Router TD-W8910G prędkość

Witam , posiadam bezprzewodowy internet podłączony z anteny wprost na router (TD-W8910G),a z routera na cały dom, do dnia dzisiejszego byłem bardzo zadowolony , lecz ostatnio zorientowałem się że nie zgadzają się prędkości z tymi które powinienem odbierać zgodnie z umową .
Otóż ostatnio co jakiś czas sprawdzam prędkość internetu i waha się ona w granicy ~~6Mbps , a w umowie jest napisane że minimalna wartość to 10Mbps , a zaś maksymalna 40Mbps( internet posiadam od roku i jeszcze ani razu nie wykroczyło ponad 10Mbps). Wcześniej mi to nie przeszkadzało i wystarczało lecz teraz jest to uciążliwe , dzwoniłem do dostawcy i podobno wszystko u nich działa poprawnie czyli winna leży w moim sprzęcie.
Konfiguracja TP Link'a

Jeżeli będą potrzebne jakieś inne zdjęcia proszę pisać , dodam .

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

Masz w tej chwili podłączony internet do routera ADSL? Napisałeś że masz internet bezprzewodowy- czyli radiowy? Owa antena robi za punkt dostepowy? Sygnał podłączony bezpośrednio do komputera ma prędkość właściwą? Opisz coś więcej a nie tylko ogólnikowo.

Otóż posiadam internet radiowy antena która odbiera całość zwie się " NanoStation loco m5"

Prosto z tej anteny leci skrętka rj45 do routera TD-W8910G , który rozdziela sygnał do wszystkich urządzeń . Niestety nie mam możliwości podpięcia bezpośrednio komputera z sygnałem .

To nie dobrze. Ponieważ dobrze by było abyś sprawdził prędkość bezpośrednio na komputerze. Musimy coś wyeliminować, możliwe iż w tym przypadku router. Czy ten router ma wyłaczone DHCP?

Nie masz karty sieciowe?

Disable DHCP Server jest zaznaczone , z komputera odbieram sygnał po przez wpinany do usb moduł , karte sieciową mam ale gorzej z doprowadzeniem kabla ze strychu

Zrób pomiary inSSIDer-em jak to wygląda od strony sygnałowej -

Jako że się na tym nie znam tutaj daję srenna

Pozostaje sprawdzić prędkość internetu na kablu od dostawcy lub zgłosić usterkę. Tutaj wszystko wygląda poprawnie.

Witam , dzisiaj udało mi się wszystko posprawdzać i sprawa wygląda następująco :
Przy połączenie kabla prosto z anteny do komputera internet jest w okolicy ~~4mbps (Zależnie od godziny taka sieć), a podłączenie do routera a z routera kablem do komputera było już 35mbps , pierwszy raz ten internet pokazał co może. I pytanie, czy istnieje możliwość aby te 40/48mbps leciało przez wi-fi np. po przez wymianę routera na lepszy ?

Możesz spróbować z innym routerem ( np WR740N lub WR841N), bo ten co masz ma tylko WiFi w trybie G które może maksymalnie przepuścić 20Mbit/s.

Właśnie planowałem wymianę routera ,ale na jakieś lepsze niż te co zostały polecone, szukam czegoś naprawdę dobrego , żeby bez problemu przesłał przez wi-fi to 40/48 Mbps oraz żeby zasięg nie był najgorszy. Cenę którą mogę dać za router to 250+/-

Polecę Ci WR1043NDv2.
Nie wiem jak zachowa się 5GHz w zabudowie ale jeśli masz takie karty w komputerach to możesz poszukać jakiegoś archera ( C2, C20i, C5) będziesz miał na zapas pasmo AC, a N w 5GHz obsługuje każdy z nich.

Szczerze mówiąc w domu są 2 komputery z tego jeden b.rzadko używany , oba są zaopatrzone w ten sam modem TL-WN321G. I takie pytanko gdzie mogę poczytać o tym jakie ja mam pasmo przenoszenia ? chodzi mi tutaj o to 5gHz/2.4gHz

2,4GHz w WiFi G.
One tez nadają się do wymiany.
Jeśli to komputery stacjonarne to możesz się zaopatrzyć w Transmitery PLC i podłączyć je kablem do routera.

Modemy zostaną wymienione, druga sprawa wygląda tak że w domu jest strasznie dużo urządzeń mobilnych więc wolał bym zostać przy routerze i ewentualnie z routera kablem do komputera. Osobiście jak szukałem znalazłem router nad którym chwilę się zastanowiłem i był to TL-WDR4300 więc teraz pytanie do was czy lepiej nie dopłacać i kupić "TL-WR1043ND" czy ten który zaproponowałem.

Długo miałem WDR4300 i na warunki domowe był wystarczające. Ma WiFi w 2,4 i 5GHz na tych samych antenach co trochę osłabia zasięg WiFi. WR1043ND ma tylko 2,4GHz ale za to bardzo dobry zasięg.
Możesz sobie zobaczyć:

Totalnie się gubię w tych częstotliwościach, jak to wszystko będzie działało.Z tego co mi wiadomo to 2.4GHz jest wolniejsze niż 5GHz, także jak już bym miał kupować to bym wolał dopłacić i kupić coś lepszego niż znowu jechać na starszym "typie" lecz mogę być w błędzie i jeżeli ktoś by mógł podesłać link do jakiegoś artykułu o tym to bardzo chętnie .

http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-wi-fi-2-4-ghz-i-5-ghz-roznice-miedzy-polaczeniami-bezprzewodowymi.bhtml

Ok , wybór jest prosty wezmę wymienię router na WDR4300 ze względu na tą częstotliwość 2,4 i 5GHz , oraz kupię kartę sieciową obsługującą 5GHz i komputer będzie w stanie odbierać przez wifi te 40mbps, dobrze to teraz rozumie ? a co do Zasięgu to trudno gorzej niż teraz być nie może :P.