TD-VG3631 - neostrada - neofon

(mh555) #1

Dalej iść trudno jak coś nie chce działać tak jak powinno.
Czy ktoś zna odpowiedź dlaczego nie można z VG3631 w pełni korzystać z nefonu?
Urządzenie skonfigurowane (chyba) poprawnie - ostatni update.
Po zalogowaniu się do Neostrady też loguje się do neofonu. Próby połączeń na telefony stacjonarne są poprawne ale już na komórkę - dzwoni ale nie łączy (brak przekazu głosu). Próby łączenia z zewnątrz na nr telefonu - system krzyczy że niema takiego numeru.
Wszystko by było OK ale ten "przeklęty" LIVEBOX kuleje, zawiesza się ale chodzi.
Czy udało się komuś skonfigurować poprawnie działającą neostradę z neofonem???

Problem z VoIP na TP-LINK TD-VG3631
(Marcin) #2

Problem znany i z tego co wiem jeszcze nie rozwiązany w kwietniowej aktualizacji producenta. Temat był poruszany w kilku wątkach na tym forum.

(dareh) #3

mam funpacka hd z neostrada i neofonem. Dziala mi neofon z VG3631. Wrzucilem jakis nieoficjalny firmware i chodzi. Wczesniej nie moglo mi polaczyc z neofon. Jak nadal masz problem to odezwij sie na meila to Ci podrzuce firmware.

(Marcin) #4

Kolego dareh o jakiej dokładnie wersji mówisz? TD-VG3631v1_0.6.0_1.0_up(130603) czy jeszcze coś innego?

(dareh) #5

Dokladnie o tej. U mnie dziala bez zarzutów. Skonfigurowalem polaczenie a poznie VoIP i wszystko smiga, zarówno polaczenie przychodzace i wychodzace, stacjonarne, komórkowe i miedzynarodowe bo sprawdziłem. Neostrada synchronizuje sie i dziala o wiele lepiej niz na popularnym Liveboxie:)

(Marcin) #6

Nie było problemów z otrzymaniem danych do VoIP-a od dostawcy? Jeżeli masz chwilę czasu zrób screen-y z konfiguracji routera i wrzuć na forum. Zamarz swoje dane oczywiście, Pozdrawiam Administrator.

(dareh) #7

Zadnych danych nie potrzebowałem.

(Marcin) #8

Sam VoIP z tego co wiem jest autoryzowany loginem i hasłem!?

(dareh) #9

Dokładnie. login to numer telefonu+@neofon.tp.pl a hasło dostałem juz kiedyś jak chcialem zainstalowac sobie aplikacje Neofon na komputerze. Nic wiecej nie potrzeba, przynajmniej u mnie. Załaczam screen moich ustawien. Mam nadzieje ze sie przyda.

Troszkę poprawiłem ale dzięki - Administrator

(dareh) #10

Witam. Dzis po wczorajszym resecie routera VG3631 odkrylem ze nie mozna zadzwonic na telefony komorkowe a raczej mozna lecz w momencie rozpoczecia dzwonienia komorki w sluchawce stacjonarki slyszymy " nie mozna zrealizowac polaczenia". Dla mnie zrobila sie teraz czarna magia. Z komorki na stacjonarny mozna dzwonic bez problemu ale w druga strone sie nie da. W czym moze byc problem? Wie moze ktoś? Ja juz pomału nie mam siły do tego sprzetu a tak fajnie działało wszystko.

(mh555) #11

Po wgraniu Firmware 130603 poszło wszystko OK.
Sprawdź ustawienia
Ustawiłem jak poniższe screeny i działa OK.
Dodatkowo pod wyjście Phone 1 podłączona jest centralka telefoniczna (starego typu dwuliniowa)
Przy ustawieniu jak u Ciebie dzwoniąc na neofon router odrzucał połączenie a GSM wyłączał wybieranie. Z innego telefonu był komunikat że niema takiego numeru.

Na razie podłączyłem i czekam co będzie dalej. Pytanie jest jednak gdzie był błąd? Niedopracowanie TpLinka i nabijanie nas w butelkę czy rozrabia jednak TPSA w nowych różowych kolorach?

(dareh) #12

Ustawiłem wszystko jak u Ciebie ale nadal z neofonu nie moge dzwonic na komorke. Tylko w czym tkwi błąd?

(mh555) #13

A jednak ...
Faktycznie dalej nie rozwiązane.
Z komórki i innych zewnętrznych telefonów łączy.
Na komórkę krzyczy że nie może zrealizować ale komórka dzwoni i w logu jest potwierdzenie że połączył.
Identycznie jest na rozmowy międzynarodowe. U odbiorcy dzwonił telefon ale nie było nic słychać.
A może to coś po stronie TEPSy???
A jak jest z innymi operatorami VOIP - też problemy?

(dareh) #14

dzis u mnie przestalo dzialac w obie strony. Jak chce zadzwonic z komorki na stacjonarny to w sluchawce ciagle jest linia zajeta. idzie ........ z tym.
Kolego dareh to jest forum publiczne więc proszę zwracaj uwagę na słowa - Administrator

(dareh) #15

Dzis pewnie wszyscy użytkownicy Neofonu czy Telefonu HD z Orange maja ten sam problem co ja, gdyż jest ogolnopolska awaria. Moze po awarii bedzie wszystko dzialac jak nalezy.

(Alter Ego) #16

Witam, udało się pokonać problem dzwonienia na komórki!
Od razu po zakupie wgrałem FW TD-VG3631v1_0.6.0_1.0_up(130603), ale przy dzwonieniu na komórki "nie mozna zrealizowac polaczenia" (w chwili kiedy komórka zaczyna dzwonić)
Znalazłem takie rozwiązanie:
Vois -> Advanced Setup -> Dtmf Relay setting -> inBand :slight_smile: i można dzwonić na komórki!