Rozłączenie internetu

Witam
Mam taki problem. Po skonfigurowaniu routera poprzez płytkę, rozłącza mnie i co chwilę mnie znowu łączy.
Windows 7
Model routera: TL-WR841N
Gdy korzystam że przez kabel (tylko modem) to wszystko chodzi pięknie.
Adres IP mam przyznawany dynamicznie.
Internet mam od Alfa Bydgoszcz.

Przy podłączeniu przez router rozłącza na wifi tylko czy na kablu też?

Na kablu też, i właśnie tu jest problem. ;/

Firmware masz aktualne na routerze ? Kabel lan oryginalny ?

Firmware tak, oryginalne wszystko jest, zakupiony router jakis 5 dni temu.

Spróbuj dopisać adresację ręcznie do karty sieciowej poza zakres DHCP routera .

A czy można prosić o jakąś instrukcje, bo jestem nieobeznany w tych rzeczach.

Jaki adres IP ma router ?

192.168.0.1
Dodam że ktoś na tym forum miał taką samą lub bardzo identyczną sytuacje co ja.
Link:

Modem jaki ma adres IP ?

Jaki modem masz przed tym routerem?

w tym linku co podałeś problem został rozwiązany ... czy to pomogło?

Ip modemu: 46.238.214.76
Modem: Arris CM820
Tamten link co podałem, to wolałem nic nie próbować z tym zmienianiem IP.
Dodam jeszcze że na wszelki wypadek także napisałem do wsparcia firmy.

Screeny:

UPDATE:
Wsparcie TP-LINK powiedziało mi żebym zmienił IP z 192.168.0.1 na 10.0.0.1 ale to i tak nic nie pomogło.

Przedstawię sytuację może bardziej dokładnie. Gdy korzystam z komputera i przeglądam coś w internecie facebooki itp. internet działa bardzo dobrze. Gdy chce pograć w jakąś grę online np. League of Legends to mam te rozłączenia, (krótkie zacięcia internetowe). Na początku miałem całkowite rozłączenie, ale teraz mam już po tych zmianach w routerze, krótki "lag" a chciałbym sie tego problemu pozbyć raz na zawsze. Myśląc iż kupię nowy , lepszy router wszystko bedzie OK, ale jednak myliłem się..

Może dla potomnych się przyda.
Ja mam również ten router i po roku bezproblemowego działania, nagle przestało działać.
Jak się prawdopodobnie okazało problemem była zbyt duża ilość wifi u sąsiadów. Zmieniłem kanał, dałem 40mhz i jak narazie działa.

Jak jest dużo wifi w okolicy to chyba nie powinno się dawać 40MHz, bo będzie jeszcze gorzej niż przy 20MHz.

hmmm, ja się nie znam.
od dwóch dni męczyłem się z siecią w domu, miałem momenty kiedy mi nawet wywalało sieć niezidentyfikowana etc, updaty softu routera nie pomagały i dopiero dzisiaj zmieniłem kanał, i czestotliwość.
Może faktycznie sama zmiana kanału by pomogła. Już nawet wolę nie dotykać :slight_smile:

Witam,
Więc kolejny "update" z mojej strony. Przywróciłem domyślny adres IP ze względu że zmieniając na 10.0.0.1 tylko bardziej się pogorszyło. Sklonowałem również adres MAC karty sieciowej i jest trochę lepiej, ale problem nadal występuje ale słabiej. Ma ktoś jeszcze jakieś porady, instrukcje co mogłoby pomóc?