Router TD-W8951ND zrywa połączenie

Witam od 3 dni jestem posiadaczem tego modelu routera.
W domu mamy Neo 10mb które było zawsze podłączone do komputera , chcialem to rozbić na laptop i urządzenia wifi.
Router stoi przy komputerze stacjonarnym podłączony kablem jak również w drugim pokoju laptop podłączony kablem.
Raz na około godzine zrywa połączenie nam na komputerach po czym samoczynnie podłącza się ponownie po 1 minucie, jest to denerwujące ponieważ gram w gry.
Myślałem że winowajcą jest laptop, ale teraz gdy tylko komputer stacjonarny działa też zerwało połączenie.
Router zupdatowałem do najnowsze wersji TD-W8951_V5_140226 z marca w języku ang. i nic niepomogło
Ustawienia standardowe na routerze, nie zmienialem nic.
HELP

Sprawdź przewody i podłącz laptopa po WIFI.
Na początek czy dalej będzie zrywać.

Opisz nie co dokładniej te zrywania. Router w tym czasie ma synchronizację z linią? Spróbuj w miarę możliwości podstawić zasilacz o parametrach 12VDC 1A.

Niemam możliwości podłączenia routera pod żaden zasilacz.
Laptop w tym momencie działą pod wifi już nie z kabla i problem nie zniknął.
Niema znaczenia czy jestem sam w sieci czy sam laptop i tak rozłącza przynajmniej raz na godzine po czym włącza się ponownie.
Mógłby ktoś doradzić jak ustawić router ?
Router jest podłączony poprzez taki rozdzielnik na telefon i router który był w zestawie.
Niewiem czy iść do sklepu aby go wymienili bo może być to samo czytając podobne tematy.

Dlaczego nie masz możliwości? Wystarczy podłączyć pod gniazdo wtyczkę DC.

DC ? sorry ja nie jestem w temacie mógłbyś jaśniej ? :wink:

Cały czas mówię o podmianie zasilacza na taki o większej wydajności prądowej. DC to standard gniazda i wtyku zasilającego 12V.

VDC to inaczej napięcie stałe. Raczej weź go do sklepu na wymianę. Sam za dużo nie wskórasz. Umiesz pokazać nam na forum zakładkę Status z tego routera o ile wiesz o czym mowa?