Router z firmy TP-Link do 350zł z dobrym zasięgiem (ADSL, neostrada)+repeater

Niestety nie musi dziać się tak automatycznie. Dużo zależy od modelu karty sieciowej i jej konfiguracji w systemie - www.tp-link.com.pl/article/?faqid=592
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=593

Witam
Otóż mam wielki problem
Router TD-W8970 skonfigurowałem standardowo przez Quick Setup wpisując jedynie dane do Neostrady oraz hasło wifi
Adres IP routera 192.168.1.1

Natomiast repeater TL-WA801ND skonfigurowałem według tego poradnika http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=492 przypisując mu adres IP 192.168.1.2
Zasięg w TV, komórce, laptopie mam 5/5 na I piętrze gdzie znajduje się repeater natomiast internet działa na początku szybko, a za chwilę muli lub wcale nie łączy się. Po prostu jakby coś go blokowało lub nie umiał przydzielić IP urządzeniom. Sam nie wiem
Nie mam już pomysłu jak rozwiązać ten problem
Łącze internetowe: Neostrada 10mb
Dodatem też, że po zrestartowaniu reapetera nie możliwość połączyć się po raz kolejny . Wyskakuje Not Found

Odłącz repeater i sprawdź inssiderem zasięg z W8970 w miejscu gdzie jest ustawiony repeater.

W zasadzie od tego bym zaczął.

Przy konfiguracji i wyborze mojej sieci pokazywało 10-16db. Tutaj
Zdjęcie dodałem jako podglądowe:

Czy istnieje możliwość, że siła sygnału jest za mała?

I dlaczego po zrestartowaniu reapetera nie możliwość połączenia się po raz kolejny . Wyskakuje Not Found

Przy takiej wartości sygnału czyli u ciebie 10-16dB niema prawa stabilnie to działać . Przestaw routery w inne miejsce czym więcej dB tym stabilniej i szybciej.

A ile db powinno być żeby było ok ? Poza tym pokazuje zasięg 5/5
I dlaczego nie mogę ponownie się zalogować na repeater?

Ja osobiście u siebie mam 40dB i niema najmniejszego problemu ze zrywaniem itd . Wstaw to co prosił kolega

Ok. Jutro zrobię testy.

Witam
Ustawiłem router oraz repeater w innym miejscu. Tak więc na górze router nadaje sygnał o mocy 40-50db.
Wszystko działa jak należy :slight_smile:
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Temat uważam za zamknięty

W razie problemów zapraszamy ponownie. Temat zamykam i dopisuję rozwiązany. Pozdrawiam Administrator.