Router z firmy TP-Link do 350zł z dobrym zasięgiem (ADSL, neostrada)+repeater

Wszystkie repeatery mają moc WiFi 100mW. Polecam WA850RE
Czyli kupowanie droższego modelu nie ma sensu np. ten model TL-WA860RE. Ma dwie zewnętrzne anteny

Porównałem zasięg obu repeaterów i można powiedzieć ze są niemal identyczne. Zaleta WA860RE to dodatkowe gniazdo więc urządzenie nie blokuje kontaktu.

A co powiecie o modelu TL-WA830RE lub TL-WA801ND
Posiada 2 zewnętrzne anteny. Wydaje mi się lepszym rozwiązaniem.

Kto ci powiedział że PLC nie bedzie działać na różnych fazach?

Koledzy wyżej

Pisaliśmy ze będzie działać gorzej niż jak by było na jednej fazie ale działać będzie. Jak to już musisz sam sprawdzić, bo nikt nie wie jak wygląda instalacja w Twoim domu.

Z PLC dam sobie spokój. Wpierw zainwestuje w repeater. Zawsze mogę w ciągu 14 dni go zwrócić jeżeli nie będę zadowolony.
Wcześniej wspominałem o modelach TL-WA830RE lub TL-WA801ND
. Co o nich myślicie ? Posiadają 2 zewnętrzne anteny. Wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Jakość powinna też być większa w porównaniu z urządzeniem TL-WA850RE gdzie anteny są wewnątrz urządzenia

No to już musisz samemu spróbować. Jak pisałem moc urządzenia ograniczona jest do 100mW (20dBm).

A czy idzie ją zwiększyć w ustawieniach?

nie. Musiał być kupić jakieś "chińskie" urządzenie które nie jest uregulowane normami. Będą to raczej starsze urządzenia z wifi G.

Ok
W takim razie w poniedziałek zamówię router TD-W8970 oraz repeater TL-WA801ND
W skonfigurowaniu TL-WA801ND nie powinno być problemu. Znalazłem poradnik
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=492

Chyba się pomyliłeś WA to nie router tylko AP

TL-WA801ND to AP ale może działać jako repeater

Ach widzialem że poprawiłeś w pierwszym poście a ja nie zauważyłem po odpowiedzi. Repeaterem ten model oczywiście jest.

Wczoraj skonfigurowałem TD-W8970 oraz repeater TL-WA801ND.
Repeater według tego poradnika
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=492
Mam jeszcze jedno pytanko. Czy w routerze i w repeterze trzeba usawić zakres adresów ip które ma przydzielać, czy zostawić tak jak jest?

W routerze mam ustawione 192.168.1.1 a w repeatrze 192.168.1.2

Normalnie DHCP w repeaterze powinno być wyłączone (disable).

To już twoja decyzja i zależy ona od ilości urządzeń. Jeśli nie masz więcej niż 200 urządzeń to nie musisz nic zmieniać. Adresy rozdaje router.

Tak. Mam wyłączone. Ale to wystarczy? Czy trzeba przypisać zakres adresów ip?

PS. Moc sygnału na 1 piętrze 5/5 :slight_smile:
Router stoi na parterze

wystarczy.

A oba urządzenia przełączają się między sobą? Powiedzmy że korzystam z internetu w komórce na 1 piętrze gdzie jest repeter a następnie zejdę na parter.