Strasznie wolny internet WiFi - WR841N z WN881ND

Witam wszystkich,
Mam problem z konfiguracja WR841N z WN881ND. Parametry z kablówki mam 18/3 Mbps, i takie są - sprawdzone na wejściu i wyjściu z routera.
Parametry na WiFi 0,5/3Mbps. [testy wy ookla].Siła sygnału 100% Rate od 144 do 300 Mbps. Większość konfiguracji auto. Odległość urządzeń to jakieś 2,5m. Jaka może być przyczyna tak niskiego pobierania na WiFi?
Pozdrawiam,
Grzegorz

Zrób jakąś diagnostykę sieci bezprzewodowej -


Co to za system operacyjny? Masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej?

Stery najnowsze. Windows 7 Pro 64.
inSSIDer podaje:
Vendor SSID Channel RSSI Security Network Type Speed First Seen Last Seen Location
TP-LINK_Domowa 9 -49 RSNA-CCMP Access Point 65 09:49:00 09:49:52 0.00000 , 0.00000

Poprosimy o printscreen-a z całości - jesteśmy wzrokowcami a poza tym interesuje nas cały eter w okolicy aby dokonać analizy co tam się dzieje.

Inne sieci są 2-3 wieczorami. zwykle chodzą na kanałach 2-6.

To jest jedyna sieć jaką odbiera twoja karta?

Tak. To samo widzę w oprogramowaniu karty.

Sygnał jest bardzo poszarpany więc masz jakieś zakłócenia elektromagnetyczne w okolicy.
Jak wygląda konfiguracja radia na WR841 (pokaż zakładkę wireless settings).

Ustaw szerokość kanału na 40MHz (save i reboot routera) i sprawdź czy coś się zmieni
Pokaż speedtesty z przewodu i z radia TP-Linka.
WR841N ma najnowsze oprogramowanie?

Po zmianie:

Nie licząc wersji beta router ma najnowsze oprogramowanie.

Masz możliwość sprawdzenia prędkości łącza na innym sprzęcie komputerowym? Trzeba by zweryfikować gdzie jest problem.

kabel:

Wygląda że problem z kartą lub systemem ale tak jak pisałem wcześniej trzeba by to zweryfikować i sprawdzić na innym sprzęcie.

stary netbook z b/g

No to masz odpowiedź, karta sieciowa, sterowniki lub coś w systemie.

co masz na myśli pod:

  • karta sieciowa ?
  • coś w systemie ?

Nie jesteśmy przy Twoim komputerze aby to stwierdzić. Sam musisz do tego dojść.

Uszkodzenie karty lub anteny, stare lub nie odpowiednie sterowniki pod kątem systemu

Jakaś zainstalowana aplikacja (antywirus, malware, firewall) lub ustawienie systemu ogranicza prędkość.
Odpal system w trybie awaryjnym z obsługa sieci i sprawdź co się dzieje wtedy z prędkością.

sterownik do W7 64bit przeinstalowany - bez zmian
w trybie awaryjnym - prędkość bez zmiany 0,5/3Mbps
uszkodzenie karty ?