy instalowałem takie urządzenia i nigdy nie było z tym problemu. Oczywiście może zdarzyć się wadliwy egzemplarz ale to zawsze można zwrócić na gwarancji.