Router bezprzewodowy dwuzakresowy a dlna

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku są dostępne różne kompilacje dla dużej ilości routerów które też zbudowane są na różnych chipsetach. Dużo zależy teraz od sterowników i samego oprogramowania. Z jednym chipsetem działa lepiej z drugim gorzej. To samo ma się do współdziałania z kartami bezprzewodowymi w urządzeniach sieciowych z których korzystasz.

Powrócę więć do oprogramowania oryginalnego i sprawdzę jak będzie działać.
A tak na marginesie małe pytanko.
Jak wcześniej wspomniałem dzisiaj przyszedł z gwarancji nowiutki TD-W8970.
Zauważyłem jednak, że zamiast v2 z trzema antenami i dwoma portami usb przysłali v3 z dwoma antenami i jednym portem usb... czym one się różnią?

Przede wszystkim chipsetem v3 jest na Broadcomie.

:slight_smile: to lepiej czy gorzej? Pewnie i tak nie mam wyboru i szkoda zachodu i walki o ponowną wymianę na właściwy - trzeba się cieszyć, że to zrobili, ale warto wiedzieć...

Moim zdaniem Broadcom lepiej zachowuje się na słabszych liniach.

TYlko dziwne, że go odchudzili - zabrali antenę i usb

Zabrali antenę bo V3 jest teraz MiMo 2X2 N300. Usb ma też jedno bo ten broadcom więcej nie ma, a wewnętrznego Huba nie dali.
Czy V3 jest lepszy czy gorszy to określić nie mogę bo nikt jeszcze go dobrze nie testował. Na pewno nie ma na niego openwrt.

Czyli jakby nie patrzeć to go trochę odchudzili. Tak bardzo mi to nie przeszkadza tak bardzo. I tak jest nowszy od mojego starego zyxela, ma giga lan. Z USB pewnie będę sporadycznie korzystał więc jeden wystarczy. Byleby miał stabilne wifi i dobrze działał i nie miał zawieszek.

TD-W8970 zainstalowany i śmiga - nawet dość fajnie.
Mój WR1043nd v2 niestety szybko zakończył przygodę z oryginalnym oprogramowaniem - wróciłem do Gargoyla.
Strasznie zwolnił internet przez wifi, był bardzo niestabilny - ale nie korzystam z niego jak ze zwykłego routera tylko jako AP.
Po powrocie do Gargoyla jest stabilniej i mocniej, niemniej jednak karta intelowska wifi świruje. Co jakiś czas pojawia się tzw. sieć ograniczona, czyli zanika mi net. Po chwili wraca, albo po restarcie wifi.
Router śmiga dobrze, inne urządzenia działają, ale wygląda, żę to jednak karta. Jak mam ją ustawić, żeby takich rzeczy nie było? Zaznaczam, że opcja oszczędzania energii jest napewno odznaczona, więc to nie wchodzi w grę... Co mi się daje we znaki? Sterowniki najnowsze od producenta.
Wygląda na to, że znalazłem problem, ale jeszcze nie trąbię sukcesu.
Przełączyłem moją kartę wifi tylko na tryb 2,4GHz i przestała się wyłączać...
Zobaczymy jak długo to potrwa...

Co sądzicie o karcie
KILLER WIRELESS-N 1202 z BT na chipsecie Atherosa? Z tego co wiem, Killery mają bardzo dobrą opinię...
Intel pracuje totalnie niestabilnie. Jak ściągałem większą aktualizację do Windowsa - trzy razy zaliczył rozłączenie. W ogóle zauważyłem, że jak pracuję na większych plikach w sieci to mi się rozłącza...

OK
Kupiłem Killera i mam nadzieję, że już się skończą moje problemy z siecią wifi.
Jakby ktoś był chętny to będę miał na sprzedaż tego Intela Dual Band 7260 AN - może u kogoś innego na innej konfiguracji sprzętowej będzie hulał.
Temat zamykam, bo za dużo wątków stworzyłem w jednym temacie - aż wstyd :slight_smile:
Jakby co to będę zakładał nowe tematy...
Dzięki wszystkim za pomoc i rady - jesteście najlepszym Forum, na jakim zdarzyło mi się udzielać...

Może wrzucisz jakieś pomiary sygnału i wydajności w temacie jak już zacząłeś? Będzie miały offtopic ale damy radę.

Chodzi o pomiary teraz? Czy jak dostanę i uruchomię Killera?

Oczywiście jak już dostaniesz nową kartę. Możesz też wrzucić porównanie obydwóch urządzeń jak masz chęci i chwilę czasu.

Tak zrobię - wrzucę screeny z InSSIDera z jednej i drugiej karty - porównamy - jak będzie to fajnie wyglądało, może wrzucimy jako nowy temat - zdecydujesz.

Możesz zrobić jakieś testy wydajności podczas transferu danych, to też jest ważna kwestia w doborze kart bezprzewodowych.

Możesz podpowiedzieć jakiś soft do tego? Ja znam tylko InSSIDera

Sprawdzasz prędkość kopiowania między hostami w sieci (komputer - komputer czy komputer jakiś dysk sieciowy). Na przykład Total commander pokazuje prędkość, przeglądarka internetowa a jak masz Windows 8 czy 10 możesz podejrzeć wykres kopiowania

Aplikacje:

Mam Windows 10. Jak dostanę Killera to przed zmianą sprawdzę Intela, a potem to samo zrobię na Killerze

Witam
Zgodnie z obietnicą wrzucam mały test porównawczy obydwu kart:
Intel Wireless Dual Band N 7260AN z Bluetooth
oraz
Qualcomm Atheros Wireless-N Killer 1202 z Bluetooth
Obie karty deklarują maksymalny przesył na poziomie do 300Mbits.
Sprawdziłem siłę i jakość sygnału przy pomocy InSSIDera oraz prędkość kopiowania z dysku w komputerze na dysk sieciowy NAS po łączu WiFi do routera TP-Link WR1043ND v2 z wgranym Gargoylem i z niego po LAN 1GB kablem ekranowanym.
Parametry łącza i komputera testowego:
Procesor: Intel i5
RAM: 8GB
Grafika: Intel HD oraz NVIDIA 820M
Dysk główny: SSD Goodram 120GB + HDD SATA III 1TB
Router: TP-Link WR-1043nd v2 z wgranym Gargoylem - odległość komputera od routera - około 2m
Obie karty mają zainstalowane najnowsze sterowniki i oprogramowanie.
Intel:
prędkość i jakość łącza

szybkość i stabilność kopiowania

Atheros Killer-N 1202:
prędkość i jakość łącza

szybkość i stabilność kopiowania

Po wynikach widać, co miałem na myśli, że Intel sprawia problemy, zrywa mi łącze i internet mi zanika... Tak jest cały czas.
Zaznaczam jednak, że czytałem iż Intele, to nie są złe karty tylko są bardzo kapryśne. Jeśli trafi się fajna konfiguracja komputera, to śmigają aż miło. Mnie się niestety nie udało.