Router TD-W8970

Witam forumowiczów,
jakieś 3 miesiące temu zakupiłem router TD-W8970 v1.2 (z 3 antenkami) skonfigurowałem i wszystko ładnie chodziło aż pewnego dnia padł. Wiadomo gwarancja długie oczekiwanie i dostałem nowiutki tyle że w wersji v3 (czyli 1 antenka i 1 port usb w plecy, ale że nie korzystam -okazjonalnie tylko z modemu nie robiłem problemów). Po próbie konfiguracji okazuje się że nie puszcza mi pingów po nazwie no www.wp.pl, a tylko po cyferkach i to też nie wszędzie (lub wszędzie tylko coś źle znowu źle skonfigurowałem). Przeczytałem wszystko co tylko się dało i nic mi nie pomogło. Mój dostawca daje stałe IP i uwierzytelnianie po mac (mac wpisałem poprawnie). Moje Ip stałe 10.101.11.2 przypisane do Wan. W LAN mam powiedzmy 10.2.7.1 dhcp domyślne od 10.2.7.100 do 200, gateway 10.2.7.1, dns wpisywałem i 8.8.8.8 i te z końcówkami 1 i 34 (gdzieś tam na stronie podane). Ip w komputerze wpisywałem i ręcznie i w automacie. ipconfig /all pokazywało dokładnie to samo co u innych po wpisaniu tej komendy (u innych co pokazywali zrzuty i komentowaliście że ok).
Podłączyłem stary router (wszystko ładnie gra) jako wyjście na świat (chcąc wykluczyć błąd dostawcy) i po kablu połączyłem lan (stary router - router 1) z wan (w8970 - router 2). Na routerze 1 mam dhcp wiec w tp-linku ustawiłem ip dynamiczne. Zmieniłem mac na oryginalny, zmieniłem lan na tp linku i wraz nie działa. Screeny jak chcecie doślę po południu, ale może ktoś ma jakiś pomysł który mógłbym zastosować od razu

Teraz to wygląda mniej więcej tak. Wezmę jeszcze raz podłączę to wszystko jeszcze raz jak z pracy przyjdę. Ewentualnie jakby pomysły jakieś to piszcie.

W DHCP Settings wpisałeś te dns-y? Pokaż co dostajesz po podłączeniu się do routera (ipconfig /all) - [url=https://tplinkforum.pl/t/polecenia-konsolowe-w-cmd/6251

Tak wpisałem. Mam ping na bramkę 10.101.11.1 ale na 8.8.8.8 już nie.
Router mam podpięty pod inny router na którym mam internet.

Z taką adresacją nie masz dostępu do internetu?

Spróbuj wyłączyć IPv6 na karcie sieciowej bezprzewodowej.

No nie działa. Wyłączyłem ipv6 no i ipconfig ładniej wygląda ale nic pozatym. Ping na 10.101.11.1 (główną bramkę) mam ale na 8.8.8.8 nie.

Co masz na WAN-ie W8970 (status).

Używając netTools i wpisując tracert 8.8.8.8 skanuje do 10.101.11.1 tak jakby dalej nie puszczał ale to dziwne bo łącząc się przez router 1 przechodzi dalej. Używając diagnostic wszystko jest pass.

Co to za dostawca, chyba że przeoczyłem? Masz jakiś modem od dostawcy czy bezpośrednio z RJ45?

To jest lokalny dostawca. Radiówka do jakiegoś małego AP z 2 wyjściami lanowymi. Dlatego chcę wykluczyć dostawcę podłączyłem tp linka pod stary router który łączy się bez problemu. Jak napisałem wcześniej tp link v1.2 łączył się bezproblemowo.

Podłącz się teraz bez TP-linka bezpośrednio do łącza dostawcy i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu daj jeszcze raz ipconfig /all
Ważny jest bezproblemowy dostęp do internetu w chwili wydruku ipconfig.

w 1 przypadku podłączone do routera 1 dlnika
w 2 do rj45 bezpośrednio
w obu przypadkach internet był

No to z tego wynika że masz zły adres wpisany na WAN-a TP-linka. Powinien być z bramą 10.101.11.1
Poza tym ten pierwszy DNS też powinien być 194.204.152.34 oraz 194.204.159.1

nie moge wpisać gateway jako 10.101.11.1 bo mi nie pozwala.

To znaczy? Jaki błąd wyskakuje? Zmień adres IP LAN na 192.168.1.1

Invalid gateway address! Gateway addr must be within the current subnet of the network and host number can not countain 0 or 1 binary values

Cos takiego wyskakuje przy probie zmiany gatewaya na 10.101.11.1

Jakie dokładnie dane próbujesz wpisać na tego WAN-a?

Jestem za starym routerem 10.1.7.1 na którym internet śmiga. Tam włąśnie wpisałem WAN 10.101.11.2 i bramkę 10.101.11.1.
Chcąc oszczędzić sobie trudu przełączania itd itp podłączyłem po kablu stary router dlinka z tp linkiem.
Napisałeś mi abym wpisał w tp linku to próbowałem tam wpisać ten nr. 10.101.11.1 ale adres ip został z puli starego dlinka 10.1.7.98.

??????????
Przełączyłeś przewód z karty sieciowej komputera do WAN-a TP-linka? D-link nas na razie nie interesuje,
Następnie wpisać takie same dane adresowe jak masz na karcie sieciowej w ipconfig /all
IP 10.101.11.2
maska 255.255.255.0
brama 10.101.11.1
DNS 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Zaczynam się gubić i Ty chyba też. W 1 poście mniej więcej szkic tej mini sieci zrobiłem i na 1 routerze wszystko działa bo mogę się podłączyć przez sieć wi fi z internetem. Podłączyłem od niego z wyjścia lan do tplinka wejscie WAN kabelek. Zrobiłem tak bo po wpisaniu poprawnej konfiguracji do tplinka i zmienieniu mac adresu internet na tp linku mi nie działał, a chcą przeprowadzić próby połączenia łatwiej mi szukać w internecie rozwiązania problemu, podczas gdy przełączanie pomiędzy routerami (net działa net nie działa) polega na zmienienie ssid-a czyli 2-krotnym kliknięciu. Poprostu wygoda moja. W następnym poście prześlę po zmianach na tplinku na Wanie i podpięcie wszystkiego tak jak powinno być. A i łączę się przez wifi