Sagem 2704 i tp-link wr543g

Teraz udało się zalogować po zmianie lan ip, ale kiedy próbuję ustawić w wan to co napisałeś, pokazuje błąd taki sam jak w pierwszym poście "WAN IP address and LAN IP address cannot exist at a same subnet. Please input another IP address".

teraz w sekcji WAN masz wpisać:
IP z podsieci sagema np 192.168.1.254
maska 255.255.255.0
brama IP sagema 192.168.1.1
DNSy mogą być od google

Ustawiłem tak, jak napisałeś ale nadal nie działa.

Drugi punkt z FAQ które podesłałem:
Z menu po lewej stronie wybierz opcję Operation Mode. Następnie zaznacz opcję AP Client Router .

Miałem cały czas ustawiony AP Client Router.
btw diagnostyka sieci pokazuje problem "Serwer DNS nie odpowiada"

Mam zrobione tak jak w tamtym poradniku (oprócz innych adresów itd, które podał mi @Heinz). Wpisałem adres MAC netbooka z którego teraz korzystam. Nie wiem tylko czy w tych zabezpieczeniach mam wpisać swoje hasło do wi-fi, czy mogę to zostawić puste (teraz jest puste). W każdym razie nadal nie działa, diagnostyka sieci systemu windows wciąż pokazuje, że serwer DNS nie odpowiada

No dobra teraz zadziałało ale pojawił się kolejny problem, bo jak połączę się na netbooku, to rozłącza mnie na pececie i na odwrót.

Wszystko jest opisane w poradniku (wykonaj i powinno działać). Hasło wpisujesz takie jak masz ustawione na głównym routerze.

Mam zrobione tak jak w poradniku, ale kiedy włączę internet na pc to na netbooku się wyłącza, kiedy włączę na netbooku to wyłącza się na pc. W dodatku jakoś wolno działa ale to już pewnie wina routera

pewnie masz konflikt adresów IP. nie ustawiłeś czasem gdzieś takich samych adresów IP?

Ustaw w pc na automatyczne pobieranie adresu IP.

Jak ustawiam automatyczne pobieranie ip w ustawieniach karty sieciowej to w ogóle nie działa, działa na tych co podał @Heinz.
Jeśli chodzi o adresy ip to w netbooku są inne niż na pc.

Może się tak dziać dlatego, że na pc mam wpisane MAC netbooka w ustawieniach routera?

???
Przemyśl to.
Wszystkie MACi przywróc do takich jakie powinny być. Nie potrzebujesz żadnego klonowania.

Jak przywracam MAC to nie działa, przy próbie łączenia z jakąkolwiek stroną jest błąd DNS_PROBE_FINIHED_BAD_CONFIG.

To już nieźle musiałeś tam namieszać. Chyba że zmieniłeś MAC do którego łączy się TP-Link.

Mam wszystko ustawione tak jak podawałeś i jak było w linku który podesłał mi Administrator. Kiedy ustawiam w ustawieniach tp-linka mac netbooka (tak zrozumiałem z tego linka od administratora, widocznie źle zrozumiałem) to działa tylko że nie da się używać neta jednocześnie na netbooku i pc. Kiedy biorę Restore Factory MAC albo Clone MAC Address to ani jedno ani drugie nie działa. Pokazuje ten błąd co niedawno pisałem.

Port WAN w TP-linku powinien być na Dynamic IP i adres powinien wskoczyć tam w automacie.

Zresetuj wszystko do ustawień fabrycznych. W komputerach ustaw na auto uzyskiwanie adresu IP. Tplinka ustaw jako Client router. Zmień adres IP LAN na 192.168.2.1. Znajdź nazwę sieci z sagema i połącz. Ustaw zabezpieczenie i hasło takie jakie jest na sagemie. Kanały nadawania wifi mogą byc różne. Po tych zabiegach dajesz save i reboot tplinka. Powinno zadziałać.