Router TD-W8910G prędkość

Rozumiesz dobrze. Jednak jest małe ale... karta na 2,4GHz w trybie N 150Mb jest w stanie odebrać i wysłać to 40Mbps. Standard 5GHz to nic innego jak wolny eter od zakłóceń i natłoku panujących sieci w pasmie 2,4GHz. Jeżeli myślisz przyszłościowo to możesz od razu zakupić router z rodziny Archera.

5GHz jest polecane w szczególności na blokowiskach gdzie odbiera się po 20-40 różnych sieci WiFi. 2,4GHz z WR1043NDv2 obsługuje prędkość do 450Mbit/s ( lepiej mają tylko urządzenia w AC na 5GHz).
Zatem proponuję użyć 2,4GHz niż bawić się słabszym sygnałem 5GHz mimo tak słabo zajętego eteru jak u Ciebie.

Rzeczywiście macie racje, 5GHz jest mi w zupełności nie potrzebne , zatem
TP link WR1043ND, teraz pytanie ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć wersji V2, to jest kwestia wgrania jakiegoś oprogramowania do podstawowej wersji? czy jest to inny model ?

to jest model z "czarną" obudową

Ostatnia już raczej sprawa do Was i już daję słowo , że nie będę już męczył. Otóż wybór modemu który będzie odbierał internet z routera, ponieważ będzie on trochę daleko od komputera i nie na rękę będzie mi ciągnięcie kabla. Zastanawiałem się nad TL-WN722N

Wn722n to opcja do 150Mbit (realne 60-70Mbit)
Jak jest to komputer stacjonarny to polecam kartę TL-WN821N ( do 300Mbit/s)