Router bezprzewodowy dwuzakresowy a dlna

Linia wygląda OK. Trzeba szukać przyczyny zrywania.

Tutaj jest dość duże opóźnienie. W sieci lokalnej 5ms to już dużo.
Podłącz komputer do tego kabla który idzie z zyxela i sprawdź jeszcze raz ten ping.

Tutaj przyczyną może być sprawa taka, że Zyxel jest na 1 piętrze a mój router na 2 piętrze. Wprawdzie z Zyxela idzie kabel lan, ale:
po pierwsze - zyxel ma tylko fast ethernet 10/100
po drugie - kabel lan wychodzi u mnie w sypialni do gniazdka lan, z niego do gigabitowego transmitera plc - odbiera sygnał bliźniaczy transmiter w salonie i podaje sygnał do mojego routera.
Wszystko by było ok, tyle, że gniazdka, w których są oba transmitery są w różnych fazach i tu na pewno gubi się sygnał.
Rozwiązanie nad jakim myślałem to:

  • likwidacja gniazdka u mnie w sypialni i podanie kabla bezpośrednio do transmitera
  • zakup modemu tp linka z gigabitowym lanem i to zrobiłem - czekam tylko aż przyjdzie

W8970?

To by tłumaczyło opóźnienia.
Z tym usuwaniem gniazda bym się wstrzymał. Transmitery spróbuj może przełożyć do innych gniazdek.

Tak W8970
Do innych gniazdek się nie bardzo da. No chyba, że za lodówką, ale nie wiem czy sie zmieści.
Poza tym, nie wiem, czy to ta sama faza...

Czy jest gdzieś link do konfiguracji tego modemu tp-linka W8970? Mam neostradę, a jest w nim tyle funkcji, że nie wiem za bardzo, co mi jest potrzebne a co nie. Z USB będę na pewno korzystał okazyjnie albo w ogóle - no chyba, że podepnę dysk zewnętrzny.


Nie wiem co jeszcze potrzebujesz. Poszukaj w dziale FAQ Konfiguracja TP-LINKA - tam znajdziesz wiele poradników.

Dzięki
Właśnie przed chwilą sam znalazłem stronę. Chyba wiem, gdzie leżał problem. Dzisiaj się nim zajmę wieczorem, bo niedługo niestety do pracy.
Błędnie zaznaczałem dla Neostrady PPPoE zamiast PPPoA i VPI było 8 a nie 0, więc myślę, że problem leży tutaj. To się okaże wieczorem.
Chociaż przyznam się, że jest tutaj tyle opcji konfiguracyjnych - tych innych, że mnie to trochę przeraża.
W TP-Linku WR1043ND wprawdzie było podobnie, ale tam od razu wrzuciłem Gargoyla i jakoś się odnalazłem, bo to po polsku, poza tym zależało mi na tym, żeby router działał jako AP i wszystkie gniazda LAN włącznie z gniazdem WAN były używane do routingu, a oryginalne oprogramowanie raczej tego nie umożliwia - trzeba w ogóle zrezygnować z gniazda WAN. W Gargoylu to możliwe.
Pozdrawiam i w razie dalszych niepowodzeń będę się odzywał.

Błędnie zaznaczałem dla Neostrady PPPoE zamiast PPPoA i VPI było 8 a nie 0
Niekoniecznie błędnie. W niektórych rejonach kraju Neostrada działa w trybie PPPoE (np. u mnie w obu trybach: PPPoA VcMUX i PPPoE VcMUX), choć najczęściej działa PPPoA. Ale fakt - VPI powinno wynosić 0.

Zrobiłem chyba najdurniejszą rzecz, jaką mogłem zrobić...
Zabrałem się za aktualizację routera, ale przez wifi i chyba załatwiłem sobie dzięki temu router...
Nie mogę się do niego zalogować, resetowanie do ustawień fabrycznych nic nie daje... ale jestem wściekły...
Nic nie mogę zrobić...

Którego uszkodziłeś? WR1043 czy W8970?

W8970 >:(

Najłatwiej będzie go zareklamować. Inne opcje naprawy wymagają rozebrania oraz lutowania.

Lutowanie nie wchodzi w grę. Nie znam się zupełnie na tym. Tylko czy zaakceptuja mi reklamację. Na stronie tp-linka reklamować?

Reklamuj u sprzedawcy. Oczywiście musisz mieć paragon.

To było na allegro u prywatnej osoby. Może być problem bo z drugiego końca Polski. Będę musiał jakoś sobie dać rady

Router poszedł do gwarancji. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Wiem, że to nie do końca w temacie tego "tematu" :slight_smile: (sorki za powtórki wyrazowe), ale mam malutkie pytanie.
Kupiłem ostatnio kartę sieciową do lapka.
Do tej pory miałem kartę DELLa DW1705 N150 z Bluetooth 4.0.
Przeszkadzało mi to, że jest to tylko N150 i brakowało mi transferu na dlna, czy intel widi - zrywało mi filmy, czasem w ogóle gubił połączenie. Uznałem, że to wina słabego wifi.
Kupiłem więc kartę Intel Dual Band Wireless-N 7260 AN.
I teraz pytanko:

  • nie sprawdzałem dokładnie, ale wydaje mi się, że na karcie Della miałem stały transfer 150Mb/s gdy wchodziłem na stan połączenia karty wifi w systemie, natomiast przy karcie intela ten transfer faluje, ale przeważnie ma 54MB/s. Bywa oczywiście 300Mb/s lub 150, czasem jakieś pośrednie wartości. Czy to oznacza, że karta sama dobiera prędkość do aktualnych potrzeb, czy ja mam coś źle ustawione?

Wracając do W8970.
Dzisiaj przysłali mi nowy. MIesiąc to trwało, ale przyszedł nowiuteńki zafoliowany... Miodzio...
Co do karty wifi
Sprawdzone. Karta używa tyle transferu ile potrzebuje i dlatego tak jest. Ale jak coś przesyła to idzie na maksa.
Co do W1043nd v2
Ostatnio zauważyłem, że router 1043nd v2 często gubi komunikację z laptopem przez wifi, dodatkowo komunikacja z tv przez lan też lekko szwankuje, często nie ma w tv sieci. Wgrałem zaraz na samym początku Gargoyla i zastanawiam się, czy powrót do oryginalnego softu rozwiązałby problem.
Jeśli chodzi o wifi, to przyczyną mogłaby być karta wifi Intel Dual Band Wireless-N 7260 AN. Może wyłączenie opcji 5GHz by pomogło na stabilność, ale jak pamiętam, to poprzednia karta też robiła problemy, tylko zwalałem to na to, że była to N150. Z drugiej strony często korzystam z Intel widi i łącze 5GHz wydaje mi się do tego pewniejsze, choć też lubi przycinać.
Myślę, że w moim przypadku nie zaszkodzi spróbować oryginalnego softu. W razie potrzeby mogę wrócić do Gargoyla.
Tyle, że wypadnie mi jeden port lan, bo używam routera jako AP, jednak jest mi nie potrzebny.
Gargoyle zamienia wan na lan, oryginalny tego nie ma...

Oryginalne oprogramowanie - spróbować zawsze można z czym masz problem!?

Konkretnie:
1.niestabilne łącze wifi - przynajmniej dwa razy dziennie wyskakuje komunikat o problemach z siecią
2.intel widi - klatkuje mi filmy - karta 5GHz, telewizor wifi 5GHz - a tu klatkowanie
3.problem z lan w tv - czasami gdy włączam smart tv - nie ma internetu...
Jeżeli chodzi o wifi, to najczęściej pomaga restart połączenia w laptopie, w przypadku tv - restart routera

1.niestabilne łącze wifi - przynajmniej dwa razy dziennie wyskakuje komunikat o problemach z siecią
Sprawdź co będzie się działo na oryginalnym oprogramowaniu, przyczyn może być kilka (poziom sygnału, zakłócenia, uszkodzenie sprzętu po jednej jak i drugiej stronie)
2.intel widi - klatkuje mi filmy - karta 5GHz, telewizor wifi 5GHz - a tu klatkowanie
Tylko że WR1043ND nie posiada radia 5GHz!?
3.problem z lan w tv - czasami gdy włączam smart tv - nie ma internetu..
TV jest zaktualizowane, możliwe że to problem z odświeżaniem DHCP na routerze.