TD-W8951ND Problem zalogowaniem na urządzenie

Witam!
Router zareklamowałem i o dziwo dostałem nowy, tym razem w zafoliowanym pudełku. Spróbowałem zrobić konfigurację pod Neo i wszystko ładnie zagrało. Sprawdziłem czy mogę się logować na urządzenie po kablu i OK, dla standardowych ustawień IP i brama Auto. Loguję się na router przez przeglądarkę na adres 192.168.1.1 - na taki sam adres loguje się gdy mam podpięty pod tego samego kompa po kablu do TP Link TD-W8901g. Nie wiem czy to może mieć znaczenie, że na taki sam adres loguję się do dwóch routerów, oczywiście nie równocześnie podłączonych i uruchomionych?
Tak, więc router działa OK, ale znowu pojawiły się problemy z logowaniem do niego przez przeglądarkę. Po tym jak skonfigurowałem router pod Neo po jakimś czasie podłączyłem do 3 pozostałych portów LAN - TV i dwa dekodery. Niestety właśnie po jakimś czasie od podłączenia tych urządzeń nie mogłem się już zalogować do routera. Dziś odłączyłem te dodatkowe urządzenia podłączone po LAN, wyłączyłem router na ok.45 min. Po ponownym włączeniu routera mogłem znowu zalogować się przez przeglądarkę do niego.
Gdzie tkwi mój błąd i co zrobiłem źle?
Może należy na sztywno przypisać mu zakres IP, np. od 192.168.1.150 do 199?
Czy komp stacjonarny, z którym jest podpięty po kablu pamięta ustawienia drugiego routera TP Link TD-W8901g (192.168.1.1), stąd te błędy z logowaniem i należy wyczyścić pamięć przeglądarki, ale wtedy mógłbym się zalogować po WiFi z lapka, a tak nie było? Może jednak pojawia się błąd związany z adresacją IP po podpięciu kolejnych urządzeń?
Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:
Pozdr.serd. 8)

Z jakiej przeglądarki logujesz sie na router, często zdarzą się iż z poziomu FF są problemy. Mam IE oraz Chrom i nie ma problemu z logowaniem. Dobrze jest wyczyścić ciasteczka z przeglądarki. Jeżeli router ma włączony serwer DHCP to z automatu przydziela adresy poszczególnym urządzeniom ze swojej puli. Możesz po kolei odłączać urządzenia i wtedy dowiesz się które z nich blokuje dostęp. Dekodery w NC+ multiroom? Sprawdż czy te urządzenia mają przydzielone adresy z zakresu DHCP routera.

Oczywiście korzystam z FF. Spróbuje wyczyścić ciasteczka. Może to pomoże? Oczywiście będę po kolei podłączał urządzenia i zobaczę, które urządzenie blokuje kompa podpiętego po LAN na IP 192.168.1.1 i logowanie do routera? Zobaczymy :wink:
Wygląda na to, że podłączenie TV po LAN do routera blokowało możliwość zalogowania do niego. Na szczęście, aż tak bardzo nie zależy mi na necie w TV, więc został odłączony, ale kiedyś jeszcze spróbuję i TV właściwie skonfigurować :slight_smile:
Wielkie dzięki za pomoc, mam nadzieję, że już wszystko będzie dobrze działało :wink:

Możesz- w zależności od oprogramowania TV- ustawić adresację ręcznie ale spoza zakresu DHCP routera. Możesz spróbować np: 192.168.1.220.

Witam.
Czy odłączenie TV faktycznie rozwiązało problem?
U mnie jest to samo, miałem oddawać na gwarancję, ale jak czytam wymiana też nie rozwiązała problemu.
Żebym mógł się zalogować na routera musze go najpierw wyłączyć i włączyć, poza tym router działa jak należy.
W sieci mam połączone 4 routery,2 PC, 2 TV, amplituner, Xboxa i inne urzadzenia po wifi.
Wszedzie adresy sa przypisane ręcznie, nie ma konfliktow.
Na inne routery dostaję się bez problemu.
Na ten jeden jest problem bez znaczenia jak się z nim łączę, czy po wifi, czy bezpośrednio do portu LAN, czy po sieci z innego rotera.
Po wył/włącz loguję się z każdego urzadzenia, czasami przez godzine, czasami przez pół dnia,
firmware aktualne

pozdrawiam

Witam :slight_smile:
Po odłączeniu TV po LAN nie odnotowałem większych problemów z logowaniem się do routera z kompa podpiętego po LAN. Nie sprawdzałem jednak czy na tym porcie, do którego był podpięty TV działają inne urządzenia po LAN :frowning: Możliwe, że ten jeden port nie działa OK? Choć nie logowałem się również po WiFi z innego kompa. Jak sprawdzę to dam znać :slight_smile:
Pozdr.serd. 8)

Niestety u mnie odłączenie telewizora nic nie zmieniło, dalej na router można wejść tylko przez jakiś czas potem pomaga tylko wyłączenie i włączenie :frowning: poza tym router działa OK, aż tak często nie ma potrzeby logować się na router więc nie jest to jakoś uciążliwe, ale chyba tak nie powinno się dziać?

pozdrawiam

Muszę potwierdzić, że możliwość logowania, bez problemów jest dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu routera :frowning: Pewnie jest to wina softu?
Pozdr.serd. 8)

u mnie ten sam problem tylko na:
td-w8961nd
do routera podłączone kablem 2 dekodery nc+ i telewizor
most wds z TL-WR843ND do którego podłączony jest dekoder nc+ i telewizor
td-w8961nd - pingowanie pokazuje lagi,

Telewizor sprawdzilem i nastepnego dnia okazalo sie ze nie on sprawia problemy. Jutro sprawdze drugi telewizor - ten podlaczony do TL-WR843ND. Przyjmuje on adresacje td-w8961nd.
Fajnie jakby ktos pomogl :slight_smile: czasami irytujace jest jak musze zrestartowac router i okazuje sie ze musze zejsc na dol do tesciowej :wink:

Witam
A już myślałem zakładając ten wątek że jestem osamotniony... :slight_smile:
U mnie problem z logowaniem do routera ustąpił w połowie Sierpnia i do chwili obecnej nie występuje. Bez problemu loguje się do router po przez lan bo tak mam logowanie ustawione.
Podam konfigurację jaką posiadam i co robiłem może komuś się to przyda, bo tylko tam dokonywałem zmian i zadziałało. Czy to miało wpływ na pracę routera nie wiem, ale teraz logowanie działa w 100%.
Router TD-W8951ND wgrany Firmware Version 5.0.0 Build 140226 Rel.07631 jest po Angielsku
moje obecne ustawienia:
zakładka Access Management
Access Management 1
Access Management 0.0.0.0 i 0.0.0.0
Application all
Interface LAN
I zapisana taka reguła
Index Active Secure IP Address Application Interface
1 Yes 0.0.0.0-0.0.0.0 ALL LAN
login - admin hasło - kto sobie jakie ustawi
Zmian dokonywałem na standardowych ustawieniach logowania. Login admin hasło admin, podłączony jedynie kablem był komputer z którego dokonywałem zmian.
zmiany
zakładka Access Management
zmieniałem opcje z all na web
interface z lan na wan zapisywałem restart po każdej zmianie ustawień i się logowałem lokalnie i zdalnie po zewnętrznym adresie IP z innej sieci na router nie zmieniając zakresów adresów IP tj. 0.0.0.0-0.0.0.0
zostawiłem ustawienia Application na web
zmieniłem Interface na lan zapisałem, restart routera i się lokalnie logowałem
i ponownie web i interface both zapisać, restart i logowanie na router z lanu i wan-u
gdy nie działało to twardy reset routera i kolejne zmiany.
Pozostawiłem ustawienia tak jak na wstępie podałem
Application all
Interface LAN
I odpukać logowanie działa bez problemu, po mimo restartu routera przy zaniku napięcia itp. zawsze logowanie działa. Router działa w trybie WDS po mojej stronie na piętrze jest po lanie wpięty komputer i dekoder TV opcja multiroom.
Sporadycznie telefon po WI-FI po drugiej stronie mostu router TP WR740N do niego komputer po lanie, tuner TV i sporadycznie również laptop po WI-FI.
Nadmienię że na infolinii pomocy tp-linka uzyskałem informację że routery TD-W8951ND oraz WR740N nie będą razem działały w trybie WDS, no cóż bez komentarza... Działają i wszystko razem spięte w trybie WDS od Sierpnia i nie było żadnych problemów z zawieszaniem, spadkiem prędkości transmisji a tym bardziej z logowaniem do obydwu routerów czy to po kablu czy to przez WI-FI.

Konkretna odpowiedz, wiec zobacze w wolnej chwili. Boje sie tylko o ew wlamanie i zmiane ustawien routera (mam neostrade)

Również mam neostradę. Przy tych ustawieniach jakie podałem i jakie mam ustawione teoretycznie umożliwiają logowanie tylko po przez sieć LAN lokalnie, a nie z WAN no i oczywiście jeśli logowanie nie sprawia już problemów na standardowym loginie i haśle to należy je zmienić na własne dowolne.
Dodatkowo w opcjach Firewalla mam zaznaczoną opcje SPI - czyli ogólnie blokowanie połączeń inicjowanych z WAN, czyli z Internetu.