Router jako odbiornik WI-FI WR543G

Witam. Na wstępie prosze mnie nie kasować że jest milion poradników jak co i jak zrobić :slight_smile: Ostatecznie zrobiłem wg. tego poradnika:

Robię to na systemie XP, nie wpisuje klucza WEP bo takiego nie mam do połaczenia, ustawiam wszystko jak w poradniku wpisuje hasło do wi-fi i nie ma połączenia z 2-gi routerem, bo mam w garażu PC i chce mieć internet połączony bezprzewodowo z 2-giego routera. Jak przy kroku 8 wg. poradnika jest wszystko poprawnie.. ręce już opadają nie mam sił do tego bardzo byłbym wdzięczny jak by ktoś pomógł :slight_smile:

Podłącz się do "głównego" router przez komputer i daj obrazek z ipconfig /all -

Nie masz klucza WEP a wpisujesz hasło do wifi? Coś mi tu nie gra? Ale mniejsza o to. Jaką masz siłe sygnału w garażu, robileś jakieś pomiary?

CHACA mam hasło do wifi szyfrowanie WPA2 itd. ale jak biorę WEP to nie mam żadnego i dlatego mówie ze nic nie wpisuje bo na głównym routerze też nie mam żadnego hasła WEP

Dodanie obrazka poprawiłem zgodnie z regulaminem forum - Administrator

Zmień adres IP TP-linka na 192.168.100.1 i na taki loguj się na urządzenie.

Zmieniłem i teraz nie mogę się w ogóle zalogować :x nie wyświetla mi urządzenia.

Logujesz się na nowy adres IP?

Tak. 192.168.100.1

Adres na karcie sieciowej masz pobierany z automatu? Jeżeli tak sprawdź w ipconfig /all jaki adres dostałeś.

Automatycznie logi w konsoli nie różnią się niczym jak na powyższym obrazku.

Chcesz korzystać z TP-Linka jako odbiornik?

Tak ale z tego drugiego, mam w domu jeden tp-link który ściąga sygnał z kabla na router i rozbija go na wi-fi a w garażu mam 2-gi router którym chce po prostu odbierać wi-fi i kablem do PC

Zrób reset tego TP-linka (odbiornika) do ustawień fabrycznych. Podłącz tylko do komputera, zaloguj się na adres 192.168.1.1 (taki powinien być domyślnie), zmień na adres 192.168.100.1 i reboot (ponowne uruchomienie). Potem logujesz się na 192.168.100.1 i konfiguracja jak w poradniku. Do ustawienia routera nie jest ci potrzebny dostęp do internetu.

Dobra lecę do garażu działać dzięki :slight_smile: zobaczymy co się uda zrobić :slight_smile: Tylko problem jest taki że ten router w domu (nadajnik) zmieniłem ip na 192.168.100.1 i teraz sie juz do niego nie zaloguje bez resetu chyba :stuck_out_tongue:

Mówiłem o zmianie adres IP na odbiorniku bo o nim dyskutowaliśmy.

zmieniłem ip na 192.168.100.1 i teraz sie juz do niego nie zaloguje bez resetu chyba :P
Wpisz na sztywno adres do karty sieciowej 192.168.100.2 i maskę 255.255.255.0 i wtedy możesz na chwilę zalogować się na główny router. Potem wróć do automatu.

Kurcze działa! :slight_smile: ta zmiana adresu ip pomogła no nie wiem jak mogę panu podziękować! :slight_smile: 1 min konfiguracji a tyle męczarni było :slight_smile:

Nie ma sprawy, jak masz FB to kliknij lubię to na naszym profilu. Jeżeli tematy wyczerpany zamknij proszę wątek a w razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.