Router TD-W8970

Czyli na schemacie Router 1 to D-link? A Router 2 to TP-link W8970? No to teraz pytanie czy jest sens konfiguracji W8970 jako router, nie lepiej jako AP?

Wlasnie dlinka chce wywalić (oddać teściowej) bo czasem pingi rosną i słaby ma zasięg. Podobno się przegrzewa. I tak to dlink

No nic nie napisałeś czy masz dostęp do internetu na tej konfiguracji Tplinka!? Bo wygląda poprawnie.

No właśnie nie mam :frowning: i nie wiem co jest grane. Dzwoniłem wcześniej do help desku z tplinka to facet też nie wiedział. Jak zasugerowałem że może zmiana firmweru na mniejszy pomogła by to powiedział że można spróbować ale nie wiem czy można w dół tak zrobić.

Ale d-linka wyrzuciłeś całkowicie ze swojej sieci?
Jeżeli tak do sprawdź:
ping 8.8.8.8 oraz ping wp.pl wpisane do cmd.

Sprawdzałem i nic się nie zmienia. na 10.101.11.1 jest a dalej nie puszcza. i tak dlnika wywaliłem

Czyli obydwa wyżej wymienione adresy milczą?

tak

To teraz tak czy twój dostawca podał ci te adresy do wpisania na sztywno jako Static IP? Czy robiąc WAN jako Dynamic IP dostajesz jakieś adresy lub na kartę sieciową?

Tak 10.101.11.2 to jest stały adres IP, brama to 10.101.11.1 . Musiałem podać mu też MAC bo to uwierzytelnianie po MAC-u. Mac zmieniłem od razu mówię bo bramka odpowiada jak nie zmieniłem to mnie nie dopuszcza.

No a mac-a masz zmienionego na WAN-ie TP-linka na taki jak podałeś dostawcy?

Tak to jest MAC z ethernetu na PC. Zrzut z cmd tam gdzie jest 10.101.11.2

W danym momencie do urządzeni dostawcy podpięty jest tylko WAN TP-linka?

nie. Bo jest jeszcze 1 gość podpięty. Z tego co zrozumiałem gość ma inny nr IP. 10.101.11.6.

Ok, ten stary d-linka co to za model? Możesz go podłączyć i pokazać status kiedy masz dostęp do internetu?

Jest to DIR 300

Czyli mamy problem z WAN-em na tym TP-linku lub funkcją clone mac.
Pokaż wszystko co masz w zakładce WAN Settings i Operation MOde bo nie ma dostępu do wersji v3 aby to sprawdzić a tam się zmienił chipset w porównaniu do v1.

To wygląda tak

Co masz do wyboru w polu Connection Type? Pokaż jeszcze raz całą zakładkę status