TL-WR841N + TL-WN722N --> powolny internet, skacząca prędkość

Witam
Mam problem z powyższym zestawem, kłopot polega na niskiej i bardzo zróżnicowanej prędkości działania internetu.
W domu mam internet z Multimedia, prędkość 20Mb/s (i tyle uzyskuję po kablu bezpośrednio z modemu i bezpośrednio z routera), wifi na innych urządzeniach działa w porządku (te 20 Mb/s pokazuje mi też test zrobiony na iPadzie na aplikacji Speedtest.net). Schody zaczynają się przy korzystaniu z karty WL722N, którą mam podpiętą do PC.
Czasem prędkość jest ok (czyli 20Mb), czasem spada do 14-16 Mb, czasem grubo poniżej 10Mb. Przy teście na Speedtest.net wykres jest bardzo nierównomierny, ciągle są jakieś skoki w górę i w dół. Podczas np. otwierania stron www zdarzają się momenty, kiedy dana strona nie może "wystartować", nawet nie zaczyna się wczytywać albo np. wczyta się do jakiegoś momentu i staje - pomaga dopiero odświeżenie.
Sytuacja potrafi sama z siebie wrócić do normy lub pogorszyć się, nie zaobserwowałem żadnej prawidłowości, odpinanie karty z usb i powtórne przypinanie niczego nie zmienia.
Przykładowy wynik ze speedtest sprzed chwili (10 minut wcześniej było 20Mb...):

Sama karta była kupiona ok 3 miesiące temu, ma oryginalną antenę, najnowsze sterowniki. Karta znajduje się ok. 8m od routera, poniżej wklejam screen z inSSIDera:

Proszę o informację jakie testy powinienem wykonać i jakie informacje wkleić żeby móc spróbować zdiagnozować problem
Pozdrawiam
Adam

Walki ciąg dalszy:
Niestety okazuje się, że wina leży nie po stronie karty (a jeżeli już to nie tylko) - zorganizowałem sobie dziś kartę na podmianę i jest to samo. Żeby było jeszcze gorzej problem jednak jest chyba z całym wifi. Co prawda wczoraj Ipad pokazywał mi 20Mb/s ale być moze kilkukrotnie trafiłem w ten "lepszy moment mojej sieci"... Dzisiaj prędkość sprawdzana na różnych urządzeniach waha się od 20Mb do 4-5Mb/s.
Zasięg sieci cały czas jest dobry, nie widzę ani po inssiderze ani po ikonie w windowsie czy Ipadzie żeby ten zasięg spadał.
Router ma aktualny firmware, tak jak pisałem po kablu wszystko działa idealnie.
poniżej screeny z ustawień routera:

oraz komenda ipconfig:

oraz ping (jak widać bardzo nierówny):

Spróbuj ustawiać niższe kanały np:1 do 6 i testuj.

Próbowałem, niestety nie zmienia to sytuacji.
Dodatkowe pytanie - czy fakt, ze inSSIDer wykrywa inne sieci, które mają bardzo skokową siłę sygnału (czasami silniejszą niż mój) może mieć wpływ na działanie mojej sieci wifi? Jest 2-3 sieci, które się pojawiają i znikają w inSSIDerze, momentami właśnie z bardzo mocnym sygnałem, często nawet nie wykrywa ich windows.

Tak może być. Zawsze silniejsze sieci potrafią w jakimś stopniu zakłócić pracę naszej. Przedkłada sie to na nierównomierność pracy. Co się dzieje jak tych sieci nie ma?

Niestety nie widzę żeby sprawa się poprawiała, kiedy tych sieci nie ma lub mają niski zasięg.
Sprawdzałem pracę wifi na wszystkich kanałach od 1 do 13 i nie ma różnicy, na którym aktualnie pracuje, ciągle są jakieś problemy

Swego czasu w pracy mieliśmy też tę kartę oraz dodatkowo do niej TL-ANT2408C. Na małej antence tej z kompletu było bardzo licho.

Też podejrzewałem kartę na początku ale mam 2 wątpliwości:

  • dziś przeniosłem router maksymalnie blisko PC i samej karty, siła sygnału wtedy -25 dB, brak poprawy. Poza tym nawet jak router jest oddalony o te 8m to sygnał nie schodzi poniżej 55 dB
  • to samo zaczyna się dziać gdy sprawdzam prędkość na Ipadzie, niezależnie czy jestem metr od routera czy 10
    Dla pewności czy nikt nieproszony mi nie podpiernicza transferu ustawiłem sobie filtrowanie MAC do wifi, również brak poprawy.
    Powoli kończą mi się pomysły, niekoniecznie mam ochotę na zakup nowego routera...

Z samego routera podpiętego do komputera jest tak samo?

Router podpięty kablem działa normalnie (20 Mb/s), tak samo jak podpięcie kablem prosto z modemu Multimedii

Jedynie co mi przychodzi na myśl to możesz zmienić antenę na 8dBi. W samej karcie jak i routerze nic już nie zmienisz.

Poczytaj mój temat miałem 0,5/3 zamiast 18/3 - i w końcu wyszło że karta ma zimne luty na złączach od anteny- poszła na reklamację


Może masz to samo ?