Router umarł przez złe GUI

Cześć. Na szybko:
Mój router to TP Link TL-MR3220 v2
Wgrałem przez przypadek OPEN WRT bez GUI.
Co w tym wypadku zrobić? Nie mogę się do niego dostać.
Łączę go z komputerem tylko i wyłącznie przez kabel ethernet.
Reset nie działa, ale może jest inny sposób.
Proszę o pomoc.

Spróbuj wgrać firmware tym sposobem. Możesz też wgrać oryginalne ale bez "boot" w nazwie.

Dzieki bo coś jest nie tak. Dostałem się do telnetu przez putty i ustawiłem jakieśtam hasło. Włączyłem WinSCP i wybrałem SCP
IP: 192.168.1.1
nazwa uż: root
hasło: cośtam
I Odmowa dostępu czy jakoś tak. Chciałem wejść przez telnet i nic się nie da. Czarne tło a potem że nie zezwolono na dostęp ...
Co robić?

Spróbuj w putty wybrać ssh.
W WinSCP akceptujesz klucz?

SSH? Gdzie dokładnie to jest? Widzę tylko opcje: Raw, Telnet, Rlogin, Serial

Może masz jakąś dziwną wersję putty. Normalnie to wygląda tak:

Pobrałem starą wersje i jest SSH. Tam jest do wpisania " login =" wpisuje tu admin lub root, a password chyba zapomniałem bo żadna opcja nie działa. Ciągle access denied. Co w takim wypadku robić?

Skoro telnet nie działa to hasło zostało ustawione.
Zostaje w takim wypadku tryb failsafe i zresetowanie konfiguracji.
http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe

Router padł po wgraniu upgrade firmware. Świeci się tylko kontrolka zasilania. Żadna inna. Porty WAN nie świecą się, ale w komputerze na karcie sieciowej miga. Nie łączy się z putty, nie łaczy się z tym drugim programem. W windows ipconfig pokazuje brak adresu IP. Po ustawieniu na sztywno to nic nie zmienia. Nie mogę wprowadzić routera w tryb failsafe ani zresetować. Chyba koniec.

Dodam że jak włączam strone routera to wyskakuje jakieś shity od microsoftu z "Witam" we wszystkich językach a gdy klikam odnosnik to jestem na iie.net czy iie.com czy jakoś tak... nie rozumiem.

Da ktoś info czy to już koniec? Nie zamierzam otwierać routera bo nie mam do tego sprzętu ani umiejętności.

Dziwna sprawa. Jak zachowują się kontrolki? Co wgrałeś? Możliwe że jedynym ratunkiem jest podłączenie interfejsu UART do płyty routera.

Jeśli chodzi o kontrolki to świeci się tylko ta od zasilania. Po podłączeniu kabla nic się nie zmienia a komputer nie wykrywa chociaż wejście na karcie sieciowej na pomarańczowo się świeci tak jakby było połączenie. Nie działa przycisk wi-fi ani resetu. Nie pomaga metoda 30/30/30 ani żadne tego typu działanie. Czasem załącza się ikonka takiej kłódki przy włączaniu routera.


Plik recovery dostępny jest tutaj: http://dl.eko.one.pl/orig/tl-mr3220v2/mr3220v2_tp_recovery.bin
Jedynie z IP komputera musisz sprawdzić, a będzie to 192.168.1.66 lub 192.168.0.66

Zrobiłem dokładnie tak jak w poradniku i tam w tej zakładce tftp server żadna opcja nowa się nie pojawia. Wybralem folder z plikiem i ip karty sieciowej. Kłódka się zaświeciła na parę sekund i potem znikła i została tylko dioda power. Co dalej? To ma trwać godzine? od 5 minut router stoi.:confused:

Jednak wyskakuje na chwile w tej rubryce coś i potem znika a w logach są różne napisy:
Read request for file... bla bla
OACK timeout=2
using local port 49253
: sent 1 blk, 0 butes in 0 s 0 blk resent
Co teraz?

Widać że próby są. masz ten plik udostępniony w tym programie? bo powinien wysłać 3 932 160 bytes.
Spróbuj zainstalować wireshark żeby sprawdzić a jaką nazwę pliku prosi.

Jest! Router wstał i żyję. Dzięki wielkie za pomoc ale będzie ona nic nie warta jeśli nie pomożesz/cie w jeszcze jednej sprawie. Posiadam modem E3372 bez hilink i chciałbym go połączyć z routerem aby rozprowadzić internet LTE po domu przez Wi-Fi. Najgorsze jest to że nie wiem jak się za to zabrać bo na zwykłym sofcie wogóle nie łapie modemu (miga tylko kontrolka lte na modemie) a na modemie nie świeci się kontrolka usb.
Podasz mi jakieś fajne oprogramowanie do tego routera aby dało się skoordynować to połączenie? Próbowałem kiedyś na gargoyle i po 1000 prób załaczyło ale potem znowu padło. Chciałbym spróbować czegoś innego. Najlepiej aby było po polsku chociaż z angielskim nie ma żadnych problemów to i tak do języka Ojczystego czuje wielkie zamiłowanie i swobodę w obsłudze jeśli soft jest polski.

Ogólnie E3372 bez hilink nie najlepiej działa na openwrt.
Możesz spróbować wgrać Gargoyle: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3220-v2-squashfs-factory.bin
Przy konfiguracji jako 3G wybierz port /dev/ttyUSB1

Gargoyle wgl. nie wykrywa modemu, a on sam nie łączy się z routerem. Inne pomysły?