TD-VG3631 - neostrada - neofon

Dalej iść trudno jak coś nie chce działać tak jak powinno.
Czy ktoś zna odpowiedź dlaczego nie można z VG3631 w pełni korzystać z nefonu?
Urządzenie skonfigurowane (chyba) poprawnie - ostatni update.
Po zalogowaniu się do Neostrady też loguje się do neofonu. Próby połączeń na telefony stacjonarne są poprawne ale już na komórkę - dzwoni ale nie łączy (brak przekazu głosu). Próby łączenia z zewnątrz na nr telefonu - system krzyczy że niema takiego numeru.
Wszystko by było OK ale ten "przeklęty" LIVEBOX kuleje, zawiesza się ale chodzi.
Czy udało się komuś skonfigurować poprawnie działającą neostradę z neofonem???

Problem znany i z tego co wiem jeszcze nie rozwiązany w kwietniowej aktualizacji producenta. Temat był poruszany w kilku wątkach na tym forum.

mam funpacka hd z neostrada i neofonem. Dziala mi neofon z VG3631. Wrzucilem jakis nieoficjalny firmware i chodzi. Wczesniej nie moglo mi polaczyc z neofon. Jak nadal masz problem to odezwij sie na meila to Ci podrzuce firmware.

Kolego dareh o jakiej dokładnie wersji mówisz? TD-VG3631v1_0.6.0_1.0_up(130603) czy jeszcze coś innego?

Dokladnie o tej. U mnie dziala bez zarzutów. Skonfigurowalem polaczenie a poznie VoIP i wszystko smiga, zarówno polaczenie przychodzace i wychodzace, stacjonarne, komórkowe i miedzynarodowe bo sprawdziłem. Neostrada synchronizuje sie i dziala o wiele lepiej niz na popularnym Liveboxie:)

Nie było problemów z otrzymaniem danych do VoIP-a od dostawcy? Jeżeli masz chwilę czasu zrób screen-y z konfiguracji routera i wrzuć na forum. Zamarz swoje dane oczywiście, Pozdrawiam Administrator.

Zadnych danych nie potrzebowałem.

Sam VoIP z tego co wiem jest autoryzowany loginem i hasłem!?

Dokładnie. login to numer telefonu+@neofon.tp.pl a hasło dostałem juz kiedyś jak chcialem zainstalowac sobie aplikacje Neofon na komputerze. Nic wiecej nie potrzeba, przynajmniej u mnie. Załaczam screen moich ustawien. Mam nadzieje ze sie przyda.

Troszkę poprawiłem ale dzięki - Administrator

Witam. Dzis po wczorajszym resecie routera VG3631 odkrylem ze nie mozna zadzwonic na telefony komorkowe a raczej mozna lecz w momencie rozpoczecia dzwonienia komorki w sluchawce stacjonarki slyszymy " nie mozna zrealizowac polaczenia". Dla mnie zrobila sie teraz czarna magia. Z komorki na stacjonarny mozna dzwonic bez problemu ale w druga strone sie nie da. W czym moze byc problem? Wie moze ktoś? Ja juz pomału nie mam siły do tego sprzetu a tak fajnie działało wszystko.

Po wgraniu Firmware 130603 poszło wszystko OK.
Sprawdź ustawienia
Ustawiłem jak poniższe screeny i działa OK.
Dodatkowo pod wyjście Phone 1 podłączona jest centralka telefoniczna (starego typu dwuliniowa)
Przy ustawieniu jak u Ciebie dzwoniąc na neofon router odrzucał połączenie a GSM wyłączał wybieranie. Z innego telefonu był komunikat że niema takiego numeru.

Na razie podłączyłem i czekam co będzie dalej. Pytanie jest jednak gdzie był błąd? Niedopracowanie TpLinka i nabijanie nas w butelkę czy rozrabia jednak TPSA w nowych różowych kolorach?

Ustawiłem wszystko jak u Ciebie ale nadal z neofonu nie moge dzwonic na komorke. Tylko w czym tkwi błąd?

A jednak ...
Faktycznie dalej nie rozwiązane.
Z komórki i innych zewnętrznych telefonów łączy.
Na komórkę krzyczy że nie może zrealizować ale komórka dzwoni i w logu jest potwierdzenie że połączył.
Identycznie jest na rozmowy międzynarodowe. U odbiorcy dzwonił telefon ale nie było nic słychać.
A może to coś po stronie TEPSy???
A jak jest z innymi operatorami VOIP - też problemy?

dzis u mnie przestalo dzialac w obie strony. Jak chce zadzwonic z komorki na stacjonarny to w sluchawce ciagle jest linia zajeta. idzie ........ z tym.
Kolego dareh to jest forum publiczne więc proszę zwracaj uwagę na słowa - Administrator

Dzis pewnie wszyscy użytkownicy Neofonu czy Telefonu HD z Orange maja ten sam problem co ja, gdyż jest ogolnopolska awaria. Moze po awarii bedzie wszystko dzialac jak nalezy.

Witam, udało się pokonać problem dzwonienia na komórki!
Od razu po zakupie wgrałem FW TD-VG3631v1_0.6.0_1.0_up(130603), ale przy dzwonieniu na komórki "nie mozna zrealizowac polaczenia" (w chwili kiedy komórka zaczyna dzwonić)
Znalazłem takie rozwiązanie:
Vois -> Advanced Setup -> Dtmf Relay setting -> inBand :slight_smile: i można dzwonić na komórki!