System windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu ip z kartą siecio

Witam.
Zakupiłem sobie TL-WN727N zainstalowałem sterowniki i utility w którym to w zakładce advance wybieram swój model karty sieciowej pytaa czy jestem pewny ze chce właczyć moją karte daje tak i w odpowiedzi otrzymuję failed to switch wireless network adapter. Windows 7 ultimate x64 w diagnostyce połaczeń sieciowych wynajduje problem ze sterownikiem i pisze jak w temacie "system windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu ip z kartą sieciową" próbowałem już wszystkiego co znalazł dobry brat google ale nei pomogło mianowicie resetowałem protokół tcp/ip i inne polecenia nic nie pomagało wyłanczałem antywira "avast" nie mam firewolla a windowsowy jest wyłączony. Taki sam problem z modelem TL-WN722N. na kablu net działa bez problemu wi-fi na ruterze działa bo tel łaczy sie bez problemu. Sieć jest nie zabezpieczona.

Widzę że nikt nie ma pojecia tu jak rozwiązać moj problem :confused:

http://www.tp-link.com.pl/contact.html - pozostaje kontakt ze wsparciem technicznym. Dla mnie wygląda na jakiś problem z systemem lub jakąś wcześniej zainstalowaną aplikacja bo sterowniki są sprawdzone i działają poprawnie.
Próbowałeś instalować bez aplikacji utilities?

Na win xp działa bez problemu. Tak sprawdzałem bez utility nie pomogło. Na wsparciu windows było jedynie tyle żeby zresetować protokoły TCP/IP co też zrobiłem i nie pomogło.

Sama karta jest rozpoznawana w systemie operacyjnym? Jaki ma identyfikator? Używasz najnowszych sterowników ze strony producenta?

Sterowniki wgrywasz oczywiście do wersji 64bit.

karta jest rozpoznawana pisze ze działa poprawnie jest włączona sterowniki najnowsze jedyne jakie są na stronie producenta. Identyfikator urządzenia są 2 :
USB\VID_148F&PID_7601&REV_0000
USB\VID_148F&PID_7601
co do sterowników pobiera się paczka a przy instalacji nie ma możliwości wyboru do x64 domyślam się że sam instalator wybiera odpowiednie.

Próbowałeś wyłączyć lub odinstalować protokół IPv6 z twojej karty sieciowej? Daj jeszcze obrazek z ipconfig /all kiedy próbujesz się połączyć (całość).

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.
C:\Users\devil>ipconfig/all
Konfiguracja IP systemu Windows
   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : devil-Komputer
   Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
   Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
   Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
   Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
Karta tunelowa Połączenie lokalne*:
   Stan nośnika . . . .  . . . . . . .: Nośnik odłączony
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta tunelowania Teredo firmy Microsoft
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
C:\Users\devil>

jesli chodzi odinstalowanie ipv6 nie wiem jak to zrobić jak klikam na właściwości karty odinstaluj jest na szaro

Mówisz że karta jest poprawnie zainstalowana a nie widać jej w ipconfig? Więc jak mam to rozumieć?

jak w temacie system windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu IP z kartą sieciową taki komunikat wychodzi w diagnostyce pewnie dlatego też jej nie ma ipconfig. w menadżerze urządzeń jest zainstalowana i że działa poprawnie w połaczeniach sieciowych jest ze jest włączona jako połączenie sieci bezprzewodowej.

karta jest rozpoznawana pisze ze działa poprawnie jest włączona
Pisałeś coś innego!? Karta jest widoczna w systemowym menadżerze urządzeń?

jest widoczna zainstalowana i pisze że urządzenie działa poprawnie Tp-Link Wireless USB adapter

Zrób print screen-a i pokaż bo jeżeli jest zainstalowana poprawnie i włączona to powinna pokazać się w ipconfig-u.

Sieci są wykrywane przez kartę bezprzewodową? Zrób jeszcze raz cmd i wpisz ipconfig /all i daj też printscreen-a.

jak właczę połączenie lokalne po kablu to wykrywa tylko to lokalne nic więcej

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.
C:\Users\devil>ipconfig/all
Konfiguracja IP systemu Windows
   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : devil-Komputer
   Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
   Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
   Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
   Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
Karta Ethernet Połączenie lokalne:
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Ethernet Connection (2) I218-V
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 40-16-7E-AE-8A-9F
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::85d:1658:99e2:7c8%12(Preferowane)
   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.12.78(Preferowane)
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 5 kwietnia 2015 15:57:07
   Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 6 kwietnia 2015 03:57:07
   Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.12.1
   Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.12.1
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 255858302
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-1C-23-4D-E1-40-16-7E-AE-8A-9F
   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony
Karta tunelowa Połączenie lokalne*:
   Stan nośnika . . . .  . . . . . . .: Nośnik odłączony
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta tunelowania Teredo firmy Microsoft
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
C:\Users\devil>

nie wiem jakie znaczniki się stosuje żeby było z przewijaniem sorki.
Sieci nie wykrywa po wyłączeniu kabla pisze : Brak dostępnych połączeń dodam że telefon cały czas jest podłączony do wifi i działa bez problemu

Co pokazuje zatem Centrum sieci i udostępniania w zakładce
Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe - karta bezprzewodowa jest widoczna i włączona?

Coś jest nie tak w samym systemie. Możliwe że to jakaś wcześniej zainstalowana aplikacja robi problem. Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym z obsługa sieci i sprawdź jak będzie zachowywać się karta bezprzewodowa.