Router TD-W8970 zrywa połączenie

Widzisz kolego ja mam bardzo podobny problem tylko u mnie występuje to nie co godzine ale kilka razy na dzien. Nie ma ustalonych godzin. Router jaki posiadam to td-W8970. Resetowałem go do ustawien fabrycznych skonfigurowałem od nowa i cały czas występuje ten problem. Dodam ze mam dosyć słabe SNR Margin ale niby stabilny występuje od 8 do 8,5. Gdy następuje rozłączenie to gasną dosłownie na ok 20 sekund kontrolki od synchronizacji i ADSL i ponownie się zapalają . Zastanawia mnie też jedna rzecz. Dlaczego na starym routerze tp link td w8901g SNR margin downl. byl w okolicy 17 a gdy zakupiłem nowy router oscyluje w okolicy 8-8,5.
Wydzieliłem jako nowy wątek bo całe zamieszanie wynika z tytułu tematu - Administrator

A jakie masz tłumienie linii? Prawdopodobnie inne rozwiązanie układowe routerów. Inne chipsety.

Przykładowo gram,lub siedze na necie i nagle zwiecha.
Kotrolka 2 i 3 gaśnie , czekam minute i ponownie kontrolka 2 a później 3 się włącza.
Czy te modemy są słabe?
W starym mieszkaniu mialem D-Linka router który pracował też z kabla na radiówce i o takich rzeczach niebylo mowy.

To jest moj status:

https://tplinkforum.pl/uploads/default/uploads/1396331922_1.png

Tłumienie nie zachwyca. Jak masz możliwość to podłacz jeszcze zasilacz o większej wydajności 12VDC 1A.

Niestety nie posiadam takiego zasilacza.
Mogę zgłaszać taki problem do działu technicznego czy raczej zleją mnie...

Oficjalnie nie istnieje ten problem. Kwestia zasilacz była testowana u nas na forum i często przynosiła poprawne rezultaty. Router zaczynał pracować poprawnie, szczególnie jeżeli chodzi o sieć bezprzewodową.

A moze zmiana routera na td w8960n pomoże zwiększyć SNR?

A masz taki u siebie? Jak masz to podstaw i będziesz wiedział.

Hehe nie mam ale zawsze moge kupic :slight_smile:

To już zależy od ciebie. Jednak taniej wyjdzie zakupienie zasilacza.

Ok tylko, że router jest nowy więc nie wiem czy da coś zmiana zasilacza :slight_smile:

To nie ma znaczenia. Niewydolny jest zasilacz prądowo przy dużym obciążeniu radia. Wybór należy do Ciebie. Tak na marginesie, u mnie przyniosło to pozytywny rezultat :wink:

Ustawiłem stałe DNS i jak narazie: System Up Time:1 day(s) 20:19:32
Zobaczymy co dalej :slight_smile:

Zasilacz pozostał stary? DNS-y wpisałeś do DHCP routera?

Na pewno będą jeszcze zrywania. Ja u siebie dopisywałem różne DNS-y i nie pomagało.

Szczerze to nawet nie wiem gdzie nabyć taki zasilacz... :wink:
Są jakieś transformatorowe niestabilizowane 12V DC/1A
Albo impulsowe :smiley: Nie znam sie

W każdej hurtowni czy sklepie elektrycznym dostaniesz - 12V/1A DC czyli prąd stały.

Najlepiej weź oryginalny zasilacz i z nim idź do sklepu, poproś tylko aby napięciowo i prądowo ten nowy był o większej wydajności. Kup impulsowy. Wtyk musi być taki sam.

Obecnie router śmiga na zasilaczu o takich parametrach: