Samotworzenie dodatkowej sieci

Pokaz jeszcze widok z komend w cmd:
IPCONFIG /ALL
tracert wp.pl
tracert 8.8.8.8
lub skorzystać z automatycznego skryptu:
Skrypt IPCONFIG /ALL
Możesz pokazać jeszcze screena z pełnej mapy sieci.
oczywiście wszystko w momencie jak internet nie działa.[/quote]

Pisałem już wcześniej iż to wynika z opcji systemu operacyjnego i tym się nie przejmuj. Te systemy tak mają, popatrz jak ma to rozwiązane system XP a sam załapiesz.

teraz 2 razy z rzędu (przeładowania kompa) zrobiło mi się właściwie (mimo, że laptop włączony)... zobaczymy co dalej.

Jak mi się nie załaczy net i utworzy ta 2-ga niezidentyfikowana, to zrobię screen i podam ipconfig

Tak naprawdę to w czym ci przeszkadza ta "druga sieć"?

Dopóki jej nie wyłączę nie man internetu! (na PC bo na lapku jest)

Jeszcze raz pokrótce o sieci - mam stacjonarnego PC bez WiFi połączonego z routerem kablem.
Na PCie w zależności "od fazy księżyca mam 2 sieci" - przy uruchamianiu wskakuje druga sieć (niezidentyfikowana, czyli mam dwie sieci:niezidentyfikowaną oraz domową. ) i nie mam połączenia z Internetem. Kiedy jest tylko domowa (po wyłączeniu i włączeniu sieci) jest wszystko OK.
Na drugim kompie (laptop) mam WiFi i tam jest tylko jedna sieć. No jest jeszcze TV, jak widać na screenie.

Najpierw wejdź w menu routera, zakładka DHCP i wpisz Default Gateway: 192.168.0.1
Zapisz zmiany.
Jeśli dalej nie działa to we właściwościach połączenia ustaw protokół TCP/IP wersja 4 na:
IP 192.168.0.101
maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
dns 192.168.0.1

DHCP miałem takie, ale jak zmieniłem[quote="Heinz, post:27, topic:5203"]a ustaw protokół TCP/IP wersja 4 na:
IP 192.168.0.101
maska 255.255.255.0
brama 192.168.0.1
dns 192.168.0.1[/quote]
3x uruchamiałem PC (w tym jak był wył laptop, jak był właczony i jeszcze w miedzyczasie film z neta na TV oglądałem) i jest ok. Jak to wykombinowałeś... (no mam nadzieję, że już tak będzie cały czas) - dzięki

Z polecenia IPCONFIG /ALL
jest tam brama domyślna 0.0.0.0, a to nie jest prawidłowy adres. Nie wiem dlaczego taki się pojawia. Możliwe ze to wina jakiegoś urządzenia w sieci.

No i kicha! :-[
Dzisiaj 2x uruchamiałem kompa i startuje sieć...widać ją na załączonym obrazku.
W TCP/IP znika adres bramy - jak wpiszę ręcznie nie pomaga. Musiałem zmienić na uzyskaj automatycznie, wyłączyć i włączyć kartę sieciową aby uzyskać dostęp do neta (ale to się dzieje tylko na PC podłączonym kablem do TP-Linka) i jestem w punkcie wyjścia

Próbowałeś jeszcze raz skonfigurować sieć poprzez "Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć" Sterowniki karty sieciowej masz aktualne? System po aktualizacjach?

Sterowniki aktualne, nie próbowałem konfigurować od nowa. Nowa konfiguracja z tymi ustawieniami?:

Możesz dać takie ustawienia lub ustawić wszystko w automacie.

Spróbuj użyć innego kabla sieciowego, możesz też zmienić port LAN w routerze.

zmiana kabli i portu nic nie dała :-(.
Kilka dni było ok, dzisiaj profilaktycznie kupiłem nowe kable i jak na złość znowu pojawiły się 2 sieci!
Nie mam pojęcia od czego to uzależnione, mam wrażenie,że od faz księżyca :slight_smile:

Przeinstaluj system w komputerze. Tak powinien wyglądać układ sprawnie działających sieci oraz na górze dostęp do internetu.