Router z firmy TP-Link do 350zł z dobrym zasięgiem (ADSL, neostrada)+repeater

Witam.
1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: 350zł
2.Typ łącza: Neostrada, 20 mb
3.Jakim wtykiem zakończony jest kabel: RJ11
4.Liczba komputerów do podziału: 2 PC, 3 laptopy, 2 tablety, 2 telefony - wszystkie podłączone przez wi-fi oprócz PC
5.Dodatkowe wymagania:
Najbardziej zależy mi na dużym zasięgu i stabilnym połączeniu bezprzewodowym, standard N lub wyższy
8.Do czego będzie wykorzystywane urządzenie: rozdzielanie internetu, komunikacja sieciowa między komputerami.
9.Ile pięter będzie musiał ew. obejmować zasięg*: 2 + podwórko, ściany wewnętrzne z pustaka, zewnętrzne - pustak + cegła.
Dodatkowo na poddaszu lub 1 piętrze chcę zamontować repeater WiFi zwiększający zasięg.

Zastanawiałem się nad TP-Link Archer C5+repeter też z filmy TP Link.

Jeżeli będzie taka potrzeba to mogę zrobić testy w pomieszczeniach

Archer C5 to sprzęt bez modemu ADSL który jest wymagany do neostrady.
Ja polecę coś tańszego TD-W8970. Jest do dobry sprzęt który ma WiFi 2,4GHz z prędkością 450Mbit/s (3T3R)
Jak masz urządzenia z kartami 5GHz możesz kupić W8980, z tym że WiFi na 5GHz ma gorszą propagację fal przez co zasięg będzie słabszy na dalszych odległościach.
Jest jeszcze Archer D5 który posiada WiFi z AC ale musiał byś wydać minimum 400zł

A jak się sprawdza router TD-W8970 Tak jak wcześniej wspomniałem zależy mi na dobrym zasięgu. Na pewno nie obejdzie się bez repeatera
Co to za technologia AC?

do wszystkich urządzeń których model zaczyna się od WR, WA, MR, Archer Cx potrzebujesz modem adsl więc dochodzi osobne urządzenie.
Routery z ADSL i wifi mają w nazwie TD-W**** lub Archer Dx.
Technologia AC to coś jak N tylko z wyższa prędkość na paśmie 5GHz

Też polecę W8970 i do tego w miarę potrzeb jakiś repeater. Założyłem już kilka i klienci nie narzekają.

Ale ten TD-W8970 się sprawdzi? Czy są jakieś inne modele z mocniejszymi antenkami ? Tak jak pisałem mogę przeznaczyć na router 350zł.
Jakie zalety daje korzystając z częstotliwości 5GHz?
Czy technologia AC daje korzyść przy szybkich łącach np. 150mb? Bo aktualnie posiadam 20mb.
Bez repeatera pewno się nie obejdzie. Ile sztuk powinienem zakupić?

Kupił bym najpierw router, zrobił pomiary i potem myślał o rozszerzeniu sieci. Osobiście polecam transmitery PLC niż repeatery.

Tylko z transmiterami PLC jest taki problem że muszą działać w tym samym obwodzie i rozdzielają sygnał po kablu LAN? Czy też są takie po wifi

TD-W8970 z łączem i wifi da sobie radę. Repeater dobrze zainstalowany powinien znacznie powiększyć zasięg.
Zalety 5GHz są w szczególności w blokowiskach gdzie prawie każdy ma swoją sieć wifi i wzajemnie się zakłócają.
Na 20Mbit wystarczy sprzęt z N150Mbit, ale jak chcesz przyspieszyć przesyłanie plików między urządzeniami to można zainwestować w tą technologię. Oczywiście urządzenia muszą mieć też karty z trybem AC
Co do rady administratora to PLC jest o wiele lepsze niż repeater i równierz polecam tą opcję. Są wersję z WiFi. nie muszą działać na jednej fazie.

A jakie polecacie PLC i repeatery? Najlepiej żeby były z TP-Linka czy inne.
Pomiary postaram się dodać jutro lub pojutrze

Z PLC to WPA4220 mogą być jako kit. repeatery WA850RE

Generalnie jednak różne fazy będą miały negatywny wpływ na prędkość w sieci. To trzeba sobie powiedzieć.

Czyli powiedziawszy PLC sprawdzi się jeżeli będzie ta sama faza. A o ile pogorszy się jakość sygnału? Czy repeater w tej sytuacji będzie lepszy?

Nie mamy żadnych pomiarów ani danych aby określić i porównać takie wartości. W obydwóch przypadkach wszystko zależy od poziomu sygnału i zakłóceń. Dla sieci wifi to co masz w eterze i tłumienie ścian dla PLC zakłócenia elektromagnetyczne, różne fazy no i długość przewodów.

A w jaki sposób sprawdzę czy oba kontakty w których będzie PLC będą na tej samej fazie

A to już musisz mieć trochę wiedzy elektrycznej a może masz schemat instalacji w twoim domu/mieszkaniu.

Ale powiedzmy, że oba kontakty będą na tej samej fazie to PLC, lepiej się sprawdzi. A czy mogą być jakieś zakłócenia na jednej fazie
Jutro postaram się załatwić schemat elektryki
Jakie szyfrowanie można zastosować przy urządzeniu WPA4220?

Na jednej fazie PLC sprawdzi się 100% lepiej niż repeater. Tak jak pisał kolega Heinz są zestawy kit PA(kabel z routera) i WPA(kabel plus wifi w obudowie).

Jakie szyfrowanie można zastosować przy urządzeniu WPA4220?
W pełni działający punkt dostępowy. Czyli WPA2

Na odległości 2 piętro - 2 liczniki elektryczne - piwnica udało mi się osiągnąć prędkość 22Mbit/s , nowa instalacja jest ale nie mam pojęcia czy jestem na tej samej fazie.

Tu są moje pomiary na PLC: