TD-W8910G problem z WiFi od długiego czasu

[internet ERA domowy ADSL 20MB (dociera ~10 ze wzg na stare kable) - sieć domowa, z hasłem, ze zmienionym hasłem dostępu, korzystają: 1 PC, 3 laptopy, 3 smartfony, playstation 3, dekoder TV (po kablu), tablet +++ okazjonalnie 2 dodatkowe laptopy, 2 smarftony i tablet ]

Witam, jestem nowy, szukałem pomocy w niektórych źródłach i nie udało się, więc możne tutaj :slight_smile: Na start powiem że problem ten posiadam od dawna, ale moja cierpliwość jakoś to wytrzymywała :slight_smile:
Posiadam model routera ADSL TP-LINK TD-W8910G, od samego początku mam z nim problemy. 1 problem jaki napotkałem był tego typu: po włączeniu WiFi na smartfonie (xperia X8) wywalało cały router (albo tylko WiFi, nie wiem bo nie miałem wtedy w domu żadnego urządzenia podłączonego kablem)., dopiero gdy włączył się od nowa to można było przez chwile korzystać, po czym wywalało znowu więc użytkownik tego smartfona miał domowego bana na włączanie WiFi :slight_smile: Ale to już przeszło, chyba, nie wiem jak, bo nawet nie wiem kiedy :stuck_out_tongue:
Ale prócz tego problemu jest jeden gorszy, mianowicie codziennie, nawet po kilka razy, tak po prostu rozłącza internet na wszystkich urządzeniach podłączonych bezprzewodowo (na stacjonarce internet działa cały czas). Wszystko jest ok, a nagle zrywa internet, pojawia się wykrzyknik przy kreskach zasięgu z komendą 'brak dostępu do internetu'- doprowadza to do szału gdyż internet zawsze nie wraca przez kilka minut, a kilka osób korzystających z routera gra w gry online (nawiasem mówiąc, właśnie w tym momencie sytuacja znów się powtórzyła >:( )... Czy ktoś miał kiedyś taki problem? W ostatnich dniach internet wywala nawet co chwile, czasem ma się ochotę wyrzucić router przez okno :wink:
Poniżej wklejam SS diagnostyki połączenia w momencie gdy internet rozłącza i nie wraca kilka minut (ISP też zazwyczaj ma status FAIL).

(5 minuta komunikatu brak dostępu do internetu, mam nadzieje że wróci i będę mógł dokończyć post, teraz np. ISP zmieniło się na FAIL gdy odświeżyłem :wink: ...)
(10 minuta, właśnie internet powrócił, można wrzucać obrazki :P)
Dodam że próbowałem ustawiać na każdym urządzeniu statyczne IP gdyż czasem na niektórym przy DC wyskakiwał komunikat o konflikcie IP, ale już dawno go nie widziałem, więc czy są statyczne czy automatyczne problem pozostaje taki sam.
IPCONFIG:

PING: (fajnie by było go obniżyć, bo w grach czasem jest po 70 80 na stałe, a czasem skacze mocno w górę, ale pewnie nie ma takiej opcji)

USTAWIENIA WAN ROUTERA:

Mam nadzieje że podałem wszystkie potrzebne informacje, dziękuje za góry za pomoc, każdemu za jakąkolwiek postawił bym flachę gdybym mógł, bo czasem można dostać nerwicy z tym problemem.
Proszę o pomoc :frowning:

Router już troszkę wiekowy. Próbowałeś podstawiać zasilacz o nieco większych parametrach np: 12V1A?

Wiekowy nie wiekowy, gdy był prawie nowy problem był ten sam :stuck_out_tongue:
Myślisz że mogło by to mieć związek z zasilaniem? Nie posiadam raczej takiego zasilacza, ale gdyby to mogło być to, mógłbym kupić ewentualnie.
Dodam że kilka dni temu musiałem reset routera zrobić ponieważ niechcący zamiast zablokować MAC, dałem go na wyłączność a był to dekoder TV :wink: I od tamtej pory WiFi pada znacznie częściej (może to tylko taki zbieg okoliczności). Może zmiana ustawień lub coś, ustawiony jest raczej identycznie jak był, mi już na prawdę brak pomysłów.

W nowszych modelach np:8951 dość czesto zdarzały się przypadki zaniku/zrywania połaczenia wifi. Resetowałeś go do ustawień fabrycznych i ponownie konfigurowałeś i było za każdym razem tak samo? Przy tak dużym obłożeniu sprzetem router może nie wyrabiać pradowo. Jesteś w stanie podać adresację poszczególnych urzadzeń?

One nigdy nie są raczej razem używane, a internet potrafi wywalić nawet jak tylko 1 laptop go używa.
DHCP
Hostname IP Address
android-3c4de1903144adfc 192.168.1.2
DeV-Yolo 192.168.1.3
HD6000 192.168.1.4
android_d13c0d8d9b906617 192.168.1.5
ARP
IP address Flags Device
192.168.1.2 Complete br0
192.168.1.3 Complete br0
192.168.1.4 Complete br0
192.168.1.21 Complete br0
Dane na ten moment.
Dzisiaj zerwało między 15:30 a teraz już dobre 5/6x.

PS. Tak router z różnych względów resetowałem kilka razy i za każdym razem to samo, różnica tylko w częstotliwości zrywania jak na moje oko.
No i to nie do końca WiFi zrywa a sam internet na WiFi, chociaż czasem wywala i całe WiFi. Test your Wireless Connection jest zawsze raczej PASS
Ustawienia adresowania na routerze:

Chyba się powoli poddam i zacznę odkładać na nowy router :stuck_out_tongue:

Adresację tych urzadzeń masz przydzieloną z DHCP routera czy wpisywałes z palca bo wyglada na to iż sa w tej samej podsieci co router lecz z poza zakresu DHCP jego.

Dlaczego spoza?
2,3,4 są automatycznie, 21 jest wpisane ręcznie chyba w ustawieniach tabletu. Pewnie zostało tak z czasów kiedy próbowałem ustawić wszystkie manualnie by nie było konfliktu :slight_smile:
A w sumie pytasz o DHCP, a 21 jest w ARP :stuck_out_tongue:
Swoją drogą to w DHCP nie pokazuje jednego laptopa który właśnie jest podłączony, dlaczego? Co dokładnie pokazuje info DHCP a co ARP? By zmienic całkiem IP urządzenia zmieniam ipv4 czy ipv6? Zawsze zmieniałem 4.

Patrząc na start IP w DHCP to jest od 1.2 a koniec na 254, także nie wiem ale wydaje mi sie iż te adresy sa poza pulą. Na chwile obecną jeszcze IPv4.

Chyba się zgubiłem ;p Skoro mogą być od 2 do 254 a są 2,3,4,5 to dlaczego poza pulą?

Ok sorki, tak jak najbardziej są w puli. :smiley: Takie adresy masz poprzydzielane z DHCP. Jeszcze jedna sprawa mozesz pokazać zakładke Status z routera? Czy kiedykolwiek próbowałeś podstawiać jakiś inny router?

Nie próbowałem, nie mam jak, wcześniej miałem internet z neostrady i orange, także miałem ich bazowe modemy.

Nie mam zakładki status :pp Musisz sprecyzować :smiley: Diagnostyka, Device Info:
Summary
WAN
Statistics
Route
ARP
DHCP ,
statystyki w wireless.
Które z nich :)? Dodaje zdjęcie konsoli, by było prościej, bo możesz nie wiedzieć jaki software.

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/20103184441112.zip zaktualizuj.

Właśnie pobrałem, co prawda wątpię żeby nowy soft pomógł, ale sprawdzimy :smiley:
Zaktualizowane, swoją drogą niczym się to nie różni poza wyglądem :stuck_out_tongue:
Tak sobie czytałem i znalazłem jeden podobny temat do mojego, ale z innym routerem, wywalało komuś neta przy podłączeniu innych lapków itd, pomogła mu zmiana z N na B+G, ale ja N nie mam więc nie używam, także u mnie to nie przejdzie, a samo 'b' chyba troszke za wolne :pp W kolejnym temacie komuś trochę pomogła zmiana kanału, bo łapało mu dużo sieci, mi łapie w sumie 6. Kanał ustawiony u mnie to 6.

Gdyby chociaż wywalało na chwilę to ok, ale jak już wywali to potem nie chce wrócić internet kilka minut albo dłużej, czasem dopiero restart routera pomaga, a czasem nie :stuck_out_tongue:

Zawsze masz dwa warianty wyjścia:
1- podstawić zasilacz i przetestować
2- zakup routera z N

Ale co mi da N, skoro i tak mam internet tylko ~14mb :pp Właśnie o to chodzi że on miał szybki ale router mu padał na N, więc musiał ustawić na B+G dzięki czemu miał stabilny ale wolniejszy.

To kup sobie w standardzie G jak tam wolisz. Na czasy obecne jest standard N.

No nic, skoro nie da się nic zrobić to będę musiał kupić coś innego, ale dzięki za próbę pomocy :wink:

Dobrze było by zobaczyć parametry twojej linii zwłaszcza tłumienie.

Jak to zrobić? (jeszcze trochę tak, i dostane bana w każdej grze za opuszczanie rozgrywki :P)

Kupuj jakiś nowszy sprzęt. Mogę polecić Ci TD-W8961ND. Miałem go u siebie i spisywał się całkiem nieźle.