TD-W8951ND Problem zalogowaniem na urządzenie

Witam
Posiadam router jak w temacie tj. TD-W8951ND wersja 5.0 z wgranym najnowszym oprogramowaniem TD-W8951ND_V5_140226 & TD-W8951ND_V5_140306 ze strony producenta.
Do testów wykorzystałem również drugi router TD-W8951ND ten sam model ta sama wersja ale inne wersje firmware były wgrywane tj TD-W8951ND_V5_130508_PL oraz TD-W8951ND_V5_140326_PL.
Problem jest z zalogowaniem się na stronę konfiguracyjną routera pod adresem 192.168.1.1, nie wyświetla się za każdym razem strona logowania po wpisaniu adresu.
Po twardym restarcie guzikiem na obudowie można się zalogować kilka razy próbowałem i działa ale po podłączeniu kabla od neostrady i uzyskaniu adresu IP na wan dzieją się cuda !!! przez jakiś czas można się zalogować a następnie już się strona konfiguracji nie wyświetla, odłączenie od napięcia raz pomoże i można znowu zalogować kilka razu z rzędu a po pewnym czasie problem z logowaniem powraca, albo odłączenie zasilania nie przyniesie efektu i nie można się zalogować, routery żyją własnym życiem !!!
Próbowałem się logować z różnych komputera z telefonu również brak reakcji po wpisaniu IP, a pingi dochodzą.
W sieci jest jeszcze WR740N logować się można bez problemu, posiadam też w8901g i nie ma problemu z logowaniem na niego, działał od trzech lat bez problemu ale ostatnio miał problem z uzyskiwaniem adresu IP z neostrady i poszedł na półkę.
Jest jakieś rozwiązanie problemu z logowaniem do tego routera czy one już tak mają ???

Adres IP router w tym czasie możesz ping-ować?

Generalnie najnowszy fw do tej wersji routera to 140326PL. Nie wiem skąd wzięły Ci się inne wersje.

Dziękuję za szybki odzew.
Więc router można pingować i odpowiada na pingowanie. Czas odpowiedź poniżej 1 ms, nie gubi pakietów a wpisując adres IP routera np. jak w tej chwili wyświetla napis "Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony" oczywiście firewall przy próbie wyłączony, antywirus również. Więc nic nie powinno blokować ruchu a tym bardziej z telefonu też się nie można dostać na router.

Odnośnie Firmwera "CHACA" były wgrane wersje polskie, standardowo prosto po wyjęciu z pudełka była wgrana wersja na routerze TD-W8951ND_V5_130508_PL zaktualizowałem do 140326_PL. mając nadzieję że to pomoże.

Najnowszy Firmware tj. ten sam co w podanym linku, jest na oficjalnej stronie TP-linka http://www.tp-link.com/en/ obecnie mam wgraną wersję TD-W8951_V5_140226 i zero poprawy.

Owszem dzwoniłem do wsparcia tplink polska, no ale cóż osoba mało kompetentna po tamtej stronie i żadnego sensownego rozwiązania problemu nie zaproponowała.

Próbujesz logować się kablowo czy przez wifi, jak to jest w Twoim przypadku?

Standardowo komputer podpięty do routera skrętką odległość 3m, próba logowania po przez wi-fi do routera też nie przynosi rezultatu nie można się zalogować bo się nie wyświetla strona logowania.
Adres IP komputer dostaje z DHCP, przypisanie adresu IP do komputera ręcznie też nie przynosi efektu.
Jak zaskoczy po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu tak jak w tej chwili, to od dwóch godzin można się zalogować na niego bez problemu i z Firefoxa i z IE i z telefonu nie ma problemu.
Te dwa egzemplarze chyba żyją własnym życiem :slight_smile:
A inne pomysły jak się dostać na stronę konfiguracyjną, prócz ponownego restartu lub twardego resetu guzikiem na obudowie nie działają.
Może ktoś ma takie same problemy na forum z logowaniem na ten model TD-W8951ND w werrsji 5.0 ?
Bo konfiguracja komputera i ustawienia są takie same, i na inne routery mogę się logować bez problemu a te jakieś oporne.

Wróć do tego fw http://www.tp-link.com.pl/Resources/software/TD-W8951ND_V5_120918_PL.zip i sprawdź. Osobiście nie miałem żadnych problemów z tym modelem.

No cóż po wgraniu najnowszej wersji angielskiej nie ma możliwości powrotu i zainstalowania niższej wersji.
Więc chyba pozostanie się pogodzić z tak działającym routerem. :-\

Chyba zmienię router, bo to nie robota by nie można było w dowolnej chwili zalogować się na router. Próbowałem się zalogować z Linuxa po uruchomieniu dystrybucji liveCD i strona się nie otwiera. Odłączenie napięcia i włączenie po chwili umożliwi zalogowanie się na router ale nie zawsze, czasami otworzy się strona konfiguracyjna i ją zawiesza, nie można zmienić opcji. Odpowiedź serwisu tplinka zresetować ustawienia IE do domyślnych i powinno zadziałać, no cóż nie działa ręce opadają dwa egzemplarze i tak samo się zachowują. Na inne routery loguję się bez problemu jednym słowem pranoja.
P.S.
Te modemy tak mają !!!!
http://forum.tp-link.com/showthread.php?75169-My-Modem-Webpage(192.168.1.1)-Not-working&region=china

Po mojemu to masz problem z przeglądarką/ami. Miałem ten model i nie było żadnych problemów.

Na router tplink WR740N bez problemu się loguje kiedy chcę i z jakiej przeglądarki chcę. Jest on w tej samej sieci co W8951ND spięty z nim w trybie WDS, internet działa bez problemu .
Może tryb WDS uruchomiony na 8951ND ma wpływ na logowanie na stronę konfiguracyjną, ale to gdybanie...
Jutro wyłączę tryb WDS na W8951ND i sprawdzę czy bez problemu można się na niego zalogować, jeśli będą nadal problemy to router wysyłam na serwis, niech sprawdzą w czym problem.

Dokładnie, i połącz go kablowo z komputerem. Tym bardziej iż nie pisałeś wcześniej o takiej konfiguracji. Mogliśmy zgadywać w ciemno.

Witam!
Dosłownie mam taki sam problem z tym routerem. Kupiony w tym tygodniu :wink: Podłączyłem pod kompa po kablu i skonfigurowałem Neo. Wszystko ładnie biegało. Spróbowałem się z lapka po WiFi zalogować, żeby zmienić nazwę tej sieci i lipa. Zrobiłem twardy reset i jeszcze większa lipa. Nie można w żaden sposób zalogować się do tego routera i brak na nim netu z Neo. Po wpisaniu w przeglądarce adresu 192.168.1.1 nie wyświetla się w ogóle okno logowania do routera :frowning: Wróciłem do starego TP Link TD-W8901g i wszystko działa OK. Można się do niego zalogować i Neo działa.
Przypuszczam, że router się "jakoś dziwnie zablokował"? Przy próbie instalacji z płyty pojawia się info, że jest problem z kablem, ale to też sprawdzałem. Nie jest widoczny po WiFi :frowning:
Generalnie po podłączeniu routera po kablu do lapka lub kompa stacj. pojawia się komunikat: "trwa identyfikowanie" i "brak dostępu do sieci". Tak w cały czas. Bez skutku.
Co można w tej sytuacji jeszcze zrobić?
PS.
Twardy reset robię trzymając wciśnięty przycisk "reset" przez ok. 30 sek. przy włączonym routerze, ale dziwnie jak dla mnie wygląda, że ten reset nic nie daje ... :frowning:
Pozdr.serd. :slight_smile:

Wydaj na komputerze z podłaczonym routerem kablowo polecenie ipconfig/all i pokaż na forum.

We właściwościach karty wyłącz IPv6 i załącz IPv4. Karta ustawiona na automatyczne pobieranie adresu IP?

Niestety nie zauważyłem żadnych zmian po zabiegu: "wyłącz IPv6 i załącz IPv4" :frowning:
Jak dla mnie to coś się stało z routerem, bo do innych, a mam 2 TP Linki bez problemu mogę się zalogować po LAN i po WiFi :wink:

Cały czas

Dziwi mnie jednak dlaczego nie działa RESET? W ogóle jakby ten przycisk nie działał! Trzymam 10 sek., 20 sek., 30 sek. i nie ma resetu! Tylko dlaczego?
Pozdr.serd. 8)

Po czym wnioskujesz że nie ma resetu? Próbowałeś metody 30/30/30, na każdym porcie LAN nie można wejść? Dopisz do karty sieciowej komputera adres IP np: 192.168.1.254 i zobacz czy możesz się zalogować.

Wielkie dzięki za pomoc i za podpowiedzi, ale widzę, że z całym szacunkiem, bez obrazy, chyba sytuacja się jeszcze pogorszyła :-[
Po "sugerowanych" zmianach totalny brak netu po WiFi. Nie mogę się połączyć z żadnym routerem. Mam kilka TP Linków i jeden router Huawei. Wszystkie oprócz w/w w temacie działają OK i mogę się do nich zalogowac i po kablu i po WiFi szczęśliwie na kompie stacjonarnym, ale nie na lapku, w którym wprowadziłem "sugerowane" zmiany, choć może, a jest to niewykluczone! ja coś źle robię?
Teraz prośba jest taka - jak wrócić do poprzednich ustawień?
Jak dla mnie to TD-W8951ND jest walnięty i żadne resety nie pomogą, jak i zmiana IP itd., choć palca nie dałbym sobie uciąć.
Po ustawieniu konfiguracji z Neo na TD-W8951ND bawiłem się z "no-ip.com". Może to wpłynęło na to, że nie mogłem się zalogować do tego routera? :frowning:
Czy można jakoś na lapku przywrócić ustawienia domyślne do połączenia po WiFi? Nie chciałbym formatować kompa :wink:
Pozdr.serd. 8)
Szczęśliwie net po WiFi wrócił na lapku i to z obu routerów po wycofaniu wpisu " ... adres IP np: 192.168.1.254 ..."
Może jakiś inny szczęśliwie lepszy pomysł będzie na logowanie do TD-W8951ND?
Z góry przepraszam za kłopot i proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

To zobacz teraz czy jesteś w stanie zalogować się do routera. Karta w kompie ustawiona na auto negocjację?

Witam :slight_smile:
No niestety. Wciąż brak jakiejkolwiek odpowiedzi po podłączeniu routera :frowning: Próbowałem resetu z instrukcji - 10 sek. przy włączonym routerze jak i metody 30/30/30, ale nic to nie pomogło >:( Nie próbowałem jeszcze metody - przytrzymać przez ok. 10 sek. reset przy wyłączonym routerze i włączyć trzymając cały czas wciśnięty reset, ale nie wiem czy jest to metoda również dla tego modelu?
Przy podłączonym po LAN routerze z kompem, na portach LAN Nr 1 - 4 diody w routerze włączają się i gasną - dosłownie wszystkie. Tak samo zachowuje się router gdy nie jest podłączony do kompa po LAN.
Po podpięciu do kompa po LAN w połączeniu lokalnym pojawiają się komunikaty - "trwa identyfikowanie" i "brak dostępu do sieci" :frowning: i tak w kółko :wink:
Wydaje mi się, że to najlepszy objaw - niestety! - że z routerem jest coś nie tak ..?!
Pozdr.serd. 8)

Jeżeli masz go na gwarancji to oddawaj z opisem co jest.