System windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu ip z kartą siecio

Bez zmian po wyłaczeniu kabla brak dostępnych połączeń w ipconfig też jej nei pokazuje.
Dodam to że wcześniej miałem czysty system bez żadnego update dziś zrobiłem bo myślałem ze coś pomoże zainstalowałem wszystkie łatki i nic

No to nic więcej do głowy mi nie przychodzi. Zrobił bym format i reinstalację systemu skoro w trybie awaryjnym też nie widać karty sieciowej.

ok dzięki za dobre chęci i Wesołych Świąt

Instalowałeś sterowniki do chipsetu (płyta główna)?

wszystko co było na płycie asusa zainstalowane brakuje mi tylko jednego sterownika do tego AMD co widac na skrinie z mu
Zainstalowane i zaktualizowane jedynie tylko nowszy bios jest ale z tym mi się nie chce bawić

Czy karta włożona do innego portu usb i zainstalowana bądź do urządzenia działa? Prawdopodobnie jest coś z portami usb.

już sprawdzałem wszystkie usb jakie mam dawno i żadnej reakcji

Nie rozumiem- jak żadnej reakcji? Żadne urządzenie usb nie reaguje na tym komputerze?

w sensie ze tak samo jak na pozostałych karta właczona a nie wykrywa nic

Tak jak pisałem wcześniej sterowniki do chipsetu (płyty głównej) są bardzo ważne.

są najnowsze właśnie je jeszcze raz przeinstalowałem dla pewności. Raz na miesiąc updater asusa sprawdza mi czy nie ma nawszych sterowników oprogramowania do płyty. Windows krzyczy ze moze być problem ze sterownikami do karty i jak najade na błąd to wyświetla się komunikat tak jak w temacie "system windows nie mógł automatycznie powiązać stosu protokołu ip z kartą sieciową" ale z tego co sprawdzałem nie ma innych sterowników do tej karty są tylko jedne,

Odpal jeszcze raz windowsa w trybie awaryjnym z obsługą sieci? Masz wtedy kartę widoczną czy nie?

Sprawdź na innym windowsie czy karta działa.

Tak jeszcze co mi do głowy przychodzi nie instalowałeś żadnych klientów VPN itp. na tym komputerze?

Sprawdź na innym windowsie czy karta działa.
Na moje karta sprawna, problem coś z protokołem TCP/IP w systemie.

Możliwe, ale jak nie sprawdzi to nie będzie wiadomo.

juz pisałem zę na awaryjnym jest tak samo widoczna i dalej ten sam problem. Pisałem też że na xp bez problemu a i w pierwszym poście bya mowa o dwuch kartach tp-linka 722N oraz nowszej 727N nie możliwe by obie były spalone zwłaszcza że ta nowsze świeżo kupiona

Czyli wszystko sprowadza się do wadliwie działającego systemu operacyjnego. Próbowałeś na innych wersjach siódemki np: profesional?

na innym win 7 poszło odrazu cos musi być u mnie skopane. Dzięki za pomoc

Jak rozwiązane to zamykaj.

nie całkiem bo u mnie nadal nie działa a reinstalacja systemu to ostateczność. Ale jak widać innego wyjścia nie ma dzięki za pomoc zamykam temat.