Samotworzenie dodatkowej sieci

Witam, 2 sprawy:

  1. Mam Win7, (internet z Multimedia)modem =>TP-Link WR842ND kablem=>PC i przy odpalaniu PC tworzy się 2-ga sieć publiczna (patrz jpg). Wówczas nie mam dostępu do internetu na PC (na lapku po wi-fi jest).
    Aby połączyć się z internetem muszę wejśc => zmień ustawienia karty sieciowej i wyłączyć a następne włączyć ją.

2.Dlaczego sieć domowa ma cyfrę 3? Skąd to się bierze?

Pokaż szczegóły połączenia internetowego ( połączenie lokalne)

chodziło mi o to żebyś zrobił ten screen wtedy kiedy sieć nie działa i są wyświetlone oba połączenia.

Widać sieć, która się tworzy "niezindentyfikowana-publiczna" i mimo, że pokazane graficznie jest poł z netem- nie ma go

Pokaz jeszcze widok z komend w cmd:

IPCONFIG /ALL
tracert wp.pl
tracert 8.8.8.8

Możesz pokazać jeszcze screena z pełnej mapy sieci.
oczywiście wszystko w momencie jak internet nie działa.

Połaczenie kablowe działa poprawnie. W/g tego schematu masz dostęp do internetu. Nastepne połaczenie wynika z systemu operacyjnego. Vista i 7-ka tak mają.

skąd po tyle razy TV?
Nazwy grup różne?

Pokaż jeszcze IPCONFIG /ALL
Opisz dokładnie swoją sieć. Co do czego podłączone ( kabel, WiFi)

kabel internet=>Modem multimedia
Modem kabel=>tp-link
tp-link=>kabel do PC
tp-link=>wi-fi do Laptop
tp-link=>wi-fi do TV

TP-Link WR842ND Wgraj mu najnowsze oprogramowanie.

Przy odpalaniu włączasz jednocześnie komputer i router czy tylko komputer a router jest włączony już dłużej?
Jak masz skonfigurowany WAN na TP-Linku? Dynamic IP czy PPPoE?

modem i router są cały czas właczone
WAN - dynamic

No i wszystko gra. Tworzenie jak ty to mówisz dwóch sieci to nic innego jak tylko połączenie w tym samym czasie po LAN i WiFi. Spróbuj wyłączyć któreś z połączeń i zobaczymy czy masz te sieci.

Nie bardzo rozumiem.
Na lapku po wi-fi jest cały czas dostęp do neta a jak odpalam PC to tworzy się 2-ga sieć NIEZINDENTYFIKOWANA PUBLICZNA i muszę wył i wł kartę sieciową aby ona znikła (bo nie mam neta na pc-na lapku jest).
Robię to i pozostaje mi jedynie sieć domowa i mam wówczas neta na PC i na lapku (w dalszym ciągu) po wi-fi.

Spróbuj zaktualizować sterownik karty LAN w komputerze.

Dlatego tworzy się sieć niezidentyfikowana ponieważ masz połączenie kablowe między komputerem i routerem. System operacyjny to 7-ka? Zmień nazwę poprzez kreatora sieci i nie powinno być z tym problemu.

tak, Win 7

nazwę czego? której sieci? w jaki sposób?

Spróbuj zaktualizować sterownik karty LAN w komputerze.
mam aktualny

Przy połączeniu przez wifi masz nazwę sieci. Przy połączeniu lokalnym masz sieć niezidentyfikowaną. Przy pomocy kreatora sieci można stworzyć nową sieć i nadać jej nazwę.

ale wyłączając i włączając kartę sieciową SIEĆ NIEZIDENTYFIKOWANA PUBLICZNA znika i zostaje SIEĆ DOMOWA i wówczas mam połączenie na PC po kablu z routera i po wi-fi na lapku.
mam zmienić nazwę sieci bezprzewodowej na lapku?